Mieszkanie pod wynajem – gdzie zainwestować we Wrocławiu?

Mieszkanie pod wynajem – gdzie zainwestować we Wrocławiu?

W dobie nisko oprocentowanych lokat bankowych i funduszy akcyjnych nie dość, że coraz bardziej ryzykownych, to na dodatek przynoszących znikome zyski, zakup mieszkania na wynajem krótko lub długoterminowy staje się coraz bardziej intratną inwestycją kapitału. Mieszkanie w dużej aglomeracji i dobrej lokalizacji to gwarancja zysku nawet 6-7% w skali roku, jak na przykład w nowej inwestycji Braniborska 44 niedaleko wrocławskiego rynku.

Nieruchomości inwestycyjne

Zakup mieszkania na wynajem to obecnie jeden z popularniejszych sposobów lokowania kapitału, nie tylko w Polsce, ale także w całej Europie. Aktualnie inwestycja w mieszkanie może nam zapewnić o wiele większe zyski, niż lokata bankowa, zakup akcji czy udziałów w funduszu. To ponadto znacznie pewniejsza inwestycja. Inwestor mieszkania w dobrej lokalizacji nie może stracić. W przypadku nieco słabszej koniunktury lub nasycenia rynku, będzie mógł jedynie liczyć na nieco mniejsze zyski. Jednakże z taką sytuacją będziemy mieli jedynie do czynienia w małych miejscowościach, gdzie podaż może przewyższyć popyt.

W dużych dynamicznie rozwijających się aglomeracjach, przyciągających nieustannie młodych ludzi do pracy czy ośrodkach akademickich, gdzie liczba studentów stale rośnie, nic nie wskazuje na to, aby w najbliższej przyszłości inwestowanie w mieszkania na wynajem, stało się niedochodowym biznesem. W takich miastach jak Warszawa, Wrocław, Łódź, Kraków czy Gdańsk rentowność inwestycji jaką jest zakup mieszkania będzie wciąż stała na wysokim poziomie, mimo rosnących cen mieszkań i dużej konkurencji na rynku.    

Mieszkania w dobrych lokalizacjach szybko znikają z ofert deweloperów i biur pośrednictwa nieruchomościami. Nie inaczej jest w stolicy Dolnego Śląska.

Inwestorzy stawiają na Wrocław

Wrocław stanowi trzeci największy rynek biurowy w Polsce. Dodatkowo corocznie odwiedza go nawet 5 milionów turystów, którzy często chętniej korzystają z wynajmu krótkoterminowego mieszkania niż z oferty hoteli z dwóch prostych względów. Są to cena i przestrzeń. Wynajmując pokój hotelowy w okolicy Starego Miasta, turysta musi liczyć się z kosztem rzędu 200-300 złotych za noc podczas kiedy, przy wynajmie mieszkania, w tej cenie otrzymuje pokój dzienny z aneksem kuchennym, a czasami nawet z oddzielną sypialnią.

Wrocław to także trzecie pod względem ilość studentów miasto w Polsce, z czego ponad 75% stanowią przyjezdni. Te wszystkie czynniki, sprawiają, że inwestorzy dostrzegają potencjał w inwestowaniu w nieruchomości właśnie tam.

Rentowna inwestycja w centrum – Braniborska 44

Mimo, że oferta wynajmu mieszkań we stolicy Dolnego Śląska jest bogata i bardzo zróżnicowana, to właściciele mieszkań w centrum miasta nawet przy stosunkowo wysokich cenach najmu (średnia cena wynajmu kawalerki w sercu miasta to koszt rzędu ok. 2000 zł, dwupokojowego mieszkania to już 2300zl, a trzy pokojowego prawie 3000 zł.), mogą liczyć na wysokie zainteresowanie wynajmujących. W tej części miasta liczba mieszkań jest nieco ograniczona, a nowych nie przybywa wiele. Niewielu deweloperów buduje w tym rejonie, powodem jest między innymi wysoka cena działek, których na dodatek nie ma wiele.

Wśród nielicznych inwestycji w okolicach Starego Rynku na wyróżnienie zasługuje Braniborska 44.

To ciekawa propozycja zarówno dla inwestorów prywatnych, jak i firm. W ofercie znajdują się małe mieszkania 1 pokojowe od 27 m², mieszkania 2 pokojowe od 34 m² idealnie nadające się pod wynajem. Deweloper w ofercie posiada także większe mieszkania o powierzchniach do 66 m².

Projekt, który docelowo będzie się składał z 2 budynków mieszkalno – usługowych połączonych wspólnym patio, zagospodarowanym zielenią i elementami małej architektury, jest dobrze zlokalizowany i przemyślany.

Odległość zaledwie 1,2 km od wrocławskiego rynku, a także dostęp do komunikacji miejskiej są największymi zaletami inwestycji. Od najbliższego przystanku tramwajowego dzieli ją zaledwie 200 m, a podróż do rynku zajmie nie więcej niż 7 minut.

Świebodzin coraz modniejszy

Ulica Braniborska, przy której znajduje się inwestycja, stanie się w najbliższych latach jednym z najciekawszych i najmodniejszych miejsc we Wrocławiu. Planowana rewitalizacja dawnych terenów kolejowych wokół Dworca Świebodzkiego, zakłada stworzenie nowoczesnej dzielnicy mieszkalno – biurowej, która wzbogaci okolice o nową infrastrukturę. Plan zakłada powstanie dwóch zupełnie nowych ulic oraz ponowne otwarcie Dworca Świebodzkiego, który będzie przyjmował pasażerów podmiejskich linii kolejowych.

Dobra lokalizacja oraz przystępna cena od 8600 zł/m² sprawia, że Braniborska 44 to jedna z ciekawszych inwestycji oferująca mieszkania nadające się pod wynajem we Wrocławiu o wysokiej rentowności.

Odwiedź stronę inwestycji www.braniborska44.pl

Previous Wybieramy najlepszy fotel fryzjerski
Next Jak wybrać telefon dla starszej osoby?

Może to Ci się spodoba

ABC inwestowania 0 Comments

Jaka jest wiedza Polaków w sferze finansów?

Badanie Biura Informacji Kredytowej na temat edukacji finansowej Polaków jest bardzo niepokojące. Wynika z niego, że blisko 39 proc. Polaków według własnej oceny posiada słabą wiedzę z zakresu tematyki finansowej,

Nieruchomości 0 Comments

Duże domy, małe mieszkania

Poszukujący domów serwisie Domiporta.pl wiedzą, że muszą zapłacić znacznie więcej niż ci, którzy kupują mieszkania. Mają też zupełnie inne oczekiwania dotyczące metrażu, liczby pokoi oraz dzielnicy. Prezentujemy dane z marca

Nieruchomości 0 Comments

Polski rynek nieruchomości wtórnych. Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera – lipiec 2014

Jak wynika z najnowszego raportu Szybko.pl, Metrohouse i Expandera, w czerwcu w 7 z 15 analizowanych miast odnotowano niższe średnie ceny ofertowe niż w poprzednim miesiącu. W stosunku do ubiegłego

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź