Właściwości lecznicze marihuany

Właściwości lecznicze marihuany

Chorzy na padaczkę i różne rodzaje nowotworów intensywnie śledzą wszelkie doniesienia dotyczące wykorzystywania marihuany w leczeniu. 19 stycznia 2017 roku Konstanty Radziwiłł, który pełnił wówczas funkcję Ministra Zdrowia stwierdził na konferencji, że do tej pory nie udało się znaleźć żadnych dowodów na to, że marihuana może pomagać w jakiejkolwiek chorobie. Dokładnie w tym samym dniu w Czechach, Austrii, Finlandii, Portugalii oraz Hiszpanii podjęto decyzję o zalegalizowaniu marihuany. Tym samym miliony chorych w tych krajach zyskały możliwość wsparcia procesu leczenia. Jakie są właściwości lecznicze marihuany? Czy faktycznie pomaga ona w różnych chorobach i zapewnia komfort pacjentom?

Jak wygląda historia medycznej marihuany?

Właściwości lecznicze marihuany znane są od wieków. Już na papirusach pochodzących ze starożytnego Egiptu znajdziemy zapiski mówiące o tym, że konopie korzystnie wpływają na zdrowie. Egipcjanie sięgali po marihuanę w przypadku dolegliwości bólowych. Zauważyli, że przynosi ona ulgę również wówczas, gdy problemem są hemoroidy. Starożytne Indie ceniły marihuanę za to, że pomagała w przypadku bezsenności. Sięgano po nią również wówczas, gdy problemem były dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Znali oni także jej właściwości przeciwbólowe. Marihuana znana była też starożytnym Grekom. Warto dodać, że po marihuanę sięgano nie tylko w starożytności. Stosowana była legalnie aż do roku 1937. Znajdowała się w wielu lekach.

Z czego wynikała delegalizacja?

Początkowo Stany Zjednoczone podjęły decyzję o delegalizacji marihuany jako środka leczniczego. Począwszy od 1937 jej legalne stosowanie stało się niemożliwe. Wynikało to z polityki antynarkotykowej, która tworzyła się w tamtym czasie. Wstrzymano również wszystkie badania dotyczące właściwości leczniczych marihuany. Tysiące lekarzy zostało oskarżonych o łamanie prawa. Na szczęście przed sądem udało się postawić wyłącznie trzech. 1961 rok to moment, kiedy marihuana przestała być legalnie stosowana we wszystkich państwach należących do ONZ.

W jakich chorobach przynosi ulgę?

Właściwości lecznicze marihuany doceniane są przez chorych na różne choroby. Przeprowadzone badania pokazują, że spowalnia ona rozwój choroby Alzheimera. Sprawdza się w przypadku stwardnienia rozsianego, padaczki, a także choroby Parkinsona. Jest szczególnie poszukiwana przez osoby chorujące na różne rodzaje nowotworów. Badania pokazują, że medyczna marihuana unieszkodliwia komórki nowotworowe, spowalnia ich rozwój. W efekcie poprawia się kondycja chorych. Podkreśla się jej świetny wpływ na epilepsję. Wielu lekarzy podkreśla, że marihuana pomaga wówczas, gdy poprawy nie przynosi tradycyjne leczenie. Dzięki marihuanie zmniejsza się liczba ataków.

Wielu chorych właśnie w marihuanie medycznej dostrzega szansę na poprawę komfortu życia. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że wielu z nich domaga się legalizacji marihuany i łatwiejszego do niej dostępu. W przypadku wielu pacjentów marihuana jest ostatnią deską ratunku, po którą sięgają z krzykiem rozpaczy.

Więcej na nasiona-konopi.com.pl.

Previous Drukarka laserowa - czy warto mieć ją w biurze?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Autobusy elektryczne z Polski podbijają europejskie rynki

Polska może odegrać w Europie wiodącą rolę w rozwoju elektromobilności – zarówno samochodów osobowych, jak i transportu publicznego – ocenia Håkan Agnevall, prezes koncernu Volvo Buses, który projektuje i produkuje we Wrocławiu autobusy elektryczne

Wiadomości 0 Comments

Korporacje zainteresowane start-upami. Dzięki ich wsparciu mogą zaistnieć globalnie

Duże firmy potrzebują start-upów. Dzięki nim zwiększają swoje szansę, aby nadążyć za zmianami w branży i reagować na nowe sytuację na rynku. Modeli współpracy jest wiele, korporacje mogą występować w roli klienta, partnera

Wiadomości 0 Comments

Ceny polskiej żywności na rynkach wschodnich wzrosły o 25-30 proc. To większy problem niż embargo

Na spadek eksportu na wschodnie rynki największy wpływ miało nie samo embargo, ale spadek wartości tamtejszych walut. Dewaluacja hrywny i rubla sprawiła, że ceny polskiej żywności poszybowała w górę o 25-30 proc. Mimo zawirowań

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!