Brak nowych impulsów

Brak nowych impulsów

W USA kalendarium było w poniedziałek prawie puste Indeks PMI dla USA jest bardzo młody, więc jest tendencja, żeby go lekceważyć, ale ostatnio już rynek zareagował (niezbyt mocno). Tym razem indeks wyniósł 52,8 pkt. (oczekiwano, że wzrośnie z 53,1 na 54 pkt.). Reakcji w zasadzie nie było.

W poniedziałek wypowiadało się trzech członków Fed. Żaden jednak nie powiedział czegoś, co sygnalizowałoby, kiedy i o ile Fed obetnie skup aktywów. Dużo się już mówiło o problemie limitu zadłużenia USA. Demokraci wraz z Białym Domem i Republikanie okopali się na swoich pozycjach i nic nie sygnalizowało, że Kongres wkrótce podniesie limit zadłużenia. Sondaż Bloomberga pokazał, że 40 procent graczy planuje wycofania się z rynków amerykańskich, jeśli dojdzie do zatrzymania finansowania sektora publicznego.

Rynek akcji kontynuował rozpoczętą w piątek korektę. Indeksy spadały przez 90 minut, ale od tego momentu byki rozpoczęły kontratak. Nie wyglądał on przekonująco. Niedźwiedzie też jednak silne nie były, więc sesja zakończyła się niewielkimi spadkami indeksów. W niczym nie zmieniło to obrazu technicznego rynku.

W poniedziałek na GPW zaczyna być notowany WIG30 i WIG30 TR nie było widać jednak wpływu tego wydarzenia na zachowanie rynków. Zarówno WIG20 jak i WIG30 od początku sesji delikatnie traciły. Przed południem zameldowały się na poziomie neutralnym, a potem błyskawicznie przeszły nad kreskę.

To była jednak tylko pułapka. Po tym wzroście polskie indeksy zaczęły się osuwać naśladując w tym inne indeksy europejskie. Końcówka sesji była już bardzo spokojna, ale WIG20 stracił 0,81 proc. i oddalił się o tegorocznej linii trendu spadkowego.

 

 

Piotr Kuczyński
Główny Analityk
Xelion

Previous Raport dzienny Forex
Next BPH: raport futures

Może to Ci się spodoba

Komentarze rynkowe 0 Comments

Złoty zależny od danych z zagranicy – komentarz PLN

Podczas czwartkowej sesji na rynku polskiego złotego po raz kolejny widoczne było uzależnienie polskiej waluty od wydarzeń z zagranicy. Kalendarz danych makro dla Polski był praktycznie pusty, więc inwestorzy skupili

Komentarze rynkowe 0 Comments

Dane makro nie niepokoją Amerykanów

W USA o kierunku indeksów mogły w środę przesądzić publikacje makro. Mogły, ale okazało się, że znowu zagrała zasada „im gorzej tym lepiej, bo Fed pomoże”. Dane były bardzo słabe

Komentarze rynkowe 0 Comments

Poranny komentarz walutowy – dzień z PMI

Inwestorzy na rynku walutowym będą dzisiaj zwracać szczególną uwagę na odczyty indeksów PMI ze Strefy Euro. Nadal powinniśmy także pozostawać pod presją spadających cen ropy, która ciąży walutom surowcowych. Z

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź