Euro znajduje się pod presją przez EBC
Euro (EUR) przesunęło się do poziomu 1.2583 wczoraj, po czym odbiło się z powrotem do poziomu 1.2653 dzisiaj rano w stosunku do dolara amerykańskiego (USD). Wspólna waluta znajduje się pod presją, ponieważ dzisiaj odbędzie się konferencja prasowa Europejskiego Banku Centralnego (EBC). Inwestorzy spekulują, że EBC zdradzi więcej szczegółów odnośnie papierów wartościowych zabezpieczonych aktywami oraz zabezpieczonych obligacji, które oni planują zakupić podczas konferencji prasowej. Traderzy zakładają także, że nie będzie już więcej obniżek poziomu stóp procentowych.
Dolar amerykański (USD) spadł do poziomu 108.80 po osiągnięciu wczoraj najwyższego poziomu od sierpnia 2008 roku, czyli poziomu 110.08 w stosunku do jena japońskiego (JPY). „Zielony” stracił na wartości przed publikacją raportu NFP oraz przed to, że amerykański indeks PMI dla przemysłu okazał się gorszy niż oczekiwano.
Akcje
Akcje amerykańskie straciły na wartości po publikacji amerykańskiego indeksu PMI. Indeks US 500 (SPI) spadł do poziomu 1941, US 30 (DOW) do poziomu 16743, a US Tech (NDQ) do poziomu 3983.
Towary
Pszenica (WHT) wzrosła do poziomu 482.38 centów za buszel, ponieważ sucha pogoda w Australii może spowodować zmniejszenie jej zapasów.
Para dnia i Opcje FX
Złoto (XAU) spadło do poziomu 1204.50 czyli do 9-miesięcznego minimum, po czym odbiło się do poziomu 1219 dolarów, ponieważ zwiększył się popyt na bezpieczne aktywa.
Inwestorzy w opcje powinni kupować opcje Call na parze XAUUSD i korzystać, jeśli para ta będzie zyskiwać na wartości, przy jednoczesnym ograniczeniu ryzyka do wpłaconej premii.
Andrzej Kiedrowicz,
Poland Branch Director,
Easy Forex Trading Ltd.
Może to Ci się spodoba
Lekko spadkowy początek tygodnia na PLN przy nikłych obrotach
Wtorkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi próbę dalszej korekty spadkowej na wycenie polskiej waluty. Złoty wyceniany jest przez inwestorów następująco: 4,1619 PLN za euro, 3,0492 PLN wobec dolara amerykańskiego
Dane zgodne z oczekiwaniami
Za nami dane z USA o cotygodniowych wnioskach o zasiłek dla bezrobotnych, które okazują się bardzo zbliżone do oczekiwań. Publikacja wciąż jest bardzo dobra, ale pozostająca w cieniu jutrzejszego raportu
Polskie firmy wchodzą do krajów arktycznych. Największy potencjał mają Dania i Grenlandia
Szacuje się, że kraje skandynawskie odpowiadają za ponad 7 proc. polskiego eksportu. Potencjał regionu – dodatkowo z krajami takimi jak Islandia, Kanada, a także z Grenlandią i Wyspami Owczymi – jest jednak większy.
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!