Skuteczne inwestycje w złoto

Skuteczne inwestycje w złoto

Wiele osób w naszym kraju nie ma żadnych oszczędności. Są jednak i takie osoby, którym udało się odłożyć spore kwoty na przyszłość. Zgromadzone oszczędności można ulokować między innymi w złocie. Oczywiście decydując się na tego typu rozwiązanie warto pamiętać, że najlepszym rozwiązaniem jest ulokowanie części oszczędności na przykład na bankowej lokacie, a części w środkach trwałych czyli w złocie czy srebrze.

Korzyści z inwestowania w złoto

Złoto to kruszec, który ceniony jest od stuleci. Lokując oszczędności w złocie można być pewnym, że będą one chronione przed inflacją, wahaniami kursów walut czy krachem na giełdzie. Kupowanie złota to nie tylko skuteczny sposób na budowanie oszczędności, ale także doskonałe zabezpieczenie „na czarną godzinę”. Złoto uznawane jest za uniwersalny środek płatniczy. Można nim płacić w każdym zakątku świata. Bez problemów też można go sprzedać lub dokonać wymiany na walutę, która obowiązuje w danym państwie. Złota nie da się też szybko zniszczyć. Warto wiedzieć, że w większości państw jako rezerwę gromadzone jest złoto w postaci sztabek.

Jak inwestować w złoto?

Złoto dostępne jest dzisiaj nie tylko w postaci biżuterii. Osoby, które część swoich oszczędności chcą ulokować w złocie do wyboru mają między innymi czyste złoto. Jest ono sprzedawane w postaci sztabek w wyspecjalizowanych sklepach. Waga sztabek jest bardzo różna. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup sztabek, które ważą maksymalnie jedną uncję (jedna uncja odpowiada 31,1 grama). W sprzedaży są sztabki o wadze 1 grama, ale też takie, które ważą jedną uncję. Cena jednej sztabki zależy od tego, jaki jest kurs złota w dniu zakupu. Za sztabkę ważącą jedną uncję trzeba zapłacić 5-6 tysięcy złotych. W oddziałach mennicy można kupić też złoto w cenie około 200 złotych. W tej cenie do nabycia są oczywiście sztabki o najmniejszej wadze.

Gdzie kupić sztabki?

Oprócz wspomnianych już specjalistycznych sklepów, sprzedaż złota inwestycyjnego prowadzą również oddziały Narodowego Banku Polski oraz mennica państwowa. Mennica prowadzi sprzedaż stacjonarną i online. Osoby, które zdecydują się na zakupienie złota inwestycyjnego, nie muszą płacić podatku VAT. Oferta, która jest wyjątkowo atrakcyjna cenowo, nie musi być ofertą zasługującą na zaufanie. Osoby, które chcą mieć pewność, że kupują na pewno sztabkę czystego złota, powinny wybierać sprawdzonego, a więc wiarygodnego sprzedawcę. Warto wiedzieć, że kupowanie fizycznego złota to tylko jedna z możliwości inwestowania w ten kruszec. Osoby, które są zainteresowane inwestowaniem w ten kruszec mogą wybrać również inwestowanie pośrednie. Ten sposób inwestowania polega na tym, że nabywa się akcje spółek wydobywających złoto oraz tych, które zajmują się jego rafinacją. Złoto uważane jest za pewną lokatę kapitału. Oczywiście najlepszy moment na kupowanie złota to chwila, gdy jego kurs jest niski. Kupienie go po niskiej cenie, a następnie odsprzedanie, gdy kurs wzrośnie, to sposób na pewny i stosunkowo spory zysk. Inwestowanie w złoto naprawdę się opłaca.

Previous Jak znaleźć pracę w Aleksandrowie Łódzkim?
Next Czym jest proces trójgeneracji?

Może to Ci się spodoba

Inwestowanie 0 Comments

Za trzy lata internet zdecydowanie przyspieszy

Cyfryzacja jest jednym z sześciu obszarów decydujących o osiągnięciu celów Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, którą w połowie lutego przyjął rząd. W tym procesie kluczowe będą inwestycje w szybki internet. W ciągu kolejnych trzech

Inwestowanie 0 Comments

Rosną amerykańskie inwestycje w Polsce. Coraz częściej opierają się na najnowszych technologiach

Rozkwita współpraca gospodarcza Polski ze Stanami Zjednoczonymi. Rok 2017 był rekordowy dla wymiany handlowej, która sięgnęła 12,7 mld dol. Wartość amerykańskich inwestycji w Polsce szacuje się już na blisko 42 mld dol.

Inwestowanie 0 Comments

Polska wśród najbardziej atrakcyjnych lokalizacji dla portugalskich inwestycji

Wartość portugalskich inwestycji w Polsce przekroczyła w ubiegłym roku 1,2 mld euro. Na polskim rynku rozwija się nie tylko Jeronimo Martins i handlowa sieć Biedronka, lecz także około 150 innych podmiotów z portugalskim kapitałem, reprezentujących

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź