BPH: raport rynek akcji
Sesja
Środa była kolejnym dniem zmagań stron rynku, które nie przyniosły żadnego rozstrzygnięcia. Sam początek sesji zaznaczył się lekką przewagą sprzedających – zaraz po otwarciu WIG20 tracił ok. 0,5%. Dość szybko jednak nastąpiła mobilizacja byków i jeszcze przed dziesiątą wykres indeksu blue chipów znalazł się nad kreską. Kolejne godziny zdominowane były już przez tendencje konsolidacyjne przy niewielkiej przewadze strony popytowej, która radziła sobie całkiem nieźle w dość niekorzystnym otoczeniu. Przed południem bowiem prezentowane były słabsze od prognoz dane z eurolandu (PMI usług, PKB za I kwartał, sprzedaż detaliczna). Giełdy europejskie na publikacje zareagowały negatywnie, natomiast na GPW cofnięcie ograniczone zostało przy neutralnych poziomach. Po 13:00 RPP podała komunikat o obniżce stóp o 25 p.b., referencyjna wynosi obecnie 2,75% i jest najniższa w historii. Decyzja wraz z komentarzem M. Belki, który nie wykluczył dalszych obniżek, zaciążyła największym bankom, a co za tym idzie ograniczyła możliwości samego WIG20. Poza krajowymi wydarzeniami po południu nadchodziły również ważne informacje zza oceanu – słabszy od oczekiwań raport ADP oraz lepszy ISM usług. Ten drugi odczyt, w myśl iż lepsza kondycja amerykańskiej gospodarki może skrócić plany pomocowe Fed, zaszkodził globalnym rynkom akcji. GPW jednak oparła się przecenie i WIG20 zakończył dzień 0,06% pod kreską, a WIG zyskał 0,39% dzięki wyjątkowej postawie średnich spółek – mWIG40 wzrósł o 1,82%. Obroty na szerokim rynku sięgnęły blisko 950 mln zł.
Sytuacja techniczna
W trakcie wczorajszej sesji na wykresie indeksu WIG pojawiła się biała świeca, która na zamknięciu przyjęła poziomy z maksimów zamknięcia z ubiegłego piątku. Rynek tym samym pokazał, że jest silny, a manewry kursu z tego tygodnia są jedynie płaską korektą, zapowiadającą dalszą zwyżkę kursu. Pierwszym istotnym oporem na drodze wzrostów są maksima z początku stycznia znajdujące się na 48 222 pkt. Średnioterminowa perspektywa wskazywana przez ADX sygnalizuje utrzymywanie się przewagi strony popytowej. W krótkim okresie RSI koryguje swoje ostatnie wzrosty, co sprzyja korekcie, w tym przypadku płaskiej. Można zatem oczekiwać dalszego wzrostu kursu indeksu WIG, gdyż żadne istotne wsparcia nie zostały zaatakowane i przyjąć należy, że inicjatywa w dalszym ciągu znajduje się w rękach kupujących.
BM BPH
Może to Ci się spodoba
BPH: raport rynek akcji
Sesja Nastroje na warszawskim parkiecie we wtorek były odmienne od poniedziałkowych. Główny indeks warszawskiego parkietu wystartował z poziomu 47 326 pkt. Po niespełna 30 minutach wzrostów strona popytowa odpuściła nieco,
BPH: raport futures
Sesja Notowania kontraktów terminowych FW20U13 rozpoczęły środową sesję od spadku do poziomu 2 325 pkt. Jednak nastroje zaczęły się szybko poprawiać i już do otwarcia rynku kasowego, kurs terminowy osiągnął
Przegląd poranny 6 czerwca
Sesja Amerykańska: W trakcie sesji w USA zanotowaliśmy podwyższoną zmienność na kwotowaniach eurodolara. Główna para walutowa zanotowała minima w rejonie 1,35116 USD, aby dość szybko wzrosnąć do okolic 1,3669 USD.
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!