Kuroda uczy się komunikować z rynkiem

Kuroda uczy się komunikować z rynkiem

Po czwartkowym tąpnięciu na japońskim parkiecie, Haruhiko Kuroda, szef Bank of Japan w piątek podjął kroki dążące do uspokojenia rynków. W wystąpieniu podkreślił, że państwowe instytucje finansowe mają wystarczające środki, by amortyzować straty wynikające z rosnącej rentowności japońskich papierów dłużnych, pomimo znacznego udziału obligacji w aktywach krajowych banków oraz rosnącego kosztu obsługi potężnego długu publicznego. Nikkei 225 stracił w piątek 3,1%.

Koniec tygodnia przyniósł również istotne dane z gospodarek Starego Kontynentu i USA. Zgodnie z oczekiwaniami PKB Niemiec urósł w ujęciu kwartalnym o 0.1% oraz zanotował ujemną dynamikę -1.4% licząc rdr. Po południu dobre informacje napłynęły ze Stanów Zjednoczonych, gdzie wskaźnik podstawowych zamówień środków trwałych wzrósł o 1.3%, znacznie przekraczając prognozy (oczekiwano wartości na poziomie 0.5%).

Poniedziałkowa sesja, jak wiele poprzednich początków tygodnia, zapowiada się spokojnie. Tym bardziej, że rynki w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych będą zamknięte. W poszukiwaniu alternatywy inwestorzy mogą zwrócić się w stronę norweskiej korony, dla której w godzinach porannych opublikowane zostaną dane z rynku pracy kraju fjordów oraz meksykańskiego peso. W godzinach popołudniowych południowy sąsiad USA opublikuje dane dotyczące bilansu płatniczego. Inwestorzy mogą ostrożnie przedłużyć weekend.

 

dr Maciej Jędrzejak

Previous To będzie spokojny dzień na forexie
Next Notowania w Japonii na czerwono, optymizm w Europie

Może to Ci się spodoba

Komentarze rynkowe 0 Comments

Komentarz do rynku złotego

Początek nowego tygodnia na rynku złotego przynosi stabilizację kwotowań polskie waluty w okolicach maksimów wypracowanych w trakcie piątkowej sesji. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,2360 PLN za euro, 3,2111

Komentarze rynkowe 0 Comments

Świąteczna niepewność w USA

W USA, podobnie jak w Europie, część społeczeństwa święciła Zielone Świątki (drugi dzień), a kalendarz był pusty. W tej sytuacji rynek napędzały nastroje, wypowiedzi członków Fed i pogróżki agencji ratingowej.

Komentarze rynkowe 0 Comments

Pogrom w Tokio wpłynie na Europę

Spadek chińskiego PMI oraz obawy o zakończenie QE w USA doprowadziły do silnej przeceny w Tokio, gdzie indeks spadł o 7,3 proc. Europa także może obawiać się odczytów PMI. Wiele

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź