Czy inwestowanie w fundusze sekurytyzacyjne jest ryzykowne?

Czy inwestowanie w fundusze sekurytyzacyjne jest ryzykowne?

Fundusze sekurytyzacyjne polegają na inwestowaniu w zobowiązania finansowe przedsiębiorstwa. Jednocześnie jest to jeden z najdynamiczniej rozwijających się segmentów na rynku finansowym na całym świecie.

Sekurytyzacja wykorzystywana jest przez przedsiębiorstwa z różnych sektorów gospodarki. Temu działaniu poddawane są zadłużenia z różnych transakcji i należności. Polega ono na pozyskaniu finansowania poprzez zamianę wyznaczonej części aktywów na gotówkę i dzięki temu powstaje możliwość pozyskania środków pieniężnych bez konieczności zaciągania kredytu czy sprzedaży akcji lub udziałów. Sekurytyzacja powoduje udrożnienie przepływów finansowych i dalsze prowadzenie działalności, a także w wielu sytuacjach pozawala uciec przed bankructwem. Procedura ta jest przeprowadzana przez fundusze sekurytyzacyjne, które obowiązują na bazie przepisów o funduszach inwestycyjnych. Celem tych funduszy jest inwestowanie w dane zasoby wierzytelności, które zostały wyodrębnione przez wierzyciela, należą do tej samej kategorii i regularnie są strumieniem środków finansowych.

Występują dwa rodzaje funduszy sekurytyzacyjnych:

– standardowy fundusz sekurytyzacyjny,

– niestandardowy fundusz sekurytyzacyjny.

Za zgodą Komisji Nadzoru Finansowego zarządzanie środkami z funduszu może być zlecone innemu podmiotowi. Takie postępowanie polega na windykacji należności od dłużników z użyciem instrumentów dostępnych w ramach obowiązujących regulacji prawnych.

Joanna Walerowicz
www.gazetafinansowa.net

Previous Rynek środków ochrony roślin w ciągu 10 lat podwoił swoją wartość
Next Czym różnią się obligacje od funduszy obligacji?

Może to Ci się spodoba

Rodzaje funduszy 0 Comments

Wzrost zysków w funduszach

W poprzednim roku sytuacja na rynku funduszy uległa poprawie. Najkorzystniej wyszli na tym posiadacze akcji średnich i małych spółek. Dobra passa na rynku funduszy spowodowana jest ożywieniem na rynkach finansowych.

Rodzaje funduszy 0 Comments

Jak zyskać na funduszach?

Niepewna sytuacja spółek skłania wielu ryzykantów do działania. Liczą na niespodziewane i nieoczekiwane rezultaty swoich inwestycji. Czy rzeczywiście warto iść w ich ślady i nie martwić się o nieuchronne straty?

Rodzaje funduszy 0 Comments

Inwestycje w fundusze są opłacalne

Ubiegły rok był sprzyjający dla inwestujących w fundusze. Było to spowodowane pobudzenie na rynku finansowym. Jednym z determinantów były również inicjatywy Europejskiego Banku Centralnego mające na celu zwiększenie płynności w

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź