Zaskakująca decyzja odnośnie zamknięcia galerii handlowych po świętach

Zaskakująca decyzja odnośnie zamknięcia galerii handlowych po świętach

Możliwość ponownego otwarcia galerii handlowych przed świętami była dla branży handlowo-usługowej niezwykle ważna. Od tej kwestii zależało, czy uda się utrzymać liczne miejsca pracy. Ponowne otwarcie sprawiło, że wiele polskich firm handlowych mogło odetchnąć z ulgą, ponieważ koniec roku oraz początek nowego to najważniejszy czas sprzedażowy dla wielu branż. Niestety uczucie ulgi okazało się bardzo krótkotrwałe, ponieważ rząd zapowiedział już kolejne zamknięcie sklepów, które nastąpi tuż po świętach.

Ponowne zamknięcie galerii zaskoczyło wszystkich

Choć tym razem informacja o tym, że tuż po świętach Bożego Narodzenia zamknięte zostaną centra handlowe, pojawiła się wcześniej, to i tak jest ona niemałym zaskoczeniem. Przedsiębiorcy z branży usługowo-handlowej nie potrafią zrozumieć tej decyzji, ponieważ w sklepach oraz w galeriach handlowych przestrzegane są wszystkie zalecenia sanepidu i Ministerstwa Zdrowia. Pracownicy sklepów pilnują, aby wszyscy klienci nosili maseczki oraz dezynfekowali ręce przed wejściem do butiku. Przestrzegane są także limity osób wewnątrz sklepu. Dzięki temu zachowane jest bezpieczeństwo zarówno pracowników, jak i klientów. Ryzyko zarażenia się spada w takich warunkach do minimum, przez co galerie handlowe nie stanowią głównego źródła problemu w kwestii rozprzestrzeniania się pandemii. 

Właściciele firm z branży handlowo-usługowej doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważne jest wywiązywanie się z wszelkich obowiązków nałożonych w tym trudnym czasie na lokale handlowe w galeriach, dlatego przykładana jest do tego ogromna waga. W związku z tym decyzja o zamknięciu galerii handlowych ponownie i to na okres aż trzech tygodni jest dla wielu niezrozumiała. Szczególnie że branża handlowo-usługowa w okresie poświątecznym najczęściej organizuje końcoworoczne wyprzedaże, które są bardzo ważne w rocznych obrotach firm z tego sektora oraz mają ogromny wpływ na kondycję krajowej gospodarki. Jest to duże rozczarowanie zarówno dla przedsiębiorców, jak i klientów.

Walka o przetrwanie w trudnych czasach pandemii

Utrzymanie otwartych sklepów w galeriach handlowych jest bardzo ważne dla wielu firm z branży handlowej i usługowej. Może to zadecydować o tym, czy uda się utrzymać naprawdę wiele miejsc pracy wśród osób zatrudnionych nie tylko w sklepach, ale także w biurach oraz fabrykach. Niestety brak możliwości sprzedawania produktów i usług w lokalach stacjonarnych bardzo mocno ogranicza przychody firm z tego sektora. Dlatego bardzo istotne jest, aby czas zamknięcia centrów handlowych był możliwie jak najkrótszy. W przeciwnym wypadku wiele firm będzie musiało znacząco zredukować etaty lub w ogóle zamknąć swoją działalność z powodu dużych strat. 

Przedstawiciele firm z branży handlowo-usługowej już przy pierwszej fali pandemii założyli Związek Polskich Pracodawców Handlu i Usług. ZPPHiU reprezentuje stanowisko branży między innymi w kwestii ograniczeń funkcjonowania sklepów i galerii handlowych. Pracodawcy z tego sektora doskonale wiedzą, jak istotne jest utrzymanie funkcjonowania galerii handlowych z niezbędnymi ograniczeniami. Dlatego obecna decyzja dotycząca zamknięcia sklepów budzi spore poruszenie i niezadowolenie wśród przedstawicieli całej branży. 

Previous Aranżacja pomieszczeń mieszkalnych dla początkujących
Next Pandemia odcisnęła swoje piętno na branży nieruchomośc

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Rośnie apetyt inwestorów na obligacje korporacyjne

Niskie stopy procentowe i minorowe nastroje na warszawskiej giełdzie powodują, że inwestorzy chętnie zwracają się w stronę aktywów obiecujących wyższe stopy zwrotu. W przypadku obligacji korporacyjnych może to być nawet 6–8 proc.

Wiadomości 0 Comments

„Polskie Davos” dobiega końca. Trzy dni ważnych dla gospodarki debat

To ostatni dzień XXVII Forum Ekonomicznego w Krynicy. Obecność polityków i szefów największych firm z Polski i państw regionu to okazja do wielu ciekawych debat i dyskusji na ważne tematy z perspektywy krajowej gospodarki. Obecność na

Wiadomości 0 Comments

Sprzedaż ubezpieczeń smartfonów rośnie o 10 proc. rocznie

Według CBOS ponad Polaków korzysta obecnie ze smartfona. Coraz większa popularność tych urządzeń przekłada się na dynamiczne wzrosty sprzedaży ubezpieczeń na wypadek zniszczenia. Około 80 proc. przypadków uszkodzenia smartfonów dotyczy

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź