Ocieplanie pianami PUR

Ocieplanie pianami PUR

Coraz większą popularnością cieszą się tak zwane izolacje natryskowe. Wykonuje się je, nakładając piankę poliuretanową. Okazuje się, że jest to świetna alternatywa dla ociepleń wykonanych metodami klasycznymi, czyli wełną oraz styropianem. Zobaczmy, jakie zalety ma ten sposób ocieplania budynków.

Metoda natryskowa ocieplenia doskonale sprawdza się w przypadku całych budynków. Można w ten sposób izolować nie tylko ściany, ale również fundamenty, a także dach. Na podkreślenie zasługuje to, że obecnie jest to jedna z najszybszych metod ocieplenia. Przykład? Poddasze, którego powierzchnia użytkowa wynosi 100m2 można zaizolować w zaledwie kilka godzin. Na izolację płaskiego dachu o powierzchni około 1000m2 potrzebny jest jeden dzień. Żadna inna metoda nie pozwala na szybki postęp prac.

Czym jest pianka poliuretanowa?

Pianka poliuretanowa jest materiałem, którzy wytwarza się na budowie, bazując na gotowych składnikach. Nanosi się ją na powierzchnię za pomocą specjalnego agregatu. Decydując się na ten sposób ocieplenia budynku, należy pamiętać, że nie wykonamy tego samo. Niezbędny jest bowiem specjalistyczny sprzęt. Trzeba również posiadać wiedzę dotyczącą technologii, w jakiej wytwarza się samą pianę.

Rodzaje piany poliuretanowej

Obecnie dostępne są dwa rodzaje pianki poliuretanowej. Wyróżnia się piankę zamkniętokomórkową oraz piankę otwartokomórkową. Ta pierwsza składa się z niewielkich zamkniętych pęcherzyków. Jej właściwości są bardzo podobne do tych, które posiada polistyren XPS. W związku z tym można ją bez przeszkód stosować w tych samych miejscach, w których sprawdza się styropian oraz płyty poliueratnowe. Pianka ta charakteryzuje się bardzo niewielką wagą. Jej niewątpliwym atutem są doskonałe właściwości izolacyjne. Jest odporna na działanie wody. Kiedy wyschnie, staje się niezwykle twarda. Pianką otwartokomórkowa swoją budową przywodzi na myśl gąbkę. Podobnie jak pianka opisana powyżej charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwościami izolacyjnymi. Jest bardzo lekka, a jednocześnie paroprzepuszczalna, co istotnie odróżnia ją od pianki zamkniętokomórkowej. Można układać ją w takich miejscach, w których sprawdza się wełna mineralna, wełna drzewna oraz celuloza. Z uwagi na jej elastyczność można wykorzystywać ją do izolacji konstrukcji drewnianych, które nieustannie pracują. Nie ma bowiem ryzyka jej odczepienia się. Trzeba pamiętać, że jest nasiąkliwa. Jeśli więc chcemy wykorzystać ją do izolacji poddasza, należy zastosować również paroizolację od wnętrza budynku.

O czym nie wolno zapomnieć?

Zarówno pianka zamkniętokomórkowa, jak i otwartokomórkowa charakteryzują się niską odpornością na długie działanie promieni słonecznych. W związku z tym w przypadku ocieplania elementów zewnętrznych należy pamiętać, aby pokryć ją na przykład farbą. Może to być farba akrylowa, bitumiczna, silikonowa, a nawet poliuretanowa. Ocieplanie pianami PUR jest coraz bardziej popularne. Wykonuje się je naprawdę bardzo szybko, uzyskując świetny efekt. Decydując się na ocieplenie budynku, warto więc rozważyć zastosowanie właśnie piany PUR.

Previous Jak sprawdzić opinie o Biedronce?
Next Czym jest flipping nieruchomości?

Może to Ci się spodoba

ABC inwestowania 0 Comments

Mieszkania najdroższe od 10 lat. W przyszłym roku wzrost cen może spowolnić

Spada sprzedaż mieszkań w Polsce. Na sześciu największych rynkach sprzedano 14,2  tys. mieszkań, a liczba transakcji spadła o 9 proc. To już trzeci kwartał z rzędu, kiedy deweloperzy notują gorsze wyniki. W dużej

Nieruchomości 0 Comments

Rynek nieruchomości premium i luksusowych będzie rósł, ale dojrzałość osiągnie dopiero za dekadę

3,6 mld zł wydali w 2016 roku w Polsce nabywcy luksusowych apartamentów i rezydencji oraz tych z segmentu premium. Oznacza to niemal 2 tys. transakcji kupna–sprzedaży – wynika z raportu „Luxury Realty Map”. Rynek takich nieruchomości

ABC inwestowania 0 Comments

Jaka umowa w przypadku usług mobilnego Internetu?

Sieć mobilna jest wszędzie. Każdy z nas chce posiadać do niego dostęp bez względu na miejsce przebywania. Na przeciw naszym oczekiwaniom wyszły propozycje Internetu mobilnego. Jak wybrać pośród różnorodnych propozycji

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź