Zainwestuj w transport

Zainwestuj w transport

Chcesz otworzyć własną firmę? A może właśnie jesteś na etapie zastanawiania się, w jaką branżę najlepiej zainwestować? Może szukasz takiej, która da ci szansę na rozwój, a w niedalekiej perspektywie przyniesie spore zyski? Pomyśl o firmie transportowej.

Polska to lider przewozów międzynarodowych w Europie – tak wynika z danych opublikowanych w maju ubiegłego roku przez Główny Urząd Statystyczny oraz Eurostat (European Statistical Office – Europejski Urząd Statystyczny). Polskie firmy transportują rocznie prawie 160 mld ton różnych towarów. Aż co czwarty ładunek przewożony na terenie Europy wędruje za pośrednictwem polskich firm, jednym z 180 tysięcy samochodów ciężarowych z polską rejestracją. Jednym z przedsiębiorstw zajmujących się transportem międzynarodowym jest Mat Logistic z siedzibą w Gdyni. Z roku na rok udział naszego kraju w transporcie międzynarodowym rośnie. To z kolei oznacza, że ciągle jest w tej branży miejsce na nowe firmy. Jedną z nich może być twoje przedsiębiorstwo.

Pomysł na biznes to podstawa

Transport międzynarodowy to bardzo szerokie pojęcie. Jeśli więc chcesz otworzyć firmę przewozową, musisz zastanowić się, czym konkretnie chcesz się zajmować. Wybór jest bardzo szeroki. Możesz na przykład przewozić towary drobnicowe, czyli niewielkie ładunki. A może wyspecjalizujesz się w przewozie zwierząt albo samochodów? Warto już na samym początku ustalić swój profil działalności, ponieważ trzeba do niego dopasować rodzaj samochodów. Może potrzebne ci będą chłodnie, a może lawety? Kilka samochodów to już mała baza transportowa. Jeśli zamierzasz samodzielnie dbać o ich stan techniczny i masz ku temu możliwości, możesz też świadczyć usługi remontowe i serwisowe innym przewoźnikom.

Oferta transportu międzynarodowego: http://www.matlogistic.pl/oferta/transport-miedzynarodowy/.

Ubezpiecz swój biznes

Masz już samochody, klientów – wkrótce możesz ruszyć w drogę z pierwszym ładunkiem. Czy jednak pamiętasz o odpowiednim ubezpieczeniu? Nie chodzi tutaj o obowiązkowe OC, które musi posiadać każdy z twoich pojazdów – oferta firm ubezpieczeniowych skierowana do przewoźników międzynarodowych jest dużo szersza i na pewno warto skorzystać z niektórych propozycji. Dobrym rozwiązaniem jest ubezpieczenie towaru, ubezpieczenie na wypadek nieterminowego dostarczenia przesyłki, zapewnienie pomocy technicznej i prawnika w razie kolizji poza granicami Polski. Jeśli będziesz zatrudniać pracowników, zadbaj również o ich zdrowie i bezpieczeństwo, co również oznacza odpowiednie polisy w razie wypadku i konieczności transportu do kraju.

Kiedy już dobrze przemyślisz koncepcję swojej firmy transportowej, biznes potoczy się bez problemów, niczym po równej drodze. A ty jako właściciel szybko doczekasz się zysków.

Previous Coraz więcej firm zmaga się z niedoborem pracowników
Next Era kontenera: Czym kontenerowe konstrukcje przyciągają nabywców?

Może to Ci się spodoba

Inwestowanie 0 Comments

Rynek nieruchomości – siła inwestycji w grupie

Idea wspólnego inwestowania na rynku nieruchomości może wydawać się kusząca i mieć wiele zalet. Jednak wyniki realizujących ją funduszy na razie nie zachwycają. Jeśli nie one to co? Dzięki wspólnemu

Inwestowanie 0 Comments

Światowy gigant inwestuje w nowe technologie do produkcji żeli do prania

Żele do prania stanowią już ponad połowę rynku środków piorących w krajach Europy Zachodniej. W Polsce mają w rynku prawie 15-proc. udział, ale to szybko rosnący segment produktów. Warta 100 mln zł

Inwestowanie 0 Comments

Lokalne galerie zrewolucjonizują handel w małych miastach

Miejscowości poniżej 100 tys. mieszkańców to białe plamy na mapie handlowej Polski. Niewielka konkurencja, niższe koszty pracy oraz poziom nasycenia powierzchnią handlową powodują jednak, że lokalne rynki są bardzo atrakcyjne dla inwestorów.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!