Analiza poranna: USD/CAD
spominając wczorajsze słowa prezes Fed i przy akompaniamencie najnowszych publikacji makroekonomicznych, rynki finansowe odżyły w czwartek. Odreagowały głównie parkiety giełdowe ale też i dolar.
Nie dalej jak wczoraj inwestorzy dowiedzieli się, iż podwyżka stóp procentowych w USA może nadejść szybciej, niż oczekiwano. Jakby na potwierdzenie tych nastrojów opublikowano dobre dane z USA. Ilość wniosków o zasiłki była mniejsza, niż się obawiano, a indeks wskaźników wyprzedzających odnotował lepszy wynik niż prognozowano. Podobnie indeks Fed z Filadelfii, który z rezultatem na poziomie 9 pkt, przebił oczekiwania analityków ponad dwukrotnie.
Podobnych publikacji dziś już nie będzie, choć dzień w którym wygasają serie kontraktów jak i opcji na akcje i indeksy może cechować się dużą zmiennością. Inwestorzy mogą również powracać do kwestii geopolitycznych. Agencja S&P obniżyła wczoraj perspektywę ratingu Rosji do poziomu negatywnego, z oceny stabilnej – podobnie zrobiła agencja ratingowa Fitch. W długiej perspektywie może to osłabić rosyjskie rynki, w tym giełdę.
Środowe wzrosty wypchnęły rynek USD/CAD na nowe szczyty. Kolejne sesje będą dla tego rynku kluczowe. Jeśli dolar dość szybko zejdzie poniżej poziomu 1.11, wspomniane wzrosty okażą się pułapką. Rynek mógłby wtedy osunąć się w perspektywie kilku miesięcy nawet na wysokość 1.05. Jeśli natomiast obecny impuls utrzyma się, wzrosty będą mogły sięgnąć poziomu 1.15 lub nawet 1.17. Wskaźnik RSI sygnalizuje trend boczny.
Sylwester Majewski
Forex-Desk
Może to Ci się spodoba
Przegląd poranny 30 października
Sesja Amerykańska: W trakcie sesji w USA doszło do wyraźnego umocnienia dolara amerykańskiego w reakcji na zakończenie programu QE przez FED. Główna para walutowa zniżkowała z okolic 1,2770 USD do
Umocnienie PLN po danych dot. inflacji
W listopadzie 2014 roku inflacja wyniosła minus 0,6 procent rok do roku wobec minus 0,6 procent w październiku, poinformował Główny Urząd Statystyczny (GUS). Inflacja w ujęciu miesiąc do miesiąca wyniosła
Raport FX- eurodolar na miesięcznych minimach
Dolar USD w ujęciu koszyka BOSSAUSD umacnia się o poranku o 0,06% względem poziomu z wczorajszego zamknięcia. Amerykańska waluta rozgrywana jest pro-popytowo przed dzisiejszymi danymi odnośnie inflacji CPI. – Umacnianie
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!