Jen osiąga 7-letnie minimum na poziomie 117.00

Jen osiąga 7-letnie minimum na poziomie 117.00

Euro (EUR) wzrosło wczoraj o 100 pipsów i obecnie jest notowane na poziomie 1.2520 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD). Niemiecki indeks instytutu ZEW okazał się lepszy niż oczekiwano, co wzmocniło notowania waluty i pozwoliło jej odzyskać część dotychczasowych strat. Dzisiaj o 21:00 odbędą się minuty FOMC, a towarzyszące im wypowiedzi w jastrzębim tonie mogą zwiększyć notowania pary walutowej.

Dolar amerykański (USD) odnotował swoje nowe siedmioletnie maksimum na poziomie 117.41 w stosunku do jena japońskiego (JPY). Jen utrzymuje swój spadkowy trend odkąd premier Japonii, Shinzo Abe, odłożył podwyżkę podatku od sprzedaży i ogłosił przedterminowe wybory.

Akcje

Indeks Japan 225 (NKI) odbił się z poziomu 16914 aż do poziomu 17510 i obecnie jest notowany w okolicach swojego maksimum wszechczasów wskutek przedterminowych wyborów, ogłoszonych przez Shinzo Abe.

Towary

Ropa naftowa (WTI) spadła z poziomu 76.43 aż do poziomu 74.06 dolarów amerykańskich. Surowce energetyczne straciły na wartości w związku ze spekulacjami o ograniczeniu przez OPEC ich produkcji. Dzisiaj o 17:30 zostanie ogłoszony stan zapasów ropy naftowej, inwestorzy spekulują o zmniejszeniu ilości tego towaru.

Para dnia i Opcje FX

Funt brytyjski (GBP) spadł poniżej poziomu 1.5600 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD) i jest obecnie notowany w okolicach swojego rocznego minimum. Funt szterling pozostaje pod presją, ponieważ inflacja utrzymuje się na rekordowo niskim poziomie i krążą spekulacje o opóźnieniu przez Bank Anglii (BoE) podwyżki poziomu stóp procentowych. Na dzisiaj zostało zaplanowane posiedzenie BoE, na którym członkowie oddadzą swoje głosy w sprawie zmiany poziomu stóp procentowych.

Inwestorzy w opcje mogą rozważyć zakup opcji Put na parze GBPUSD i liczyć na zysk, jeśli notowania pary stracą na wartości, ograniczając przy tym ryzyko do wpłaconej premii.

 

Andrzej Kiedrowicz,
Poland Branch Director,
Easy Forex Trading Ltd.

Previous Cena złota w obliczu bariery 1200 USD za uncję - raport surowcowy
Next Poranny komentarz walutowy – funt delikatnie zyskuje po minutes

Może to Ci się spodoba

Komentarze rynkowe 0 Comments

Dzień z PMI

Dzisiejsza sesja zostanie zdominowana przez odczyty indeksów PMI dla najważniejszych gospodarek Strefy Euro. Już w nocy poznaliśmy taki sam odczyt dla Chin, dane wypadły pozytywnie. Dobre dane z Chin 50,9

Komentarze rynkowe 0 Comments

Komentarz walutowy

W centrum uwagi: • Uspokajające słowa Haruhiko Kurody • EUR/USD: aktywność podaży przy poziomie 1,33 • Inwestorzy ostrożni na rynkach AUD i NZD Notowania dolara rozpoczęły tydzień bez większych niespodzianek.

Komentarze rynkowe 0 Comments

Poranny komentarz giełdowy – Mieszane nastroje na giełdach

Środa na rynku giełdowym upływa w oczekiwaniu na jutrzejsze posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego, po którym przedstawione zostaną szczegóły programu skupu ABS-ów, a także na dane z gospodarki amerykańskiej. Poranne, finalne

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź