Projekty małych domów parterowych – jak są aranżowane?

Projekty małych domów parterowych – jak są aranżowane?

Współczesna architektura dobitnie pokazuje, że nawet niewielka przestrzeń może zostać zorganizowana w maksymalnie komfortowy sposób. Małe domy parterowe stanowią doskonały przykład, który obrazuje te możliwości. Przyjrzyjmy się, jakie rozwiązania aranżacyjne decydują o atrakcyjności budownictwa tego typu.

Kto wybiera projekty małych domów parterowych?

Projekty małych domów parterowych wybierane są przede wszystkim przez inwestorów, którzy nie chcą przepłacać, dysponują działką o ograniczonej powierzchni, a także z pewnych powodów woleliby nie dzielić domu na kondygnacje.

Małe domy parterowe są zazwyczaj tanie w budowie, a czas ich powstawania jest krótki. Oczywiście w żaden sposób nie odbija się to na ich funkcjonalności. Z racji ograniczonej powierzchni, duży nacisk kładzie się na rozplanowanie pomieszczeń – w przypadku domów parterowych, w obrębie jednej kondygnacji znajdują się strefy dzienna i nocna, które uzupełnione są pomieszczeniami dodatkowymi i sprawną komunikacją. Gwarantuje to komfortowy dostęp do każdego z nich. Jest to niewątpliwa zaleta, stanowiąca odpowiedź na potrzeby inwestorów, którzy posiadają działki o mniejszej powierzchni. Dzięki temu marzenie o własnym domu może zostać spełnione znacznie częściej i większej liczbie miejsc niż mogłoby się wydawać. Projekt parterowego budynku to także rozwiązanie idealnie dopasowane do rodzin z małymi dziećmi, osób starszych oraz niepełnosprawnych ruchowo. Dzięki wspomnianemu dopracowanemu układowi konstrukcji każdy zakątek domostwa staje się bardzo łatwo dostępny.

Projekty domów na wąską działkę – co je wyróżnia?

Wspominaliśmy już, że projekty małych domów parterowych są wręcz stworzone dla inwestorów, posiadających działki o mniejszej powierzchni. W tym przypadku często jest to działka wąska – jeden z bardziej dokuczliwych problemów, gdy jest się w posiadaniu gruntu o niestandardowych wymiarach. Jednak, dzięki dopracowanym rozwiązaniom, można cieszyć się własnym domem, co ważne, nie rezygnując z wygody i praktyczności. Tutaj znajdziesz kilka pomysłów https://pracownia-projekty.dom.pl/projekty_parterowe,powierzchnia-uzytkowa_0-70.html. Oczywiście wąska bryła to konieczność reorganizacji planu, jednak utalentowani projektanci obecnie oferują niezwykle funkcjonalne ciągi pomieszczeń spajanych komunikacją. Pomimo ograniczonej szerokości, całość jest niezwykle funkcjonalna i kompaktowa zarazem.

Gotowe projekty małych domów – dlaczego są konkurencyjne?

Decydując się na gotowy projekt zamiast tworzonego na specjalne zamówienie, zyskujemy bardzo wiele. Przede wszystkim jest to rozsądna opcja ze względów finansowych. Inwestorom wybierającym mały dom zwykle zależy na oszczędności. Gotowe projekty z pracowni internetowych są średnio nawet o 80% tańsze niż takie, które wychodzą spod rąk architekta specjalnie dla nas. Poza tym jest w czym wybierać. Kilka tysięcy projektów małych domów parterowych, z poddaszem, z garażem, nowoczesnych, tradycyjnych, energooszczędnych na wąską działkę – wszystko to sprawia, że niezależnie od przewidzianego budżetu nie jesteśmy skazani na ograniczony i powtarzalnych wybór. Ponadto, często mamy możliwość zakupu projektu z kosztorysem. Dzięki temu można w łatwy sposób rozplanować inwestycję w czasie, przyjąć lepszą pozycję negocjacyjną względem wykonawców, a także uzupełnić dokumentację niezbędną dla banku przy decyzji o przyznaniu kredytu.

Jak dobrze wykorzystać powierzchnię małych domów parterowych?

To, że dom jest mały, nie musi oznaczać, że będzie ciasny i niewygodny. Wręcz przeciwnie, dopracowane projekty potrafią w najlepszy możliwy sposób wykorzystać ograniczoną powierzchnię. Najważniejszy jest odpowiedni układ pomieszczeń – szczególnie to by strefa dzienna i nocna się nie przenikały, a całość była połączona odpowiednią komunikacją. Pod tym linkiem znajdziesz interesujące rozwiązania https://pracownia-projekty.dom.pl/na_waska_dzialke.html. W przypadku małych domów na wąską działkę układ z konieczności przyjmie formę ciągu kolejnych pokoi dziennych, nocnych, kuchni i łazienki. Przy ograniczonym miejscu dobrze też pomyśleć o projekcie, który będzie uwzględniał podpiwniczenie oraz poddasz użytkowe. Dzięki temu zyskuje się nie tylko dodatkowe miejsce, które posłuży jako składzik, ale przy paru zabiegach aranżacyjnych pełnoprawną przestrzeń mieszkalną.

Previous Pióro wieczne - oferta sklepu Alibiuro
Next Mieszkanie pod wynajem – gdzie zainwestować we Wrocławiu?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Zaangażowanie Polaków w pracę systematycznie spada

Coraz więcej państw eksperymentuje z krótszym tygodniem pracy, a przedsiębiorstwa na własną rękę wprowadzają elastyczne systemy pracy, w tym możliwość pracy zdalnej. Badania pokazują, że to podnosi wydajność pracowników. To istotne o tyle, że zaangażowanie Polaków w pracę systematycznie spada. Pracodawca może pomóc też swojemu

Wiadomości 0 Comments

Rynek komputerów skurczył się o ok. 10 proc. w I półroczu 2018 roku

Klienci mają coraz większe wymagania względem komputerów. Te z wysokiej klasy procesorami, rozbudowaną pamięcią RAM, pamięcią flash i hybrydowymi dyskami twardymi sprzedają się coraz lepiej. Rośnie też rynek komputerów premium i przeznaczonych dla graczy.

Komentarze rynkowe 0 Comments

Polski eksport wzrośnie o 4-5 proc. w 2015 r.

W przyszłym roku będziemy obserwować nieznaczne wzrosty w dynamice importu, zaś dynamika eksportu będzie spadać. Saldo obrotów handlu zagranicznego przez większość miesięcy pozostanie ujemne a udział eksportu w polskim PKB

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź