Ubezpieczenie inwestycyjne – ochrona i inwestycja w jednym produkcie
Oszczędzanie – dlaczego warto i po co oszczędzać
Nikogo nie trzeba przekonywać, że warto oszczędzać pieniądze. Nawet niewielkie kwoty odkładane regularnie mogą zaowocować w przyszłości zgromadzeniem pokaźnego kapitału. To niezwykle istotne założenie, szczególnie w kontekście przewidywań dotyczących kryzysu systemu emerytalnego w Polsce, spowodowanego pogłębiającym się niżem demograficznym.
Każdy chciałby doczekać pogodnej i szczęśliwej emerytury. To czas na spełnianie swoich marzeń, pielęgnowanie pasji, podróże, spędzanie czasu z rodziną i przyjaciółmi. Taki sielankowy obraz jawi się wielu Polakom zapytanym o swoją przyszłość po rozpoczęciu wieku emerytalnego.
Aby taka wizja spędzania czasu na emeryturze mogła stać się rzeczywistością, należy zadbać o zabezpieczenie finansowe siebie i swoich bliskich. Państwowa emerytura w wielu przypadkach może być niewystarczająca na zaspokajanie podstawowych potrzeb życiowych. Utrzymanie poziomu życia wymaga zapewnienia kapitału, który będzie zasilał domowy budżet w sposób stały przez co najmniej kilkanaście kolejnych lat po ustaniu aktywności zawodowej. Jaki produkt oszczędnościowy wybrać, aby efektywnie budować zabezpieczenie finansowe na emeryturze? Warto rozważyć zawarcie umowy ubezpieczenia o charakterze ochrono -inwestycyjnym (polisy), oferowanej przez zespoły profesjonalnych doradców takich jak Open Life.
Ubezpieczenie ochronno-inwestycyjne, czyli efektywne oszczędzanie z polisą
Coraz więcej klientów jest zainteresowanych produktami finansowymi, które są skonstruowane w taki sposób, aby wpłacane pieniądze pracowały i pomnażały zgromadzony kapitał. Zależy im na inwestycji długoterminowej, bezpiecznej , zarządzanej i monitorowanej przez ekspertów.
Jednym z rodzajów produktów odpowiadających na takie potrzeby są ubezpieczenia inwestycyjne. Co wpływa na atrakcyjność polis ubezpieczeniowych? Są to produkty oszczędnościowe łączące w sobie ochronę ubezpieczeniową oraz element powiększania gromadzonego przez lata kapitału. Z jednej strony jest to więc polisa na życie a z drugiej strony produkt inwestujący część środków w ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe. Składka opłacana przez klienta dzielona jest na dwie części.
Jedna część składki przeznaczona jest na zapewnienie wypłaty odpowiedniej sumy ubezpieczenia w razie śmierci osoby ubezpieczonej. Często polisa na życie uzupełniana jest o wariant na dożycie, co zapewnia wypłatę pieniędzy w związku z kończeniem okresu ubezpieczenia w formie wypłaty jednorazowej lub cyklicznej np. co miesiąc podczas pobierania państwowej emerytury
Pozostała część składki jest przeznaczona na zakup udziałów jednostkowych Ubezpieczeniowych Funduszach Kapitałowych, które z kolei inwestowane są np. w jednostki uczestnictwa towarzystwach funduszy inwestycyjnych. Dobór odpowiednich funduszy w jednostki którego inwestuje fundusz jest często powierzany jest profesjonalnym zarządzającym. Wśród liderów rynku wyróżniających się profesjonalną obsługą w powyższym zakresie są eksperci firmy Open Life.
Konstrukcja produktu 2 w 1 zapewnia wypłatę gwarantowanej sumy ubezpieczenia w razie śmierci ubezpieczonego. Ochrona zainwestowanego kapitału ani zysk wypracowany w części inwestycji nie jest gwarantowany, ale potencjał zwrotu jest zdecydowanie wyższy niż na tradycyjnej lokacie. Samodzielną, wstępną symulację dotyczącą oszczędzania i prognozy zysku można przeprowadzić korzystając z kalkulatora na stronie openlife.pl
Atuty ubezpieczenia o charakterze ochronno-inwestycyjnym, czyli efektywny produkt dwa w jednym
Główną zalety polis z UFK jest możliwość połączenia ochrony ubezpieczeniowej z inwestowaniem. Klient gromadzi pieniądze na przyszłość, ale ma również wykupioną polisę na życie, która dodatkowo zabezpiecza jego i jego bliskich.
Ponadto specjaliści od ubezpieczeń przed przedstawieniem indywidualnej oferty, zbadają nasze potrzeby i możliwości, w tym także sytuację finansową aby móc zarekomendować rozwiązanie najbardziej adekwatne w konkretnym przypadku.
Dodatkowym atutem ubezpieczenia z UFK są korzyści podatkowe. W przeciwieństwie do inwestycji bezpośredniej w jednostki uczestnictwa fundusze z oferty TFI, w przypadku przenoszenia środków między UFK będących pod jednym tzw. parasolem nie jest pobierany podatek Belki. Ewentualne zobowiązanie podatkowe powstanie dopiero na etapie wypłaty zysku wypracowanego przez środki zainwestowane w ramach UFK to znaczy na etapie wypłaty środków z umowy ubezpieczenia.
Na uwagę zasługuje także aspekt wyłączenia wypłaty świadczenia z tytułu śmierci ubezpieczonego z postępowania spadkowego. W umowie ubezpieczenia mogą być wskazane osoby uposażone, które otrzymają wypłatę świadczenia po śmierci ubezpieczonego. W takim przypadku kwota świadczenia ubezpieczeniowego nie wchodzi do masy spadkowej, a ponadto nie jest obciążana podatkiem od spadków i darowizn.
Ubezpieczenie o charakterze ochronna inwestycyjnym czyli sposób na regularne odkładanie pieniędzy
O wiele łatwiej jest oszczędzać nawet niewielkie kwoty, ale regularnie, niż duże ale nieregularnie i rzadko; systematyczne oszczędzanie nie nadwyręża domowego budżetu, ale z czasem pozwala zgromadzić duże sumy pieniędzy. Zakup takiej polisy o charakterze ochronno-inwestycyjnym motywuje do comiesięcznego odkładania pieniędzy, a to procentuje odłożeniem całkiem pokaźniej sumy na przyszłość doliczając do tego wypracowany zysk. Wysokość składki podobnie jak strategia inwestowania środków a więc ostateczny kształt produktu oszczędnościowego w formie polisy ustalany jest indywidualnie z pomocą eksperta.
Kiedy zacząć oszczędzać pieniądze na emeryturę
Najwłaściwsza odpowiedź brzmi jak najszybciej. O ile osoba przed 30 rokiem życia traktuje emeryturę jak bardzo odległą przyszłość, to o dekadę starsze osoby powinny poważnie rozważyć rozpoczęcie oszczędzania ma pogodną jesień. Tym bardziej, jeśli w wyobrażeniach ten okres jawi się jako beztroski, spontaniczny, pełen radości z wolnego czasu i braku obowiązków zawodowych. Jak najszybsze zapoznanie się z ofertą firm takich jak openlife.pl, oferujących m.in. polisy ubezpieczeniowe z elementem oszczędnościowo-inwestycyjnym , przyspieszy zgromadzenie kapitału.
Może to Ci się spodoba
Sukcesja firm na nowych zasadach. Trwają konsultacje propozycji przepisów Ministerstwa Rozwoju
Jednoosobowa działalność gospodarcza dziś zwykle umiera wraz ze śmiercią właściciela. Resort rozwoju chce to zmienić i proponuje nowe zasady sukcesji. W niezakłóconym działaniu firmy ma pomóc prokurent spadkowy, który zyska m.in.
Unia Europejska coraz bliżej zakazu geoblokowania
Jeszcze w tym roku Unia Europejska może ostatecznie przyjąć przepisy, które zakażą geoblokowania. Sprzedawcy i sklepy internetowe nie będą mogli już odmawiać wysłania towaru zagranicznym klientom ze względu na kraj ich pochodzenia. Ma
Urlop może być źródłem stresu. Problemem są zbyt duże wymagania
Urlop od pracy zamiast czasem relaksu może być źródłem stresu. Przede wszystkim ze względu na brak umiejętności odpoczywania. Podczas wakacji stawiamy sobie zbyt wysokie wymagania, co powoduje, że każda drobnostka
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!