Apple: analiza techniczna
Przyjrzyjmy się sytuacji technicznej Apple. Spółka od chwili przełamania linii trendu wzrostowego, czyli od 8 listopada 2012, znajduje się w trendzie spadkowym. Dodatkowo w zeszłym tygodniu spółka wygenerowała sygnał sprzedaży siły relatywnej względem sektora komputerowego DWACOMP. Apple przebywał w sygnale kupna od 10 marca 2004.
Od czasu wygenrowania sygnały kupna Apple wzrosło o + 2,810,04, natomiast sektor jako całość DWACOMP wzrósł o +87,68%. Lecz aktualnie Apple jest na samym dnie siły relatywnej w swoim sektorze, nie generuje żadnego sygnału kupna na 28 możliwych. Także patrząc na analizę techniczną, uważamy iż jest całe mnóstwo lepszych okazji inwestycyjnych, aniżeli Apple.
Sygnały kupna oraz sprzedaży w wykresie siły relatywnej generowane są w sposób następujący. Gdy wzrostowa kolumna X, przekroczy poprzednią kolumnę wzrostową, generowany jest sygnał kupna spółki względem rynku. I analogicznie, sygnał sprzedaży powstaje, gdy spadkowa kolumna O przekroczy poprzednią spadkową kolumnę O.
DIF BROKER S.A.
Może to Ci się spodoba
W cieniu amerykańskich danych
Za nami dość zmienny tydzień na rynkach finansowych. W centrum uwagi był Fed i możliwość wcześniejszego zakończenia programu QE3. Ostatecznie piątek zakończył się obawami o wcześniejszy jego koniec. W dużym
BPH: raport rynek akcji
Sesja Środowe wzrosty na Wall Street nie miały swojego odbicia na warszawskim parkiecie. Na otwarciu WIG20 spadł o 0,87% do poziomu 2 524 pkt, a WIG o 0,18%. Powodem słabego
BPH: raport rynek akcji
Sesja Po dwóch sesjach bieżącego tygodnia, nic nie wnoszących w techniczny obraz rynku ze względu na niską zmienność i mały wolumen obrotu, środowe notowania wystartowały od niewielkiego spadku około 0,1%.
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!