Przegląd poranny 12 września
Sesja Amerykańska: W trakcie sesji w USA eurodolar zwyżkował do okolic 1,2951 USD, aby w końcówce handlu przetestować okolice 1,2915 USD. Większość par pozostawała stabilna nie notując bardziej znaczących zmian. Warto jednak zwrócić uwagę na mniej popularne cross’y, gdzie m.in. wyraźnie tracił SEK.
Sesja Azjatycka: Podczas handlu w Tokio eurodolar konsolidował w zakresie 1,2914-1,2925 USD. Ponadto widoczne były dalsze wzrostowy na parze EUR/JPY oraz próba wyjścia niżej na EUR/CHF.
Kluczowe wydarzenia ostatnich 24 godzin:
– M. Draghi powiedział, iż ECB gotów podjąć dalsze działania, jeżeli to będzie konieczne do zapewnienia stabilności cen.
– Prezydent Bronisław Komorowski przyjął w czwartek dymisję rządu Donalda Tuska. W piątek rano odbędzie się spotkanie prezydenta z kandydatką koalicji rządzącej na stanowisko premiera, marszałek Sejmu Ewą Kopacz. Zgodnie z konstytycją, prezydent powołuje premiera wraz z pozostałymi członkami rady ministrów zaproponowanymi przez szefa rządu w ciągu 14 dni od przyjęcia dymisji poprzedniej rady ministrów.
– Liczba nowo zarejestrowanych bezrobotnych w USA wzrosła w ubiegłym tygodniu do 315.000 z 304.000 po korekcie tydzień wcześniej, wynika z danych opublikowanych w czwartek przez amerykański Departament Pracy.
Konrad Ryczko
DM BOŚ
Może to Ci się spodoba
Raport dzienny Forex
Niedzielne słowa japońskiego ministra gospodarki, że dalsze osłabienie rodzimej waluty może zaszkodzić gospodarce, a korekta wcześniejszej siły jena była spora, stały się pretekstem do wyraźniejszego ruchu w godzinach nocnych. W
Czekając na godz. 19:00 – Raport dzienny FX
O tej porze opublikowany zostanie komunikat po dwudniowym posiedzeniu FED. Nie jest zaplanowana żadna specjalna konferencja prasowa szefowej FED, ani też publikacja nowych prognoz gospodarczych – w ten sposób Rezerwa
Przegląd poranny 11 grudnia
Sesja Amerykańska: W trakcie sesji w USA eurodolar zanotował ponowny wzrost do okolic 1,2447 USD (z poziomu 1,2384 USD). Równocześnie obserwowaliśmy podbicie kwotowań wspólnej waluty wobec CHF oraz GBP. Sesja
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!