Zainwestuj w transport

Zainwestuj w transport

Chcesz otworzyć własną firmę? A może właśnie jesteś na etapie zastanawiania się, w jaką branżę najlepiej zainwestować? Może szukasz takiej, która da ci szansę na rozwój, a w niedalekiej perspektywie przyniesie spore zyski? Pomyśl o firmie transportowej.

Polska to lider przewozów międzynarodowych w Europie – tak wynika z danych opublikowanych w maju ubiegłego roku przez Główny Urząd Statystyczny oraz Eurostat (European Statistical Office – Europejski Urząd Statystyczny). Polskie firmy transportują rocznie prawie 160 mld ton różnych towarów. Aż co czwarty ładunek przewożony na terenie Europy wędruje za pośrednictwem polskich firm, jednym z 180 tysięcy samochodów ciężarowych z polską rejestracją. Jednym z przedsiębiorstw zajmujących się transportem międzynarodowym jest Mat Logistic z siedzibą w Gdyni. Z roku na rok udział naszego kraju w transporcie międzynarodowym rośnie. To z kolei oznacza, że ciągle jest w tej branży miejsce na nowe firmy. Jedną z nich może być twoje przedsiębiorstwo.

Pomysł na biznes to podstawa

Transport międzynarodowy to bardzo szerokie pojęcie. Jeśli więc chcesz otworzyć firmę przewozową, musisz zastanowić się, czym konkretnie chcesz się zajmować. Wybór jest bardzo szeroki. Możesz na przykład przewozić towary drobnicowe, czyli niewielkie ładunki. A może wyspecjalizujesz się w przewozie zwierząt albo samochodów? Warto już na samym początku ustalić swój profil działalności, ponieważ trzeba do niego dopasować rodzaj samochodów. Może potrzebne ci będą chłodnie, a może lawety? Kilka samochodów to już mała baza transportowa. Jeśli zamierzasz samodzielnie dbać o ich stan techniczny i masz ku temu możliwości, możesz też świadczyć usługi remontowe i serwisowe innym przewoźnikom.

Oferta transportu międzynarodowego: http://www.matlogistic.pl/oferta/transport-miedzynarodowy/.

Ubezpiecz swój biznes

Masz już samochody, klientów – wkrótce możesz ruszyć w drogę z pierwszym ładunkiem. Czy jednak pamiętasz o odpowiednim ubezpieczeniu? Nie chodzi tutaj o obowiązkowe OC, które musi posiadać każdy z twoich pojazdów – oferta firm ubezpieczeniowych skierowana do przewoźników międzynarodowych jest dużo szersza i na pewno warto skorzystać z niektórych propozycji. Dobrym rozwiązaniem jest ubezpieczenie towaru, ubezpieczenie na wypadek nieterminowego dostarczenia przesyłki, zapewnienie pomocy technicznej i prawnika w razie kolizji poza granicami Polski. Jeśli będziesz zatrudniać pracowników, zadbaj również o ich zdrowie i bezpieczeństwo, co również oznacza odpowiednie polisy w razie wypadku i konieczności transportu do kraju.

Kiedy już dobrze przemyślisz koncepcję swojej firmy transportowej, biznes potoczy się bez problemów, niczym po równej drodze. A ty jako właściciel szybko doczekasz się zysków.

Previous Coraz więcej firm zmaga się z niedoborem pracowników
Next Era kontenera: Czym kontenerowe konstrukcje przyciągają nabywców?

Może to Ci się spodoba

Inwestowanie 0 Comments

Shell otwiera nową siedzibę największego centrum usług biznesowych w Europie

Firma Shell właśnie zainaugurowała nowe biuro jednej z największych małopolskich inwestycji – Shell Business Operations. Zatrudnieni w centrum menadżerowie podejmują strategiczne dla firmy decyzje, które mają przełożenie na globalny rynek. Ponad 2,7 tys.

Inwestowanie 0 Comments

Huawei chce być liderem polskiego rynku smartfonów

W ciągu najbliższych kilku lat Huawei chce zostać liderem polskiego rynku smartfonów. W tej chwili, po trzech latach ekspansji na polskim rynku, ma w nim blisko 25-proc. udział i szybko nadrabia dystans

Inwestowanie 0 Comments

Wodór zmienia oblicze motoryzacji. W ten sposób napędzanych będzie nie tylko coraz więcej aut, lecz także autobusów i ciężarówek

Łatwy do uzyskania wodór może być paliwem przyszłości. Taki napęd elektryczny zasilany wodorem – w przeciwieństwie do akumulatorów – sprawdza się nawet na długich dystansach, ponieważ ładowanie trwa kilka minut, a

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!