Przegląd poranny 15 maja

Przegląd poranny 15 maja

Sesja Amerykańska: W trakcie sesji w USA eurodolar konsolidował w zakresie 1,3722 – 1,3702 USD. Również na szerokim rynku obserwowaliśmy wyciszenie po zmiennej sesji w Europie. Warto jednak zwrócić uwagę na spadek kwotowań AUD/USD, które przetestowało zakres 0,9366 USD.

Sesja Azjatycka: Podczas obrotu w Tokio eurodolar przetestował ponownie intra-sesyjny opór na 1,3722 USD, aby ponownie ruszyć na południe w kierunku 1,3713 USD. Dodatkowo warto wspomnieć o wybiciu na NZD/USD, które przyniosło test zakresu 0,8684 USD. Lepsze dane z gospodarki Japonii, jak dotąd, pozostają bez wpływu na kwotowania JPY.

1

Kluczowe wydarzenia ostatnich 24 godzin:

– Po danych o kwietniowej inflacji można odłożyć dyskusję o podwyżkach stóp co najmniej do końca 2014 roku, powiedziała w środę członek Rady Polityki Pieniężnej (RPP) Anna Zielińska-Głębocka.

 

Konrad Ryczko
analityk DM BOŚ

Previous Kiedy należy udostępnić pomieszczenie tymczasowe?
Next Widmo deflacji umocniło dług i osłabiło złotego

Może to Ci się spodoba

Analizy GPW 0 Comments

Kolejna zmiana oczekiwań

Zmienność nastrojów jakie panują na rynku jest zdumiewająca. Inwestorzy nie są w stanie zaznać spokoju. Już gdy wydawało się, że piątkowe dane z USA coś wyjaśniły, poniedziałek przyniósł kolejną niespodziankę.

Analizy GPW 0 Comments

BPH: raport futures

Sesja Notowania kontraktów terminowych rozpoczęły piątkową sesję na minimalnym plusie z poziomu 2 394 pkt. Po porannym niewielkim zamieszaniu i spadkiem kursu w pierwszych 60 minutach do dziennego minimum na

Analizy GPW 0 Comments

BPH: raport rynek akcji

Sesja Niejednoznaczna interpretacja publikacji protokołu FOMC, która przeceniła indeksy w USA, spadki w Azji przy pozytywnych publikacjach makroekonomicznych z przemysłu Chin (odczyt PMI 50,1 przy prognozie 48,3) były dużą niewiadomą

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź