Kto ma prawo do ulg inwestycyjnych?

Kto ma prawo do ulg inwestycyjnych?

W 2006 roku wdrożono zmiany i od tamtego czasu funkcjonuje w kraju ulga inwestycyjna. Skierowana jest do osób, które zastosowały innowacyjne rozwiązania technologiczne, montowały udogodnienia techniczne i inne przydatne opcje}. Kto powinien wnioskować o ulgę inwestycyjną? Na jakich zasadach jest przydzielana?

Wśród różnych ulg podatkowych interesująca jest ulga inwestycyjna. Wykorzystać ją mogą osoby, które posiadają pozarolniczą działalność gospodarczą i wdrażają tzw. nowe technologie. Chodzi głównie o pozyskiwanie praw do edukacji technologicznej, nabywanie jej, udostępnianie lub przenoszenie.

Ulga inwestycyjna powinna zostać uwzględniona w rocznym zeznaniu podatkowym. Należy jednak wiedzieć, że taka decyzja może wiązać się z różnymi kontrolami skarbowymi oraz nieoczekiwanymi wizytami pracowników państwowych.

Z pewnością fakt dokonania remontów i wprowadzenia udogodnień powinien zostać odpowiednio opisany. Chodzi przede wszystkim o przechowywanie dokumentacji, rachunków, kosztorysów i wszelkich pism, które poświadczają przeprowadzane modyfikacje.

red. Justyna Błahut
gazetafinansowa.net

Previous EUR/USD: sytuacja techniczna
Next Kolejny sygnał mocnego złotego

Może to Ci się spodoba

ABC inwestowania 0 Comments

Poradnik emitenta obligacji

Od kilku lat rozwija się w Polsce rynek obligacji korporacyjnych. Do tej pory z tej możliwości pozyskiwania środków skorzystało kilkaset firm. Ścieżki są więc już przetarte, co powoduje, że emitowanie

ABC inwestowania 0 Comments

Drenaż opaskowy wokół budynku – kiedy warto go zastosować, a kiedy lepiej unikać

Wilgoć i wody gruntowe to jedne z największych zagrożeń dla fundamentów i ścian podziemnych części budynku. Jednym z rozwiązań stosowanych w celu ich odprowadzenia jest drenaż opaskowy – system rur

ABC inwestowania 0 Comments

Czy można zarobić na funduszach?

W zeszłym roku sytuacja na rynku funduszy polepszyła się. Najlepiej wyszli na tym akcjonariusze średnich i małych spółek. Dobra passa na rynku funduszy spowodowana jest ożywieniem na rynkach finansowych. Przyczyną

1 Comment

  1. Bijek
    23 września, 22:05 Reply
    To jest bardzo dobra opcja i wielu firmom, tym nowszym i tym starszym bardzo pomoże w rozwijaniu się i wdrażaniu nowych technologii w życie. Czekam tylko czy to rozpatrywać będą pozytywnie.

Zostaw odpowiedź