Raport walutowy

Raport walutowy

Waluty

Euro (EUR) spadło kolejny dzień w stosunku do dolara amerykańskiego (USD) podczas sesji azjatyckiej. Publikacja z posiedzenia Federalnego Komitetu Otwartego Rynku pokazała, że jego członkowie są podzieleni w sprawie ograniczenia QE3. To jednak nie powinno zmienić przypuszczeń, że ograniczenie nastąpi już we wrześniu.

Dolar amerykański (USD) kontynuuje swoje umocnienie wobec jena japońskiego (JPY) od momentu publikacji z „minut” FED-u. Inwestorzy widzą korzyści płynące ze wzrostu amerykańskiej rentowności. Obecnie para notowana jest powyżej poziomu 99.00 i wydaje się, że w ciągu dzisiejszego dnia osiągnie wsparcie około poziomu 99.15.

Akcje

US Tech (NDQ) znowu wzrósł aż do wartość 3100 i obecnie notowany jest na poziomie 3105. Wzrostowy trendu indeksu jest zagrożony przez możliwość przełamania i utrzymania powyżej tego poziomu, ale indeks oczekuje, że dane dotyczące technologii w USA mogą przyczynić się do wzrostu jego wartości.

Towary

WTI Crude (OIL) odbiła się od poziomu 103.50, po utracie od początku tygodnia ponad 3 dolarów za baryłkę. Ropa obecnie notowana jest powyżej poziomu 104.75 i wydaje się, że pożegnała już swój spadkowy trend z lipca, w którym straciła ponad 10 dolarów za baryłkę.

Para dnia i Opcje FX

Złoto (XAU) staje się znowu coraz mocniejsze, po tym jak szlachetny metal osiągnął wyższe spadki podczas sesji azjatyckiej. „Minuty” FED-u pokazały w ostatnią środę, że ograniczenie polityki monetarnej może nastąpić już we wrześniu. Szlachetny metal szuka teraz umocnienia, a opcje „CALLS” wydają się idealnym wyborem do handlu na wzroście, który może pochodzić z osłabienia dolara amerykańskiego (USD) i jednocześnie ograniczyć ryzyko starty inwestorów do wpłaconej premii.

 

 

Andrzej Kiedrowicz, Główny Dealer Easy Forex

Previous Komentarz surowcowy
Next BPH: raport futures

Może to Ci się spodoba

Komentarze rynkowe

Fundusze obligacji: korporacyjne czy skarbowe?

Wbrew pozorom, to fundusze obligacji korporacyjnych oferują inwestorom niższy poziom zmienności, czyli bardziej stabilne wyniki. Jak jest to możliwe? Najlepszym dowodem przemawiającym za słusznością takiego twierdzenia są wyniki z ostatnich

Komentarze rynkowe

Część członków RPP wskazywała w VII na cięcie stóp – sprawozdanie

Podczas posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej w lipcu niektórzy jej członkowie wskazywali, że najbliższym czasie może być konieczne obniżenie stóp procentowych, podał Narodowy Bank Polski w sprawozdaniu z lipcowego posiedzenia RPP.

Komentarze rynkowe

Komentarz surowcowy

W centrum uwagi: • Wzrostowy przerywnik na wykresie gazu ziemnego • Wzrost zapasów ropy według DoE • USDA: niezły sezon na rynku kukurydzy Środa na rynkach towarowych była dniem relatywnie