Krzesła biurowe – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Krzesła biurowe – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Wielu z nas większość czasu spędza w biurze, siedząc przy stole. Dzięki wygodnej konstrukcji krzesła biurowe są w stanie zaspokoić potrzeby przeciętnego człowieka. Specjalna konstrukcja umożliwia powtarzanie wszystkich ruchów, zgięć lub skrętów krzesła. Ergonomiczne krzesło biurowe utrzymuje plecy w prawidłowej pozycji, zapewniając maksymalny komfort.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Kupując krzesło biurowe, upewnij się, że podłokietniki mają odpowiednią wysokość. Wybierając krzesło, należy zwrócić uwagę na siedzisko. Przednia krawędź krzesła powinna być zaokrąglona, aby zmniejszyć nacisk na kolana. Musisz również upewnić się, że siedząc na krześle odległość między udami a bocznymi krawędziami siedziska jest większa niż 3 cm. Obecność regulacji to poważny plus krzesła biurowego. Ponieważ większość krzeseł ma siedzenia dla przeciętnej osoby, zalecamy szukanie krzesła z regulowanym siedziskiem.

Najważniejszym elementem krzesła biurowego jest oparcie. Ciało ludzkie naturalnie nie zostało stworzone do długiego siedzenia, dlatego duży ciężar spada na dolną część pleców lub odcinek lędźwiowy. Dlatego oparcie powinno zapewniać dodatkowe wsparcie dla kręgosłupa lędźwiowego, aby zmniejszyć nacisk na kręgosłup przy jednoczesnym podtrzymywaniu ciała.

Aby dowiedzieć się, czy oparcie jest wygodne, wystarczy je wypróbować. Na krześle powinieneś czuć się komfortowo, oparcie powinno dopasowywać się do krzywizn pleców. Większość najnowszych modeli krzeseł biurowych ma regulowane oparcie. Dlatego najpierw musisz dopasować plecy do swojego wzrostu. Krzesła biurowe każdego dnia poddawane są olbrzymim obciążeniom, dlatego do przestrzeni biurowej lepiej kupić krzesło wykonane z syntetycznego, raczej wytrzymałego materiału.

Dla kogo jest krzesło?

Dla największej grupy pracowników biurowych, w szczególności menadżerów, sekretarek, specjalistów wskazane są praktyczne i wysokiej jakości krzesła, które zapewniają pracownikom wszystko, czego potrzebują do udanej pracy.

Krzesło dla kierownika czy osoby decyzyjnej to specjalna klasa krzeseł o wyższym stopniu komfortu. Do ich produkcji wykorzystywane są najnowsze trendy, drogie materiały i najnowsze technologie. Oprócz wielofunkcyjnego ładunku krzesła te są również symbolem statusu właściciela.

Dlaczego krzesła ergonomiczne są lepsze od tradycyjnych

Możesz używać ergonomicznych krzeseł, aby zmniejszyć stres fizyczny podczas codziennego użytkowania. W przeciwieństwie do krzeseł, które mocno obciążają ciało, ergonomiczne fotele są zaprojektowane tak, aby zapewnić użytkownikowi maksymalny komfort i wygodę. Na prostym krześle biurowym, nie jesteś w stanie zmienić swojej postawy, co powoduje duży nacisk na plecy, szyję, ramiona i ramiona. Cała górna część ciała jest przenoszona na pośladki i uda przez długi czas. Może to powodować ból nóg i sztywność mięśni i ograniczenie ruchu. Ergonomiczne krzesło ma możliwie największe oparcie dla pleców i pomaga utrzymać prawidłową postawę. Pomaga również zminimalizować ból nadgarstka i łokcia, co jest wielką zaletą dla osób, które cały dzień pracują przy komputerze.

Siedząc na dobrze wykonanym, ergonomicznym krześle odczuwasz mniejsze zmęczenie i dyskomfort. Możesz poprawić jakość swojej pracy, zmniejszając ryzyko urazów i zakłóceń wynikających z powtarzających się ruchów. Ergonomiczne krzesło równoważy rozkład ciężaru, zmniejsza ospałość i ryzyko zakrzepów w nogach. Możliwa jest poprawa układu naczyniowego, a ogólny stan zdrowia przyczyni się do zwiększenia produktywności w miejscu pracy.

Ergonomiczne krzesła można dopasować do proporcji ciała i wysokości miejsca pracy. Istnieje możliwość regulacji kąta nachylenia oparcia i siedziska. Siedząc przy biurku, ramiona nie powinny pochylać się do przodu, a całe plecy powinny być przyciśnięte do oparcia krzesła.

Zobacz fotele biurowe z możliwością kustomizacji w ofercie sklepu Lobos: https://meble.lobos.pl/sklep/21-krzesla-i-fotele-obrotowe.

 

Previous Pożyczki - pierwsza bez odsetek - zasady - czy wybrać kredyt w banku lub pożyczkę prywatną?
Next Na czym polega detoks alkoholowy?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

The New Procurement: Nowa era zakupów – PROCON/POLZAK 2021

Zakupy korporacyjne przeżywają obecnie renesans biznesowy. Po fazie walki z ograniczeniami, blokadami, rozpadającymi się łańcuchami dostaw – przychodzi czas światowej rekonwalescencji. Nowa Normalność. Po raz kolejny – Zakupy – odegrają

Wiadomości 0 Comments

Firmy uczą się zarządzać pracownikami różnych płci, narodowości i w różnym wieku

Z prognoz demograficznych wynika, że osoby 50+ będą coraz liczniejszą grupą pracowników. Będą tworzyć zespoły razem z przedstawicielami pokoleń X,Y i Z, z których każde ma całkiem odmienne oczekiwania i podejście do pracy. Duże

Wiadomości 0 Comments

W ubiegłym roku upadło 750 firm

Przyczyną utraty płynności przez firmę często są zarówno zaległości w płatnościach kontrahentów, jak i ryzykowne decyzje inwestycyjne i operacyjne. Rozwiązaniem dla przedsiębiorcy mającego przejściowe problemy finansowe może być odroczenie przez ZUS terminu płatności składek. Urząd zobowiązuje

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź