Raport walutowy
Waluty
Euro (EUR) awansowało i obecnie notowane jest około poziomu 1.3360 w stosunku do dolara amerykańskiego. Dzisiaj FED może ogłosić zmniejszenie miesięcznego skupu aktywów wartych 85 mld dolarów. Kluczowym czynnikiem będzie kwota zmniejszenia zakupów – jeśli uczestnicy rynku zobaczą zwężenie o co najmniej o 10 mld dolarów, to będziemy mogli obserwować umocnienie się dolara amerykańskiego.
Dolar amerykański (USD) znajduje się w konsolidacji w obszarze 99.05 – 99.38 wobec jena japońskiego (JPY). Dzisiejsze spotkanie FOMC może być ważnym impulsem dla tej pary walutowej, a zmniejszenie zakupów aktywów może pchnąć jej wartość wyżej.
Akcje
US 500 (SPI) odbił się z niskiego poziomu 1694 do wartości 1707. Indeks wzrósł po tym jak Microsoft ogłosił, że przeznaczy 40 mld dolarów na wykupienie własnych akcji oraz w związku z tym, że FED już dzisiaj ogłosi swoją decyzję odnośnie ograniczenia QE.
Towary
WTI Crude (OIL) konsoliduje poniżej poziomu 105 dolarów amerykańskich za baryłkę, zanim dane z USA pokażą zmniejszenie zapasów ropy w tym kraju.
Para dnia i Opcje FX
Złoto (XAU) spadło poniżej głównego poziomu wsparcia 1300 dolarów amerykańskich za uncję. Szlachetny metal obecnie notowany jest na najniższym poziomie w tym miesiącu i na rynku obserwujemy sprzedaż złota przed dzisiejszym posiedzeniem FOMC.
Traderzy powinni wybierać krótkoterminowe strategie – opcje at-the-money “CALL” oraz “PUT” na parze XAUUSD, które mogą dawać zysk przy ruchach w obu kierunkach, kiedy zmienność jest coraz większa.
Andrzej Kiedrowicz, Główny Dealer Easy Forex
Może to Ci się spodoba
Brak nowych impulsów
W USA kalendarium było w poniedziałek prawie puste Indeks PMI dla USA jest bardzo młody, więc jest tendencja, żeby go lekceważyć, ale ostatnio już rynek zareagował (niezbyt mocno). Tym razem
Rentowność polskich obligacji skarbowych już na poziomie niemal 3,3 proc. Do końca roku nie ma szans na niższe poziomy
Po okresie blisko 5-letniej hossy na rynku długu mamy do czynienia z mocną korektą. Rentowność 10-letnich obligacji Skarbu Państwa po osiągnięciu w lutym 2015 roku minimum na poziomie 1,94 proc. zaczęła gwałtownie
Handel w sieci napędza rynek kurierski
Sprzedaż w internecie odpowiadała w ubiegłym roku za 29 proc. rynku paczek, a za trzy lata będzie to już aż 39 proc. – oceniają eksperci PwC. Rosnący handel internetowy wymusza na firmach z branży
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!