Rekrutacja za pomocą agencji HR – jak się odbywa i kiedy warto się na nią zdecydować

Rekrutacja za pomocą agencji HR – jak się odbywa i kiedy warto się na nią zdecydować

Według Konfederacji Rekrutacji i Zatrudnienia (REC), brytyjska branża rekrutacyjna, rosnąca każdego roku o prawie 5%, jest obecnie warta 35 mld euro dla gospodarki. Jest to więcej niż reklama, sztuka i rekreacja oraz przemysł spożywczy. Jak popyt na ten lukratywny biznes trwa, coraz więcej osób poszukujących pracy zapisuje się do korzystania z jego korzyści.

Mając odpowiednich ludzi poprowadzi Cię przez poszukiwania pracy zrobi wszystko, jeśli chodzi o znalezienie odpowiedniej roli. Agencje rekrutacyjne są doskonałym źródłem informacji i ma to sens, aby z nich skorzystać. Jednak po rozmowach z kandydatami odkryliśmy, że kilku z nich nie wiedziało, jak agencje rekrutacyjne naprawdę działały.

Zobacz: Ile kosztuje rekrutacja za pomocą agencji HR?

CO TO JEST AGENCJA REKRUTACYJNA I JAK DZIAŁAJĄ

Tak więc, jesteś na polowaniu na nową pracę, czy to w pełnym wymiarze czasu pracy, w niepełnym wymiarze czasu pracy, czy też w pracy tymczasowej. Przeszukałeś wszystkie lokalne i krajowe zarządy pracy, a nawet poinformowałeś media społecznościowe, że szukasz. Jesteś świadomy, że polowanie na pracę może być trudne, szczególnie gdy pracujesz w takiej niszowej branży w branży produkcji żywności, jednak pozostaje jedna opcja, agencja rekrutacyjna.

Agencje rekrutacyjne są zasadniczo pośrednikami pomiędzy poszukującymi pracy a pracodawcami. Pracują one w imieniu pracodawców, aby znaleźć odpowiednich kandydatów i wypełnić swoje wolne miejsca pracy możliwie największymi talentami. Ponadto, agencje będą pracować obok kandydatów poszukujących możliwych wakatów. Może to również obejmować proaktywne kontaktowanie się z firmami, aby doradzać im o kandydatach, którzy mogą czerpać zyski z ich działalności. Agencja jest wypłacane tylko wtedy, gdy miejsce kandydata, więc to w ich najlepszym interesie, aby zapewnić, że znajdą rolę, która jest idealna dla Ciebie.

Oto krótki przewodnik po procesie, którego zazwyczaj można się spodziewać po agencji rekrutacyjnej.

Krok 1 – Profilowanie

Konsultant zbierze jak najwięcej informacji na temat roli, jaką zatrudnia, na przykład, jakie obowiązki i odpowiedzialność będzie miał wybrany kandydat? Jakie umiejętności lub zdolności są wymagane do pełnienia tej roli i gdzie ta rola pasuje do szerszej struktury przedsiębiorstwa. Zazwyczaj konsultantowi dostarczany jest szczegółowy opis stanowiska pracy.

Krok 2 – Wyszukiwanie

Istnieje wiele sposobów pozyskiwania najlepiej dopasowanych kandydatów do pełnienia tej roli, takich jak nasza osobista baza danych i Biblioteka CV, które mogą być oglądane przez tysiące osób poszukujących pracy. Polowanie na głowę na LinkedIn jest również bardzo popularne wśród rekrutów. Doświadczeni rekruterzy mogą nawet mieć na uwadze kandydata z poprzednich rekrutacji i znając rynek tak dobrze. Jest to jedna z największych korzyści płynących z pracy w przemyśle niszowym, takim jak produkcja żywności i napojów.

Krok 3 – Identyfikacja realnych kandydatów

Poszukiwanie kandydatów to tylko połowa bitwy. To, co sprawia, że rekruterzy są tak popularni w biznesie, to nasza zdolność do pozyskiwania wysoko wykwalifikowanych osób, które mogą, ale nie muszą znajdować się na rynku. Każdy może znaleźć kandydatów, jednak kaliber kandydatów, który jesteśmy w stanie pozyskać dla firmy, nie ma sobie równych i wymaga o wiele więcej pracy niż myślisz.

Krok 4 Kontrola Telefonów

Po zidentyfikowaniu właściwych wnioskodawców, którzy są bardzo zainteresowani stanowiskiem, nastąpi pierwszy etap przeglądu procesu. Konsultanci będą mieli listę od 5 do 10 kandydatów, z którymi będą rozmawiać i wyjaśnią rolę w sposób bardziej szczegółowy. Ma to na celu sprawdzenie, czy nie tylko kwalifikacje i umiejętności kandydata pasują do tej roli, ale również ich postawa może odpowiadać wartościom firmy.

Krok 5 Wywiad

Jest to wielki dzień i kandydat będzie miał teraz szansę zmierzyć się z potencjalnym pracodawcą. Czasami może to być prosty proces lub może trwać kilka tygodni z pierwszym i drugim etapem. Firmy będą również przeprowadzać prześwietlanie, sprawdzanie referencji i ewentualnie sprawdzanie zdolności kredytowej jako część procesu.

Krok 6 Oferta

Po tym, jak kandydat zostanie uznany za odpowiedniego i przejdzie przez etapy selekcji i otrzyma ofertę pracy, rozpocznie się proces negocjacji oferty. Jest to zasadniczo miejsce, w którym rekrutujący wykorzysta swoje umiejętności negocjacyjne i pójdzie tam i z powrotem z klientem w celu ustalenia dokładnego wynagrodzenia, premii, dodatków i wszelkich innych korzyści, które mogą zostać wciśnięte. Doświadczeni rekruterzy będą korzystać z zewnętrznych benchmarków rynkowych, aby zapewnić osiągnięcie najlepszej oferty.

Czasami może się to zdarzyć wcześniej w trakcie procesu, jednak częściej niż nie, jest to po rozmowie kwalifikacyjnej

Previous Współdzielone samochody autonomiczne rozwiążą problemy transportowe miast
Next Jagodno. Osiedle z potencjałem

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Rekordowe oszczędności w III filarze. Polacy odłożyli na emeryturę ponad 9 mld zł

Na indywidualnych kontach emerytalnych (IKE) i indywidualnych kontach zabezpieczenia emerytalnego (IKZE) Polacy zgromadzili ponad 9 mld zł. Środki zbierane w III filarze to nie tylko zabezpieczenie przyszłości, lecz także możliwość skorzystania z ulg podatkowych.

Wiadomości 0 Comments

Na pomoc żywnościową liczyć może 1,3 mln Polaków

W Polsce w skrajnym ubóstwie żyje niemal 2 mln osób, a co piąte gospodarstwo domowe jest zagrożone ubóstwem lub wykluczeniem społecznym. To m.in. do tych osób trafia pomoc w ramach programu operacyjnego

Wiadomości 0 Comments

Kiedy przedsiębiorca może rozliczać podatek ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych na PIT-28

Opodatkowaniu ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych podlegają przychody osób fizycznych z pozarolniczej działalności gospodarczej, w tym również działalności prowadzonej w formie spółki cywilnej lub jawnej oraz osób fizycznych oraz z najmu,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź