Rachunki bankowe dla profesjonalistów

Rachunki bankowe dla profesjonalistów

Przedstawiciele wolnych zawodów, niezależnie od specjalizacji, to w przeważającej mierze osoby przedsiębiorcze, dobrze zorganizowane, efektywne, zorientowane na sukces i mobilne. W ich przypadku, posiadanie dobrego konta osobistego i firmowego jest więc po prostu koniecznością. Jakie rachunki bankowe dla profesjonalistów oferują dziś banki i jak wybrać ten najlepszy?

Adwokat, radca prawny, notariusz, księgowy, lekarz, dentysta, architekt czy tłumacz przysięgły – to tylko przykładowe zawody, których przedstawiciele są uznawani przez banki za profesjonalistów. Mogą oni liczyć na specjalną, dopasowaną do swoich potrzeb i oczekiwań ofertę kredytów inwestycyjnych, kart płatniczych, a także produktów ubezpieczeniowych oraz oszczędnościowych. Nie będą mieli również problemu ze znalezieniem dobrego zarówno konta osobistego, jak i konta firmowego. Co ważne jednak, praktyka pokazuje, że najkorzystniejszym i najwygodniejszym dla nich rozwiązaniem jest założenie obydwu tych rachunków w tym samym banku. Dlatego analizując poszczególne oferty powinni od razu zwrócić uwagę na ofertę indywidualną i firmową danej instytucji.

Rachunki bankowe dla profesjonalistów – dlaczego warto wybrać dwa?

Każdy profesjonalista, niezależnie czy prowadzi firmę jednoosobową czy też wykonuje działalność w ramach spółki, powinien posiadać dwa odrębne rachunku bankowe: osobisty oraz biznesowy. Dzięki temu, zachowa większą kontrolę nad finansami firmowymi i domowymi, a przy tym łatwiej będzie mu planować inwestycje i oszczędności oraz wywiązywać się ze zobowiązań wobec urzędów.

Rachunek bankowy do celów prywatnych

Profesjonaliści, wybierając konto z oferty dla klientów indywidualnych, powinni zwrócić uwagę na koszty prowadzenia rachunku bankowego i użytkowania karty płatniczej, a także na wysokość opłat za te operacje bankowe i usługi, z których najczęściej korzystają. Poza przelewami krajowymi i wypłatami z bankomatów, mogą być to np. przelewy stałe, polecenia zapłaty, czy limit kredytowy w rachunku. W praktyce, coraz częściej opłaty za prowadzenie rachunku i podstawowe operacje albo nie występują w ogóle, albo są łatwe do uniknięcia (wystarczy spełnić niewygórowane kryteria). Dlatego też, w wielu przypadkach o wyborze danego banku decyduje funkcjonalność konta osobistego oraz atrakcyjność jego oferty dla firm.

Prywatny rachunek bankowy dla profesjonalisty powinien zapewniać dostęp do funkcjonalnego, intuicyjnego i przejrzystego serwisu bankowości internetowej. Ważna jest również karta płatnicza, która będzie nie tylko bezpłatna, ale pozwoli korzystać z atrakcyjnych rabatów i programów lojalnościowych. Warto też zwrócić uwagę na maksymalną wysokość limitu kredytowego (bez konieczności dokumentowania dochodów), a także atrakcyjność produktów oszczędnościowych i inwestycyjnych – przyda się dostęp nie tylko do lokat czy rachunków oszczędnościowych, ale i bogatej oferty funduszy inwestycyjnych.

Rachunek bankowy do celów firmowych

Lista elementów, na jakie trzeba zwrócić uwagę analizując rachunki firmowe, jest w dużym stopniu podobna do tej, o której wspomniano w kontekście kont osobistych – mówiąc w uproszczeniu, to funkcjonalność rachunku oraz wszelkie istotne koszty związane z jego użytkowaniem. W tym przypadku, należy jednak dodatkowo uwzględnić kwestię dostępności przydatnych dla przedsiębiorców udogodnień. Nie chodzi tu tylko o bezpłatne przelewy do US i ZUS, ale również np. korzystny kredyt inwestycyjny, usługi księgowości internetowej zintegrowane z kontem, możliwość wystawiania faktur online, czy też pakiet ubezpieczeń (np. ochrona mienia, usługa concierge, prywatna opieka zdrowotna).

Dobry firmowy rachunek bankowy zapewni też dostęp do programu rabatowego, gwarantującego zniżki na pomocne dla profesjonalisty produkty i usługi (np. księgowość, promocję działalności w Internecie, specjalistyczne serwisy prawne, itp). Ze szczegółami oferty rachunków firmowych i osobistych, które prezentują się atrakcyjnie pod wszystkimi wspomnianymi względami, można zapoznać się na stronie:https://www.deutschebank.pl/profesjonalisci/rachunki.html.

 

Artykuł sponsorowany.

Previous Resort sprawiedliwości chce zmiany przepisów dotyczących przedawnienia roszczeń majątkowych
Next Komercjalizacja wynalazków wymaga wsparcia menadżerskiego

Może to Ci się spodoba

Rynek finansowy 0 Comments

Polska gospodarka traci 3 mld zł rocznie z powodu piractwa w sieci

Przez piractwo treści w internecie Skarb Państwa stracił w ubiegłym roku 836 mln zł. W skali całej gospodarki jest to 3 mld zł utraconego PKB, czyli mniej więcej równowartość 30 proc. rocznych

Rynek finansowy 0 Comments

PKO Bank Polski szuka nowoczesnych rozwiązań w zakresie bankowości

Polska bankowość przoduje w Europie pod względem innowacji, ale dalsze inwestycje w nowoczesne rozwiązania to dla banków kwestia być albo nie być na rynku – podkreślają przedstawiciele PKO Banku Polskiego. Dlatego bank chce szukać

Rynek finansowy 0 Comments

Pierwsze podwyżki stóp procentowych dopiero pod koniec 2016 roku. Obecny poziom inflacji nadal znacznie poniżej celu RPP

Od marca 2015 roku poziom stopy referencyjnej w Polsce wynosi jedynie 1,5 proc. Trzy lata wcześniej, kiedy Rada Polityki Pieniężnej rozpoczęła serię obniżek, było to aż 4,75 proc. Choć w polskiej gospodarce widać

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!