Rachunki bankowe dla profesjonalistów

Rachunki bankowe dla profesjonalistów

Przedstawiciele wolnych zawodów, niezależnie od specjalizacji, to w przeważającej mierze osoby przedsiębiorcze, dobrze zorganizowane, efektywne, zorientowane na sukces i mobilne. W ich przypadku, posiadanie dobrego konta osobistego i firmowego jest więc po prostu koniecznością. Jakie rachunki bankowe dla profesjonalistów oferują dziś banki i jak wybrać ten najlepszy?

Adwokat, radca prawny, notariusz, księgowy, lekarz, dentysta, architekt czy tłumacz przysięgły – to tylko przykładowe zawody, których przedstawiciele są uznawani przez banki za profesjonalistów. Mogą oni liczyć na specjalną, dopasowaną do swoich potrzeb i oczekiwań ofertę kredytów inwestycyjnych, kart płatniczych, a także produktów ubezpieczeniowych oraz oszczędnościowych. Nie będą mieli również problemu ze znalezieniem dobrego zarówno konta osobistego, jak i konta firmowego. Co ważne jednak, praktyka pokazuje, że najkorzystniejszym i najwygodniejszym dla nich rozwiązaniem jest założenie obydwu tych rachunków w tym samym banku. Dlatego analizując poszczególne oferty powinni od razu zwrócić uwagę na ofertę indywidualną i firmową danej instytucji.

Rachunki bankowe dla profesjonalistów – dlaczego warto wybrać dwa?

Każdy profesjonalista, niezależnie czy prowadzi firmę jednoosobową czy też wykonuje działalność w ramach spółki, powinien posiadać dwa odrębne rachunku bankowe: osobisty oraz biznesowy. Dzięki temu, zachowa większą kontrolę nad finansami firmowymi i domowymi, a przy tym łatwiej będzie mu planować inwestycje i oszczędności oraz wywiązywać się ze zobowiązań wobec urzędów.

Rachunek bankowy do celów prywatnych

Profesjonaliści, wybierając konto z oferty dla klientów indywidualnych, powinni zwrócić uwagę na koszty prowadzenia rachunku bankowego i użytkowania karty płatniczej, a także na wysokość opłat za te operacje bankowe i usługi, z których najczęściej korzystają. Poza przelewami krajowymi i wypłatami z bankomatów, mogą być to np. przelewy stałe, polecenia zapłaty, czy limit kredytowy w rachunku. W praktyce, coraz częściej opłaty za prowadzenie rachunku i podstawowe operacje albo nie występują w ogóle, albo są łatwe do uniknięcia (wystarczy spełnić niewygórowane kryteria). Dlatego też, w wielu przypadkach o wyborze danego banku decyduje funkcjonalność konta osobistego oraz atrakcyjność jego oferty dla firm.

Prywatny rachunek bankowy dla profesjonalisty powinien zapewniać dostęp do funkcjonalnego, intuicyjnego i przejrzystego serwisu bankowości internetowej. Ważna jest również karta płatnicza, która będzie nie tylko bezpłatna, ale pozwoli korzystać z atrakcyjnych rabatów i programów lojalnościowych. Warto też zwrócić uwagę na maksymalną wysokość limitu kredytowego (bez konieczności dokumentowania dochodów), a także atrakcyjność produktów oszczędnościowych i inwestycyjnych – przyda się dostęp nie tylko do lokat czy rachunków oszczędnościowych, ale i bogatej oferty funduszy inwestycyjnych.

Rachunek bankowy do celów firmowych

Lista elementów, na jakie trzeba zwrócić uwagę analizując rachunki firmowe, jest w dużym stopniu podobna do tej, o której wspomniano w kontekście kont osobistych – mówiąc w uproszczeniu, to funkcjonalność rachunku oraz wszelkie istotne koszty związane z jego użytkowaniem. W tym przypadku, należy jednak dodatkowo uwzględnić kwestię dostępności przydatnych dla przedsiębiorców udogodnień. Nie chodzi tu tylko o bezpłatne przelewy do US i ZUS, ale również np. korzystny kredyt inwestycyjny, usługi księgowości internetowej zintegrowane z kontem, możliwość wystawiania faktur online, czy też pakiet ubezpieczeń (np. ochrona mienia, usługa concierge, prywatna opieka zdrowotna).

Dobry firmowy rachunek bankowy zapewni też dostęp do programu rabatowego, gwarantującego zniżki na pomocne dla profesjonalisty produkty i usługi (np. księgowość, promocję działalności w Internecie, specjalistyczne serwisy prawne, itp). Ze szczegółami oferty rachunków firmowych i osobistych, które prezentują się atrakcyjnie pod wszystkimi wspomnianymi względami, można zapoznać się na stronie:https://www.deutschebank.pl/profesjonalisci/rachunki.html.

 

Artykuł sponsorowany.

Previous Blisko 40 proc. kobiet samodzielnie podejmuje decyzje finansowe
Next Najtańsza paczka do Austrii – zalety korzystania z pośrednika

Może to Ci się spodoba

Rynek finansowy 0 Comments

Sektor bankowy w niepewności

Skala wyzwań, przed którymi stoi światowy sektor banków, jest gigantyczna – od ultraniskich stóp procentowych, przez napięcia polityczne, po presję konkurencyjną, m.in. ze strony dynamicznie rozwijającej się branży fintech. Polskie banki

Rynek finansowy 0 Comments

Startuje nowy program wsparcia dla młodych, innowacyjnych spółek

Dwie globalne firmy, EY oraz Microsoft, we współpracy z polską firmą technologiczną Senfino stworzyły w Warszawie szyty na miarę program akceleracyjny Startberry dla start-upów, które mogą wesprzeć duży biznes w cyfrowej transformacji. W inicjatywie, która

Rynek finansowy 0 Comments

100 mld zł rocznie tracą polskie firmy z powodu zatorów płatniczych

Koszty zatorów płatniczych dla polskich firm wynoszą ponad 100 mld zł rocznie. Z danych Krajowego Rejestru Długów wynika, że przedsiębiorstwa muszą czekać średnio 3 miesiące na opłacenie wystawionej faktury. Zatory płatnicze

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!