Właściwości lecznicze marihuany

Właściwości lecznicze marihuany

Chorzy na padaczkę i różne rodzaje nowotworów intensywnie śledzą wszelkie doniesienia dotyczące wykorzystywania marihuany w leczeniu. 19 stycznia 2017 roku Konstanty Radziwiłł, który pełnił wówczas funkcję Ministra Zdrowia stwierdził na konferencji, że do tej pory nie udało się znaleźć żadnych dowodów na to, że marihuana może pomagać w jakiejkolwiek chorobie. Dokładnie w tym samym dniu w Czechach, Austrii, Finlandii, Portugalii oraz Hiszpanii podjęto decyzję o zalegalizowaniu marihuany. Tym samym miliony chorych w tych krajach zyskały możliwość wsparcia procesu leczenia. Jakie są właściwości lecznicze marihuany? Czy faktycznie pomaga ona w różnych chorobach i zapewnia komfort pacjentom?

Jak wygląda historia medycznej marihuany?

Właściwości lecznicze marihuany znane są od wieków. Już na papirusach pochodzących ze starożytnego Egiptu znajdziemy zapiski mówiące o tym, że konopie korzystnie wpływają na zdrowie. Egipcjanie sięgali po marihuanę w przypadku dolegliwości bólowych. Zauważyli, że przynosi ona ulgę również wówczas, gdy problemem są hemoroidy. Starożytne Indie ceniły marihuanę za to, że pomagała w przypadku bezsenności. Sięgano po nią również wówczas, gdy problemem były dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Znali oni także jej właściwości przeciwbólowe. Marihuana znana była też starożytnym Grekom. Warto dodać, że po marihuanę sięgano nie tylko w starożytności. Stosowana była legalnie aż do roku 1937. Znajdowała się w wielu lekach.

Z czego wynikała delegalizacja?

Początkowo Stany Zjednoczone podjęły decyzję o delegalizacji marihuany jako środka leczniczego. Począwszy od 1937 jej legalne stosowanie stało się niemożliwe. Wynikało to z polityki antynarkotykowej, która tworzyła się w tamtym czasie. Wstrzymano również wszystkie badania dotyczące właściwości leczniczych marihuany. Tysiące lekarzy zostało oskarżonych o łamanie prawa. Na szczęście przed sądem udało się postawić wyłącznie trzech. 1961 rok to moment, kiedy marihuana przestała być legalnie stosowana we wszystkich państwach należących do ONZ.

W jakich chorobach przynosi ulgę?

Właściwości lecznicze marihuany doceniane są przez chorych na różne choroby. Przeprowadzone badania pokazują, że spowalnia ona rozwój choroby Alzheimera. Sprawdza się w przypadku stwardnienia rozsianego, padaczki, a także choroby Parkinsona. Jest szczególnie poszukiwana przez osoby chorujące na różne rodzaje nowotworów. Badania pokazują, że medyczna marihuana unieszkodliwia komórki nowotworowe, spowalnia ich rozwój. W efekcie poprawia się kondycja chorych. Podkreśla się jej świetny wpływ na epilepsję. Wielu lekarzy podkreśla, że marihuana pomaga wówczas, gdy poprawy nie przynosi tradycyjne leczenie. Dzięki marihuanie zmniejsza się liczba ataków.

Wielu chorych właśnie w marihuanie medycznej dostrzega szansę na poprawę komfortu życia. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że wielu z nich domaga się legalizacji marihuany i łatwiejszego do niej dostępu. W przypadku wielu pacjentów marihuana jest ostatnią deską ratunku, po którą sięgają z krzykiem rozpaczy.

Więcej na nasiona-konopi.com.pl.

Previous Drukarka laserowa - czy warto mieć ją w biurze?
Next Fotoobraz - zdjęcia o wielu zastosowaniach

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Programiści najbardziej pożądanymi pracownikami na rynku. Ich zarobki idą w górę

Digitalizacja firm wymaga różnych prac programistycznych, dlatego zapotrzebowanie na informatyków rośnie. W Polsce lukę szacuje się na 50 tys. osób, ale globalnie nawet na 2 mln wakatów. Możliwość rozwoju i atrakcyjne

Wiadomości 0 Comments

Czy warto zainwestować w smartfony Huawei?

Pierwsze kroki telefonów Huawei na polskim rynku nie były łatwe. Producent musiał bronić się przed silnym wpływem stereotypów, określenie „chińszczyzna” nie było bowiem synonimem wysokiej jakości. A jednak w bardzo

Wiadomości 0 Comments

Dlaczego coraz częściej wybieramy drukarnie internetowe?

Bez względu na to, czy zastanawiamy się nad drukiem ulotek, przygotowaniem fotoksiążki, czy też nad wykonaniem wydruku zdjęć z wakacji, powinno nam zależeć na tym, aby zrobić to w sposób

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź