Mieszkanie pod wynajem – gdzie zainwestować we Wrocławiu?

Mieszkanie pod wynajem – gdzie zainwestować we Wrocławiu?

W dobie nisko oprocentowanych lokat bankowych i funduszy akcyjnych nie dość, że coraz bardziej ryzykownych, to na dodatek przynoszących znikome zyski, zakup mieszkania na wynajem krótko lub długoterminowy staje się coraz bardziej intratną inwestycją kapitału. Mieszkanie w dużej aglomeracji i dobrej lokalizacji to gwarancja zysku nawet 6-7% w skali roku, jak na przykład w nowej inwestycji Braniborska 44 niedaleko wrocławskiego rynku.

Nieruchomości inwestycyjne

Zakup mieszkania na wynajem to obecnie jeden z popularniejszych sposobów lokowania kapitału, nie tylko w Polsce, ale także w całej Europie. Aktualnie inwestycja w mieszkanie może nam zapewnić o wiele większe zyski, niż lokata bankowa, zakup akcji czy udziałów w funduszu. To ponadto znacznie pewniejsza inwestycja. Inwestor mieszkania w dobrej lokalizacji nie może stracić. W przypadku nieco słabszej koniunktury lub nasycenia rynku, będzie mógł jedynie liczyć na nieco mniejsze zyski. Jednakże z taką sytuacją będziemy mieli jedynie do czynienia w małych miejscowościach, gdzie podaż może przewyższyć popyt.

W dużych dynamicznie rozwijających się aglomeracjach, przyciągających nieustannie młodych ludzi do pracy czy ośrodkach akademickich, gdzie liczba studentów stale rośnie, nic nie wskazuje na to, aby w najbliższej przyszłości inwestowanie w mieszkania na wynajem, stało się niedochodowym biznesem. W takich miastach jak Warszawa, Wrocław, Łódź, Kraków czy Gdańsk rentowność inwestycji jaką jest zakup mieszkania będzie wciąż stała na wysokim poziomie, mimo rosnących cen mieszkań i dużej konkurencji na rynku.    

Mieszkania w dobrych lokalizacjach szybko znikają z ofert deweloperów i biur pośrednictwa nieruchomościami. Nie inaczej jest w stolicy Dolnego Śląska.

Inwestorzy stawiają na Wrocław

Wrocław stanowi trzeci największy rynek biurowy w Polsce. Dodatkowo corocznie odwiedza go nawet 5 milionów turystów, którzy często chętniej korzystają z wynajmu krótkoterminowego mieszkania niż z oferty hoteli z dwóch prostych względów. Są to cena i przestrzeń. Wynajmując pokój hotelowy w okolicy Starego Miasta, turysta musi liczyć się z kosztem rzędu 200-300 złotych za noc podczas kiedy, przy wynajmie mieszkania, w tej cenie otrzymuje pokój dzienny z aneksem kuchennym, a czasami nawet z oddzielną sypialnią.

Wrocław to także trzecie pod względem ilość studentów miasto w Polsce, z czego ponad 75% stanowią przyjezdni. Te wszystkie czynniki, sprawiają, że inwestorzy dostrzegają potencjał w inwestowaniu w nieruchomości właśnie tam.

Rentowna inwestycja w centrum – Braniborska 44

Mimo, że oferta wynajmu mieszkań we stolicy Dolnego Śląska jest bogata i bardzo zróżnicowana, to właściciele mieszkań w centrum miasta nawet przy stosunkowo wysokich cenach najmu (średnia cena wynajmu kawalerki w sercu miasta to koszt rzędu ok. 2000 zł, dwupokojowego mieszkania to już 2300zl, a trzy pokojowego prawie 3000 zł.), mogą liczyć na wysokie zainteresowanie wynajmujących. W tej części miasta liczba mieszkań jest nieco ograniczona, a nowych nie przybywa wiele. Niewielu deweloperów buduje w tym rejonie, powodem jest między innymi wysoka cena działek, których na dodatek nie ma wiele.

Wśród nielicznych inwestycji w okolicach Starego Rynku na wyróżnienie zasługuje Braniborska 44.

To ciekawa propozycja zarówno dla inwestorów prywatnych, jak i firm. W ofercie znajdują się małe mieszkania 1 pokojowe od 27 m², mieszkania 2 pokojowe od 34 m² idealnie nadające się pod wynajem. Deweloper w ofercie posiada także większe mieszkania o powierzchniach do 66 m².

Projekt, który docelowo będzie się składał z 2 budynków mieszkalno – usługowych połączonych wspólnym patio, zagospodarowanym zielenią i elementami małej architektury, jest dobrze zlokalizowany i przemyślany.

Odległość zaledwie 1,2 km od wrocławskiego rynku, a także dostęp do komunikacji miejskiej są największymi zaletami inwestycji. Od najbliższego przystanku tramwajowego dzieli ją zaledwie 200 m, a podróż do rynku zajmie nie więcej niż 7 minut.

Świebodzin coraz modniejszy

Ulica Braniborska, przy której znajduje się inwestycja, stanie się w najbliższych latach jednym z najciekawszych i najmodniejszych miejsc we Wrocławiu. Planowana rewitalizacja dawnych terenów kolejowych wokół Dworca Świebodzkiego, zakłada stworzenie nowoczesnej dzielnicy mieszkalno – biurowej, która wzbogaci okolice o nową infrastrukturę. Plan zakłada powstanie dwóch zupełnie nowych ulic oraz ponowne otwarcie Dworca Świebodzkiego, który będzie przyjmował pasażerów podmiejskich linii kolejowych.

Dobra lokalizacja oraz przystępna cena od 8600 zł/m² sprawia, że Braniborska 44 to jedna z ciekawszych inwestycji oferująca mieszkania nadające się pod wynajem we Wrocławiu o wysokiej rentowności.

Odwiedź stronę inwestycji www.braniborska44.pl

Previous Wybieramy najlepszy fotel fryzjerski
Next Jak wybrać telefon dla starszej osoby?

Może to Ci się spodoba

Nieruchomości 0 Comments

Ostatni dzwonek na zakup mieszkania

Grudzień to już ostatni miesiąc na zakup mieszkania na preferencyjnych warunkach. Zainteresowani powinni się spieszyć dopóki przy zakupie mieszkania potrzebny jest 5% procentowy wkład własny. Od 2015 roku ta sytuacja

Nieruchomości 0 Comments

Cienka granica między mieszkaniem a biurem

Na pierwszy rzut oka rynek mieszkaniowy i rynek biurowy to dwa zupełnie inne obszary rządzące się swoimi prawami. Tymczasem granica między nimi bywa mocno zatarta. Za jeden z segmentów rynku

Nieruchomości 0 Comments

W Gdańsku nowe mieszkania rywalizują z używanymi

Eksperci Szybko.pl, Metrohouse i Expandera wskazują, że w Gdańsku coraz wyraźniejsza staje się rywalizacja rynku wtórnego i pierwotnego. Sprzyja jej duża dostępność ofert, które można kupić z dopłatami w ramach

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź