Przegląd poranny 8 lipca
Sesja amerykańska: Podczas sesji w USA eurodolar kontynuował ruch w górę, a jego wartość ustabilizowała się tuż powyżej poziomu 1,36. Dolar amerykański osłabiał się w tym samym czasie także względem jena japońskiego, franka szwajcarskiego oraz funta brytyjskiego.
Sesja azjatycka: Na początku sesji w Azji wartość dolara względem głównych globalnych walut była ustabilizowana. Niemniej jednak, później dolar zaczął się nieco umacniać względem EUR, CHF, GBP i JPY – przy czym na wykresie EUR/USD umocnienie dolara jest najmniej widoczne.
Wykres 1. Notowania EUR/USD – dane godzinne.
Kluczowe wydarzenia ostatnich godzin:
– Indeks zaufania biznesu w Nowej Zelandii w II kwartale br. znalazł się na poziomie 32 pkt. wobec 52 pkt. we wcześniejszym kwartale. Analogiczny wskaźnik dla Australii za czerwiec znalazł się na poziomie 8 pkt. wobec 7 pkt. w maju.
– Saldo rachunku bieżącego w Japonii za maj wyniosło 522,8 mld JPY. To więcej niż oczekiwano na rynku (403,6 mld JPY).
Dorota Sierakowska
DM BOŚ
Może to Ci się spodoba
Dalsze umocnienie rubla
Odsunięcie uwagi inwestorów od problemów ukraińskich pozwoliło na powrót kapitału zagranicznego również w kierunku rosyjskich aktywów. O ile tamtejszy MICEX dość skutecznie zniwelował wcześniejsze straty to wycena rubla od początku
Przegląd poranny 30 lipca
Sesja Amerykańska: Podczas handlu w USA obserwowaliśmy spadki na głównej parze walutowej, która znalazła się na poziomie 1,3404 USD. Umocnienie dolara w bieżącym tygodniu tłumaczone jest wysokimi oczekiwaniami w związku
C$ w dół po danych z rynku pracy
O godz. 14:30 poznaliśmy dane z kanadyjskiego rynku pracy, które przełożyły się na spadek wyceny dolara kanadyjskiego na rynku. W lipcu 2014 roku stopa bezrobocia w Kanadzie obniżyła się do
