Jak i dokąd przeprowadzają się Polacy

Jak i dokąd przeprowadzają się Polacy

Na podstawie ponad 3 tysięcy zleceń na przestrzeni 4 lat oraz przeprowadzonych wywiadów z ponad 100 osobami sporządzono wnikliwą analizę tego dokąd, z jakich powodów, za ile i co ze sobą zabierają Polacy podczas przeprowadzki.

Oto tylko niektóre wnioski z raportu:

Zaobserwowano widoczny trend w przeprowadzkach: coraz więcej osób przeprowadza się z zagranicy do Polski. Jeszcze w roku 2011 większość udawała się w przeciwnym kierunku, a przeprowadzek za granicę było o 26% więcej niż powrotów do Polski. W latach 2012-2013 sytuacja uległa odwróceniu, przewaga przeprowadzek do Polski wynosiła 18%, a w 2014 aż 74%.

W obrębie kraju najczęściej Polacy przeprowadzają się z dużego miasta (lub do dużego miasta), z mieszkania jedno- lub dwupokojowego. Zabierają ze sobą około 200-300kg rzeczy i najczęściej zamawiają kompleksową usługę (z rozładunkiem i załadunkiem). Przeprowadzając się zabierają sofę, szafę, stół, komodę oraz lodówkę.

Polacy najchętniej wyprowadzają się z województw: mazowieckiego, małopolskiego i dolnośląskiego. Bilans ujemny zaobserwować można w województwach mazowieckim, wielkopolskim, śląskim, lubuskim. Oznacza to, że liczba przeprowadzek z tych województw przewyższa liczbę przeprowadzek do nich. Bilans dodatni dotyczy natomiast województw pomorskiego, lubelskiego, małopolskiego, podlaskiego – więcej osób przenosi się do nich, niż je opuszcza.

U 48% ankietowanych decyzja o przeprowadzce wynikała z przyczyn osobistych. Dla 40% przyczyny wiązały się z pracą. Powody pozostałych przeprowadzek dotyczyły np. zmiany mieszkania na wygodniejsze czy kupna własnego lokalu.

Clicktrans.pl jest największym serwisem aukcji transportowych w Polsce, działającym od 2010 roku. Idea serwisu polega na połączeniu osób szukających transportu dużych przedmiotów z przewoźnikami jadącymi w tym samym kierunku.

 

www.clicktrans.pl

Previous Bardzo dobre dane
Next Przegląd poranny 3 lipca

Może to Ci się spodoba

Nieruchomości 0 Comments

Dalszy ciąg Rodziny na Swoim?

Przedłużenie programu „Rodzina na swoim” na czas nieokreślony i zawężenie kręgu adresatów dopłat Skarbu Państwa do młodych małżeństw, z których choć jeden z małżonków nie ukończył 40. roku życia –

Nieruchomości 0 Comments

Inni spłacą Twój kredyt, czyli 3 metody na finansowanie mieszkania

Chcesz kupić mieszkanie, ale z funduszami krucho? W tej sytuacji jest kilka milionów Polaków – od lat dane GUS wskazują na ogromny mieszkaniowy głód w kraju nad Wisłą. Szczęście w

Nieruchomości 0 Comments

Kupujemy więcej i większe, czyli rośnie popyt na nieruchomości

Obserwatorzy rynku są zgodni, że ceny mieszkań w tym roku na pewno pójdą w górę. Dlaczego? Bo popyt na własne „M” rośnie. W ostatnich 4 kwartałach na największych rynkach sprzedano

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź