Trzeci tydzień konsolidacji
W krótkim i średnim terminie na złocie obserwujemy konsolidację. Trwa to już dwudziestą sesję z rzędu. Wyraźniejsze spadki obserwowaliśmy w ostatni piątek, ale brak jest kontynuacji ruchu. Przez ostatnie trzy sesje rynek zamyka się w okolicach piątkowego zamknięcia. Techniczny opór znajduje się w obszarze 1400 – 1410$. W długim terminie trend jest silny spadkowy. Po zakończeniu obecnie trwającej konsolidacji, spodziewamy się powrotu do ruchu spadkowego i ustanowienia nowego minimum tj. poniżej 1321$. Srebro z kolei wybiło się w piątek dołem z konsolidacji, jednak przez ostatnie trzy sesje rynek znajduje się w okolicach piątkowego zamknięcia i tym samym tworzy krótkoterminową konsolidację. Po zakończeniu konsolidacji, spodziewamy się kontynuacji ruchu spadkowego.
Na ropie układ techniczny pozostaje bez zmian. Obserwujemy niepewność wśród inwestorów, a sytuacja techniczna nie potwierdza żadnego trendu. Dobrym pomysłem może być wstrzymanie się z transakcją do momentu wyklarowania się sytuacji technicznej. Miedź we wtorek wybiła się dołem z chmury Ichimoku, jednak wczoraj nie obserwowaliśmy kontynuacji ruchu. Cena wróciła do oporu wynikającego z chmury Ichimoku, który testowany jest w chwili obecnej na poziomie 323$. Najbliższe wsparcie znajduje się na poziomie 304$.
Pszenica po przebiciu siedem tygodni temu długoterminowej linii trendu spadkowego, konsoliduj się powyżej tej linii. Na kukurydzy w krótkim i średnim terminie obserwujemy konsolidację, natomiast w długim terminie, trend jest spadkowy.
Oziemczuk Kamil
Może to Ci się spodoba
Kupujący wciąż słabi na rynku złota – raport surowcowy
W poniedziałek indeks CRB zanotował spadek o 0,31% – indeks ten zakończył tym samym wczorajszą sesję na nieco wyższym poziomie niż zamknięcie ubiegłego tygodnia. Na plusie znalazły się ceny metali,
Niezakłócony eksport ropy naftowej z Iraku – raport surowcowy
Poprzedni tydzień na rynkach towarowych zakończył się przewagą koloru czerwonego. Notowania indeksu CRB w piątek spadły o 0,22% do poziomu 292,43 pkt. Wzrosły ceny m.in. gazu ziemnego, palladu, miedzi i
Ropa WTI wciąż poniżej 85 USD za baryłkę
Notowania ropy naftowej WTI dzisiaj nadal znajdują się pod presją podaży. Od początku tego tygodnia można jednak postrzegać ten rynek w kontekście konsolidacji w rejonie 84-86 USD za baryłkę. Dzisiejszy
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!