Przegląd poranny 2 lipca
Sesja amerykańska: Podczas sesji w USA kurs eurodolara nadal poruszał się wysoko – wartość tej pary walutowej konsolidowała w rejonie 1,3675-1,3700. Dolar amerykański zakończył sesję neutralnie także w relacji do japońskiego jena, brytyjskiego funta oraz szwajcarskiego franka.
Sesja azjatycka: Podczas sesji w Azji widać większą siłę amerykańskiej waluty. Notowania EUR/USD spadły w okolice 1,3670. Dolar umacnia się także względem CHF, jednak wciąż pozostaje w konsolidacji względem GBP oraz JPY.
Wykres 1. Notowania EUR/USD – dane godzinne.
Kluczowe wydarzenia ostatnich godzin:
– Indeks ISM, obrazujący aktywność przemysłu w USA, wyniósł w czerwcu 55,3 pkt. – poinformował amerykański Instytut Zarządzania Podażą (ISM). Miesiąc wcześniej indeks ten miał wartość 55,4 pkt. Prognozowano odczyt na poziomie 55,9 pkt.
– Bilans handlu zagranicznego Australii wyniósł w maju -1,91 mld AUD (prognoza: -0,12 mld AUD). Eksport spadł o 5% M/M, a import zniżkował o 1% M/M.
Dorota Sierakowska
DM BOŚ
Może to Ci się spodoba
Przegląd poranny 23 czerwca
Sesja Azjatycka: W trakcie sesji w Tokio obserwujemy lekką zwyżkę kwotowań eurodolara – główna para walutowa wzrosła z okolic 1,3586 USD do zakresu 1,3609 USD. Ponadto widoczna jest wyraźna poprawa
BPH: raport futures
Sytuacja rynkowa W trakcie wczorajszej sesji na rynek powróciło uspokojenie i kurs kontraktów terminowych w sporym stopniu odreagował poniedziałkowy spadek. Notowania FW20H14 rozpoczęły wczorajszą sesję z poziomu 2 429 pkt.
BPH: raport rynek akcji
Sesja Brak istotnych danych w kalendarzu makroekonomicznym sprawił, iż sesja na Książęcej przebiegała bardzo spokojnie i nie była zbyt emocjonująca. Na otwarciu notowań WIG wzrósł minimalnie, zaś indeks WIG20 rozpoczął

0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!