Ropa coraz wyżej

Ropa coraz wyżej

Złoto w dniu wczorajszym było już tylko 16$ od ustanowienia nowego minimum w obecnej fali spadkowej, jednak w drugiej części obserwowaliśmy silne odreagowanie i po siedmiu z rzędu spadkowych sesjach, złoto w końcu zamknęło się na plusie (i to wyraźnym). Cena zbliża się do oporu wynikającego z linii tenkan sen oraz kinjun sen, które zlokalizowane są odpowiednio na poziomach 1407$ oraz 1404$. W krótkim, średnim i długim terminie trend pozostaje spadkowy. Spodziewamy się jego kontynuacji. Srebro po ustanowieniu nowego minimum wczoraj rano – podobnie jak złoto – w drugiej części sesji wyraźnie rosło. Cena znajduje się pomiędzy liniami tenkan sen oraz kinjun sen, które stanowią obszar oporu. W krótkim, średnim i długim terminie spodziewamy się dalszej zniżki.

Ropa w dniu wczorajszym wzrosła po raz czwarty z rzędu. Dziś rano sesja także świeci się na zielono.
Cena zbliża się do kluczowego oporu w okolicach 98$, którego nie może przebić od dłuższego czasu (obecna cena 96,75$). Miedź w dniu wczorajszym wzrosła po raz trzeci z rzędu. Obecnie testowany jest opór wynikający z chmury Ichimoku na poziomie 335$. W długim terminie trend pozostaje spadkowy, z kolei w krótkim i średnim terminie trend jest wzrostowy.

Pszenica po przebiciu trzy tygodnie temu długoterminowej linii trendu spadkowego, konsoliduj się powyżej tej linii. Na kukurydzy w krótkim i średnim terminie obserwujemy konsolidację, natomiast w długim terminie, trend jest spadkowy.

 

Oziemczuk Kamil

Previous Próby odbicia na złocie
Next Spółka dnia: Herkules

Może to Ci się spodoba

Analizy surowców 0 Comments

Coraz większy eksport ropy z Kurdystanu – raport surowcowy

Wtorek był kolejnym dniem przewagi strony podażowej na rynkach towarowych. Notowania indeksu CRB spadły o 0,4% i zeszły do poziomu 287,04 pkt. – najniższego od początku lutego br. Na minusie

Analizy surowców 0 Comments

Spadek zapasów ropy naftowej w USA – raport surowcowy

Wtorek był już trzecim z kolei dniem, w którym indeks CRB praktycznie stał w miejscu. Wczoraj wartość indeksu ledwo drgnęła (wzrosła o 0,01%) i na koniec dnia wyniosła 307,28 pkt.

Analizy surowców 0 Comments

IEA: 3% produkcji ropy naftowej wrażliwe na spadek cen – raport surowcowy

Środa była już kolejnym dniem spadku wartości indeksu CRB. Notowania tego agregatu spadły wczoraj o 0,95% do poziomu 271,31 pkt. Tym razem był to rezultat przeceny nie tylko surowców energetycznych,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź