Przegląd poranny 15 września
Sesja azjatycka: Notowania eurodolara osuwają się delikatnie na południe po piątkowym wzroście, jednak i tak skala przeceny jest symboliczna. Dolar nieznacznie umacnia się także względem franka szwajcarskiego oraz funta brytyjskiego, z kolei względem japońskiego jena jest relatywnie stabilny.
Wykres 1. Notowania EUR/USD – dane godzinne. Kluczowe wydarzenia ostatnich godzin:
– Piątkowa sesja na Wall Street zakończyła się spadkami, przerywając serię pięciu kolejnych tygodniowych wzrostów indeksu S&P 500. Dobre dane o sprzedaży detalicznej w USA rozbudziły spekulacje na temat możliwości rozpoczęcia przez Fed podwyżek stóp procentowych wcześniej niż pierwotnie oczekiwano.
– Indeks nastroju Uniwersytetu Michigan nieoczekiwanie wzrósł we wrześniu do 84,6 pkt z 82,5 pkt miesiąc wcześniej, wynika z opublikowanych w piątek, 12 września br. wstępnych. Rynkowy kosensus ukształtował się na poziomie 83,2 pkt..
Dorota Sierakowska
DM BOŚ
Może to Ci się spodoba
Analiza poranna: USD/CAD
spominając wczorajsze słowa prezes Fed i przy akompaniamencie najnowszych publikacji makroekonomicznych, rynki finansowe odżyły w czwartek. Odreagowały głównie parkiety giełdowe ale też i dolar. Nie dalej jak wczoraj inwestorzy dowiedzieli
Analiza Forex: GBP/USD
W spokojnej atmosferze przebiegała środowa sesja na rynkach finansowych. Większość głównych rynków odnotowała na zakończenie dnia minimalne zmiany. Wyjątkiem była krajowa giełda oraz brytyjski funt. Na tle wczorajszych wydarzeń –
SEK w dół po decyzji Riksbanku
Zgodnie z wczorajszym wpisem tematem dnia na koronie szwedzkiej jest dość zaskakująca decyzja ze strony Riksbanku o obcięciu stóp do poziomu 0,00%. Wczoraj sygnalizowałem, iż część rynku obawiała się takiego

0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!