Amerykanie świętują 1 maja

Amerykanie świętują 1 maja

Ze względu na przypadające na ostatni czwartek Święto Pracy, koniec tygodnia na rynku finansowym został zdominowany przez informacje docierające zza Oceanu. Zgodnie z oczekiwaniami inwestorów, podczas majowego posiedzenia FOMC podjęto decyzję o redukcji programu luzowania ilościowego o kolejne 10 mld dolarów, do poziomu 45 mld dolarów miesięcznie. „Wzrost aktywności w amerykańskiej gospodarce przyspieszył w ostatnim czasie po wcześniejszym silnym spowolnieniu. Wydaje się, że mocniej rosną wydatki gospodarstw domowych” – czytamy w komunikacie.

W optymistyczne prognozy Fed wpisują się także opublikowane w piątek dane obrazujące sytuację na amerykańskim rynku pracy, gdzie w kwietniu liczba osób zatrudnionych w sektorze pozarolniczym wzrosła z 203K do 288K. Pozytywnym zaskoczeniem okazał się również spadek stopy bezrobocia do poziomu 6.3%, co było najlepszym wynikiem od sierpnia 2008 roku.

W Europie dzisiejsza sesja rozpoczęła się od publikacji informacji o dynamice inflacji PPI w strefie euro. Poznaliśmy także wartość indeksu Sentix obrazującego zaufanie europejskich inwestorów. Popołudniu, z USA napłyną natomiast wiadomości na temat kondycji tamtejszego sektora usługowego – analitycy spodziewają się wzrostu indeksu ISM z 53.1 pkt do 54.1 pkt.

 

dr Maciej Jędrzejak, Dyrektor Zarządzający Saxo Bank Polska

Previous Spokojny początek tygodnia na złotym
Next Przegląd poranny 6 maja

Może to Ci się spodoba

Komentarze rynkowe 0 Comments

Ponad 80 proc. internautów poleca znajomym sprawdzone produkty

Siła rekomendacji zyskuje na znaczeniu wśród internautów. Ponad 80 proc. konsumentów korzystających z sieci poleca znajomym produkty, z których są zadowoleni. Sami także chętnie kierujemy się opiniami innych – wynika z badania „Lojalni

Komentarze rynkowe 0 Comments

Dane w Niemczech

Odczyty inflacji nie przynoszą poważniejszych emocji i w żaden sposób nie przełożą się na postrzeganie polityki Europejskiego Banku Centralnego. W sumie dane sygnalizują to, co rynek już wie – inflacja

Komentarze rynkowe 0 Comments

Słabi i mocni w I kwartale

W styczniu euro osiągnęło maksimum i spadło, gdy bilans Europejskiego Banku Centralnego (EBC) zmniejszył się na skutek wcześniejszej spłaty części ogromnych 3-letnich operacji długoterminowego refinansowania (Long-Term Refinancing Operations, LTRO). Waluta

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź