Przegląd poranny 9 września
Sesja Amerykańska: W trakcie sesji w USA eurodolar zanotował spadek do okolic 1,28812 USD. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na kontynuację spadków na brytyjskim GBP, który zanotował zniżkę do 1,6097 GBP/USD. Wzrost wyceny USD znalazł odzwierciedlenie również na pozostałych parach skutkując m.in. zwyżką na USD/CHF.
Sesja Azjatycka: Podczas sesji w Tokio eurodolar pogłębił spadki do okolic 1,2866 USD. Analogiczny scenariusz obserwujemy na wycenie GBP/USD, który testuje 1,6063 USD. Pod presją znajdują się również waluty antypodów kontynuujące trendy spadkowe.
Kluczowe wydarzenia ostatnich 24 godzin:
– Unia Europejska przyjęła nowe sankcje wobec Rosji, ale odkłada ich wdrożenie o kilka dni, żeby ocenić czy zawieszenie broni na wschodzie Ukrainy jest przestrzegane.
– Nowy sondaż przed referendum niepodległościowym w Szkocji ponownie daje przewagę zwolennikom zachowania status quo.
Konrad Ryczko
DM BOŚ
Może to Ci się spodoba
Próba odreagowania ze strefy wsparcia na GBP/USD
Wczorajsze, lepsze dane z gospodarki brytyjskiej stały się doskonałym pretekstem do próby rozegrania mocniejszego funta i odreagowania ze wspominanej wcześniej strefy wsparcia na GBP/USD. Zakres 1,56-1,5750 USD stanowi na parze
Analiza Forex: XAU/USD
Kolejny spokojny dzień za nami. Wtorek przyniósł dalsze osuwanie się indeksów giełdowych. Na sile tracił dolar amerykański, kosztem euro oraz jena. Wyraźne spadki zagościły też na rynku metali. Po dość
Puls rynku: USD/CAD
Na rynku eurodolara zapanował względny spokój. Od ostatniego posiedzenia FOMC główna para walutowa ustabilizowała się w wąskim przedziale wahań pomiędzy 1,30 a 1,31. Rynek wyczekuje istotnych danych z gospodarek, a

0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!