Rubel w dół po zaskakującej decyzji CBR
W trakcie dzisiejszej sesji obserwujemy dalszy spadek wyceny rosyjskiego rubla po tym jak tamtejszy bank centralny zaskoczył inwestorów poluzowaniem kryteriów dotyczących rynkowych interwencji. Na benchmarkowym koszyku związanym z rublem zakres aktywności instytucji rozszerzony został 3,1 RUB do 5,1 RUB co odczytane zostało jako zapowiedź uwolnienia kursu w przyszłym roku. Dodatkowo oznacza to, iż obecnie CBR sprzedaje mniej dewiz na rynku. Bezpośrednio wpływa to negatywnie na wycenę rubla wobec m.in. USD, gdzie obserwujemy podejście pod opór na 34,7881 RUB.
Konrad Ryczko
DM BOŚ
Może to Ci się spodoba
Rubel rekordowo słaby na koniec tygodnia
Rosyjski rubel zanotował nowe historyczne minima na fali taniejącej ropy. Kwotowania USD/RUB przekroczyły zakres 57 RUB, pomimo prawdopodobnych interwencji ze strony banku centralnego Rosji (CRB). W konsekwencji spadek wartości rubla
Przegląd poranny 18 listopada
Sesja Amerykańska: W trakcie sesji w USA eurodolar zanotował spadek z okolic 1,2505 USD do zakresu 1,2444 USD. Równocześnie wspólna waluta zniżkowała nieznacznie wobec GBP niwelując częściowo wzrosty na parze
Próba pogłębienia spadków na EUR/JPY
W trakcie dzisiejszej sesji obserwujemy pogłębienie ostatniego, 3-sesyjnego impulsu spadkowego na parze EUR/JPY. Dzisiejsza świeca zdołała przekroczyć zakres 138,313 JPY, który teoretycznie otwiera drogę do zejścia do około 136,78 JPY.
