Przegląd poranny 10 lipca
Sesja Amerykańska: W trakcie sesji w USA eurodolar zanotował wzrost z okolic 1,3604 USD do zakresu 1,3642 USD. Spadek wyceny amerykańskiej waluty znalazł odzwierciedlenie we wzrostach par x/USD, w tym GBP/USD czy NZD/ USD. Równocześnie należy zwrócić uwagę na zwyżkę wyceny wspólnej waluty wobec dewiz typu safe haven (EUR/JPY oraz EUR/CHF).
Sesja Azjatycka: Obrót w Tokio przebiega w spokojnych nastrojach, gdzie kwotowania EUR/USD oscylują w zakresie 1,3640 USD – 1,3648 USD. Dodatkowo zanotować należy, iż zwyżka AUD/USD (maksima w okolicach 0,9457 USD) została zanegowana, a kurs ponownie znalazł się w rejonie 0,9400 USD.
Najważniejsze wydarzenia ostatnich 24 godzin:
– Na czerwcowym posiedzeniu członkowie FOMC zdecydowali o definitywnym wygaszeniu programu QE3 w październiku, podejmując wówczas decyzję o cięciu wartości kupowanych obligacji z 15 mld USD miesięcznie do zera, wynika z opublikowanego w środę 9 lipca protokołu z ostatniego posiedzenia Federalnego Komitetu Otwartego Rynku (FOMC).
– Opublikowana w lipcu projekcja inflacyjna nie wskazuje na ograniczenia co do tego, by obniżać stopy procentowe, powiedział członek Rady Polityki Pieniężnej (RPP) Jerzy Osiatyński w wywiadzie dla agencji PAP, opublikowanym przez obserwatorfinansowy.pl.
Konrad Ryczko
DM BOŚ
Może to Ci się spodoba
Analiza Forex: NZD/USD
Za nami tydzień który skupiony był praktycznie na jednym wydarzeniu – raporcie Fed. Sam piątek przyniósł jednak kolejne wątpliwości, co odbiło się na kursie dolara. Zyskiwało oczywiście euro oraz dość
Rubel znów w dół – rynek zakłada, że CBR się podda
W trakcie dzisiejszej sesji obserwujemy kolejne minima na rosyjskim rublu, który osłabił się do 42,71 wobec amerykańskiej waluty. Jest to pochodna wczorajszych spekulacji, które zakładały, iż skoro interwencje rynkowe nie
Próba zanegowania sygnału na GBP/USD
Ostatnie sesje przyniosły próbę korekcyjnego odbicia z zaznaczonej na wykresie strefie popytu na parze GBP/USD. Równocześnie scenariusz ten wspierany był przez układ wskaźnikowy, który sugerował wzrosty w okolice 1,6930 USD.

0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!