Pożyczka w jednoosobowej działalności gospodarczej.

Pożyczka w jednoosobowej działalności gospodarczej.

Od czego zacząć i czy się opłaca?

W Polsce jest zarejestrowanych ponad 3 miliony jednoosobowych działalności gospodarczych. Jeśli zastanawiasz się, czy jest warto otworzyć własną firmę, zapoznaj się z zaletami oraz możliwościami finansowania. Własna firma jest gwarancją niezależności – sam będziesz o wszystkim decydował. Co więcej, pełna nowych pomysłów droga rozwoju jest gwarancją uzyskania wysokich zysków. Możliwość odliczania kosztów jest także istotną zaletą. A co w chwilach chwilowego kryzysu? Gdzie szukać dodatkowych źródeł finansowania?

Jednoosobowa działalność gospodarcza daje możliwość uzyskiwania wysokich zysków. Nie wyklucza to faktu, iż osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą również bardzo często mają problemy finansowe. Jak każdy przedsiębiorca, osoby te nie tylko chcą się rozwijać, ale również dobrze zarabiać poprzez przemyślane inwestowanie. Pomocne mogą być wówczas pozabankowe instytucje, które szybko i sprawnie umożliwią zdobycie potrzebnych środków pieniężnych – komentuje Ewelina Nadworna, prezes zarządu BOSS pożyczka.

Firmowe pożyczki pozabankowe są idealnym rozwiązaniem dla dużych firm, jak i mniejszych działalności gospodarczych. Dodatkowe źródła finansowania można otrzymać nie tylko z instytucji bankowych, ale również z firm pozabankowych. Jak podjąć właściwą decyzje i wybrać najlepszą dla jednoosobowej działalności gospodarczej pożyczkę pozabankową? Oto kilka praktycznych wskazówek – dodaje ekspert.

Ile nam potrzeba?

Przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu pożyczki na firmę należy dokładnie określić sumę, która będzie potrzebna na zrealizowanie wyznaczonych celów i planów. Zależy to głównie od aktualnych potrzeb. Stosunkowo niewielka kwotą będzie pomocna w momencie, gdy zależy nam głównie na szybkim podreperowaniu aktualnie zgromadzonego budżetu. Znacznie większa suma przyda się na zrealizowanie pracochłonnych inwestycji. Ściśle określona suma pożyczki ułatwi nie tylko znalezienie odpowiedniej oferty, ale również sprawniejsze zdobycie pieniędzy. Wybieraj te firmy, które nie będą wymagały przedłożenia stosu zaświadczeń i dokumentów. Unikaj pożyczek z różnego rodzaju zabezpieczeniami i poręczeniami.

Ile mam czasu na spłacenie pożyczki?

Warto mieć na uwadze, iż okres spłaty zaciągniętej pożyczki powiązany jest nie tylko z kwotą, którą chcemy dostać, ale również z możliwościami finansowymi prowadzonej przez nas jednoosobowej działalności gospodarczej. To od zdolności finansowej uzależniona jest ilość rat. Pamiętaj, że krótszy okres spłaty generuje niższe koszty. Nie każdy przedsiębiorca może sobie pozwolić na tego rodzaju rozwiązanie. Co więcej, trudności te dotyczą zazwyczaj firm nieosiągających tak wysokich miesięcznych dochodów oraz mniejszych działalności, w tym tych jednoosobowych. W takiej sytuacje lepiej jest się zdecydować na zaciągnięcie pożyczki ratalnej wziętej na znacznie dłuższy okres spłaty. Rozwiązanie to będzie bezpieczniejsze

Gdzie uzyskać pożyczkę?

W celu uzyskania szybkiej pożyczki najlepiej jest się udać do pozabankowej firmy pożyczkowej – komentuje ekspert BOSS pożyczka. Nie warto jest zaciągać pożyczek w bankach ze względu na długo trwający proces oraz konieczność dostarczenia stosu dokumentów i zaświadczeń. Co więcej, banki dokładnie sprawdzają zdolność kredytową i wiarygodność klienta. Oferta instytucji pozabankowych jest znacznie bardziej korzystniejsza. Cały proces przebiega szybko i bez zbędnych formalności. Sporym udogodnieniem jest możliwość zaciągnięcia pożyczki przez Internet bez potrzeby wychodzenia z siedziby firmy. Taką właśnie ofertę przygotowała BOSS pożyczka.

Koszty, opłaty i formalności.

Wybieraj pożyczkę stosunkowo najtańszą. W firmach pozabankowych pieniądze są dostępne bardzo szybko. Już tego samego dnia, po wypełnieniu wniosku, potrzebne środki znajda się na twoim rachunku bankowym. Co więcej, nikt nie będzie pytał o cel, na który zamierzasz przeznaczyć uzyskane pieniądze – komentuje ekspert BOSS pożyczka.

Wybieraj świadomie

BOSS pożyczka to łatwy sposób finansowania potrzeb małych i średnich przedsiębiorców, startup’ów i osób pracujących w oparciu o samozatrudnienie, nawet od pierwszego dnia prowadzenia działalności gospodarczej.

Previous Pracodawcy powinni postawić na budowanie relacji z pracownikami
Next Jesienno-zimowe podróże

Może to Ci się spodoba

Rynek finansowy 0 Comments

Przedsiębiorców wracających w wyniku brexitu do Polski czekają problemy z biurokracją oraz dostępem do kapitału

Według szacunków na Wyspach Brytyjskich przebywa przeszło 800 tys. Polaków. Od 2007 roku powstało tam 40 tys. krajowych podmiotów gospodarczych. Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej może spowodować trudności na tamtejszym

Rynek finansowy 0 Comments

Problemy z nieterminowymi płatnościami codziennością dla firm

Ponad 70 proc. małych i średnich przedsiębiorstw ma problem z nieterminowymi płatnościami. Blisko połowa przyznaje, że opóźnione lub niezapłacone zobowiązania wpływają na ich działalność. Choć skraca się czas oczekiwania na zapłatę, to

Rynek finansowy 0 Comments

Firmy coraz częściej szukają wsparcia finansowego

Zapotrzebowanie na pożyczki dla przedsiębiorstw rośnie. Alternatywą dla kredytów bankowych stało się finansowanie udzielane przez Agencję Rozwoju Przemysłu. Wsparcie udzielone rodzimym firmom w ciągu sześciu ostatnich lat sięgnęło 3,7 mld zł. Z pożyczek udzielonych

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!