Inflacja w strefie euro w dół

Inflacja w strefie euro w dół

Dane okazują się minimalnie gorsze od oczekiwań i inflacja spada do 0,4% z 0,5% miesiąc wcześniej. To bodziec dla EBC do działania, który jednak niespecjalnie przełoży się w szybki czyn. Rynki reagują spokojnie i względnie neutralnie na dane.

Łukasz Bugaj
DM BOŚ

Previous Poranny komentarz giełdowy - mieszane otwarcie w Europie
Next Odbicie amerykańskiej gospodarki

Może to Ci się spodoba

Komentarze rynkowe

Oddalanie się od wsparcia

W USA byki stały w poniedziałek przed zadaniem potwierdzenia, że zeszłotygodniowa obrona wsparcia technicznego była czymś poważnym, a nie nieistotnym odbiciem. Nie było to bardzo trudne zadanie, bo raportów makro

Komentarze rynkowe

Warszawa liderem peletonu

Podczas weekendu nic się nie wydarzyło, a w poniedziałek w USA i w Wielkiej Brytanii było święto i giełdy nie pracowały, a w kalendarium nie było żadnych publikacji z Europy.

Komentarze rynkowe

W połowie roku we wszystkich placówkach Poczty Polskiej będzie można zapłacić kartą

Poczta Polska rozstrzygnęła przetarg na dostawę i obsługę 8,5 tys. terminali POS, które w połowie roku zostaną zainstalowane we wszystkich własnych placówkach Poczty Polskiej. Klienci od czerwca będą mogli zapłacić kartą Visa