Przegląd poranny 16 lipca
Sesja Amerykańska: W trakcie sesji w USA doszło do wyraźnego umocnienia amerykańskiej waluty po wystąpieniu J. Yellen przed bankową komisją w amerykańskim Senacie. Ruch ten przyniósł spadek głównej pary walutowej z okolic 1,3612 USD do zakresu 1,3561 USD. Równocześnie warto zwrócić uwagę, iż wcześniejsze wzrosty na GBP spowodowały, iż analogiczny ruch korekcyjny na GBP/USD miał zdecydowanie mniejszy zakres.
Sesja Azjatycka: Obrót w Tokio przynosi ograniczoną zmienność w zakresie 1,3560-1,3570 USD na głównej parze walutowej. Ponadto obserwujemy spadki na walutach antypodów po danych z Chin oraz inflacji z Nowej Zelandii.
Kluczowe wydarzenia ostatnich 24 godzin:
– Odbicie w amerykańskiej gospodarce wciąż się nie dopełniło, a nadal trudna sytuacja na rynku pracy i stabilne płace uzasadniają utrzymanie łagodnej polityki pieniężnej w przewidywalnej przyszłości, powiedziała prezes Fed Janet Yellen. We wtorkowym wystąpieniu przed komisją amerykańskiego Senatu Yellen oceniła, że pierwsze oznaki przyspieszenia inflacji nie wystarczą, by skłonić Fed do przyspieszenia podwyżek stóp. Rynek obecnie oczekuje pierwszej podwyżki w połowie 2015 roku.
– Presja inflacyjna pozostaje bardzo niska, a w trzecim kwartale niewykluczony jest spadek cen w ujęciu rok do roku, napisał w komentarzu do czerwcowych danych o inflacji wiceminister finansów Artur Radziwiłł.
– Wedle opublikowanych nad ranem danych z Chin: w II kw. 2014 PKB wyniósł 7,5% r/r (wobec prognozy: 7,4% r/r);
Konrad Ryczko
DM BOŚ
Może to Ci się spodoba
Pierwsze lepsze dane, ale pozytywnej reakcji na dolarze nie ma
Czy wczorajsza zła passa w danych może chwilowo minąć? Zobaczymy, za nami dość dobre dane nt. cotygodniowego bezrobocia, które spadło do 264 tys. wobec oczekiwanych 290 tys. To pozwoliło na
Raport poranny Forex
Dzisiejszy kalendarz makroekonomiczny zawiera jedynie dane z amerykańskiego rynku nieruchomości, natomiast w dalszej części tygodnia poznamy dodatkowe dane z rynku nieruchomości oraz wartości indeksów PMI i wskaźnika Ifo. Eurodolar znajduje
Sesja na przeczekanie – Raport dzienny FX
Amerykanie świętują Dzień Niepodległości , jutro rozpoczyna się weekend – tym samym nie bądźmy dzisiaj zaskoczeni niską aktywnością rynku. Niemniej dla części inwestorów to czas, aby dokładniej przeanalizować wczorajsze dane

0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!