Przegląd poranny 29 lipca
Sesja Amerykańska: Podczas sesji w USA eurodolar konsolidował w zakresie 1,3430-1,3443 USD. Równocześnie wskazać można było na pewną słabość funta szterlinga, który zniżkował wobec USD oraz EUR. Ponadto obserwowaliśmy spadek wyceny rosyjskiego rubla, do okolic 35,55 USD/RUB w oczekiwaniu na ruch ze strony UE.
Sesja Azjatycka: Obrót w Tokio przynosi oscylowanie kursu eurodolara w podobnych zakresach jak miało to miejsce podczas sesji w USA – główna para walutowa ograniczyła zmienność od 1,3430 USD do 1,3440 USD. Równocześnie obserwujemy potwierdzenie wcześniejszej słabości GBP na parze GBP/USD (aktualnie minima 1,6966 USD). Pod presją znajdują się również pary surowcowe, chociaż ciężko wskazać tutaj jednoznaczną przyczynę (indeks HIA +1,2% m/m, a S&P utrzymało ratingAAA dla Australii).
Kluczowe wydarzenia ostatnich 24 godzin:
– Agencja S&P potwierdziła rating Australii na najwyższym poziomie AAA, perspektywa ratingu jest stabilna.
– UE wstępnie ustaliła rozszerzenie sankcji wizowych i finansowych o kolejne osoby z otoczenia prezydenta Rosji Władimira Putina.
– W czerwcu liczba zawartych w USA przedwstępnych umów sprzedaży domów spadła o 1,1 procent miesiąc do miesiąca wobec wzrostu o 6,1 procent w maju, podało w poniedziałek Narodowe Stowarzyszenie Pośredników Nieruchomości (NAR). Analitycy oczekiwali, że liczba zawartych umów wzrosła o 0,5 procent.
Konrad Ryczko
DM BOŚ
Może to Ci się spodoba
Raport walutowy: AUD/USD
Ubiegły tydzień zapowiadał się na bardzo napięty ze względu na wystąpienie szefa Fed. Rynki jednak za zareagowały tak, jak można było oczekiwać. Udany okres natomiast zaliczyły amerykańskie giełdy. Rynki walutowe
Przegląd poranny 8 września
Sesja azjatycka: Japońska sesja przynosi stabilizację wartości amerykańskiego dolara względem jena. Z kolei na wykresach EUR/USD i USD/CHF widać wciąż presję na wzrost wartości dolara. Najbardziej nerwowo jest na rynku
USD/PLN: z technicznego punktu widzenia
Parę USDPLN trudno w tej chwili analizować pod kątem średnio i długoterminowym. Po przebiciu średnioterminowej linii trendu spadkowego na początku stycznia, para walutowa porusza się po krótkoterminowej linii trendu wzrostowego.
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!