Kilka mitów o zarabianiu w internecie

Kilka mitów o zarabianiu w internecie

Zarabianie pieniędzy w sieci to temat, który budzi wiele kontrowersji i niektórzy podchodzą do niego z dużym dystansem. Z jednej strony to zrozumiałe – istnieje wiele portali, które żerują na ludzkiej naiwności i z pewnością nie pozwolą Ci na zarobienie choćby złotówki. Z drugiej strony jednak, internet jest przestrzenią w której przepływ gotówki jest ogromny i przy odrobinie chęci i umiejętności możemy ukroić kawałek tego tortu dla siebie. Warto jednak odróżnić realne źródła dochodów, od marnych prób wyłudzenia Twoich pieniędzy. Aby uniknąć wpadek, przeczytaj listę kilku mitów o zarabianiu pieniędzy przez internet.

  1. W internecie zarabiać może absolutnie każdy

Mimo że internet jest dla każdego, to powyższe zdanie jest, niestety, nieprawdziwe. Tak, jak nie każdy może zostać spawaczem czy lekarzem, tak nie każdy może zarabiać w sieci. Nie wystarczy tylko usiąść przed monitorem i powiedzieć sobie: „od dziś zarabiam pieniądze w internecie”. Takie myślenie nie prowadzi nigdzie i nigdy nie zarobisz pieniędzy nie wychodząc z domu bez posiadania jakichś umiejętności czy pomysłu na siebie. Są ludzie, którzy internetu zwyczajnie „nie czują”. Zastanów się dobrze, czy Ty go czujesz. Korzystasz z internetu na urządzeniach mobilnych? Znasz netykietę? Masz swój profil w social media? Jeśli na żadne z tych pytań nie odpowiedziałeś/odpowiedziałaś twierdząco, to możliwe, że internet wcale nie jest tym miejscem, które ma przynieść Ci zysk.

  1. Zarabianie w internecie to rzecz prosta i niewymagająca

Jest to mit, na który, niestety, daje się złapać wiele osób. Nie istnieje żaden sposób, który sprawi, że zarobisz milion złotych nie wychodząc z domu i to bez wysiłku. Gdy widzisz reklamę, która głosi, że „Dzięki temu prostemu trickowi zarobisz 5000zł w jeden dzień”, to omijaj ją szerokim łukiem, to z pewnością jakaś próba wyłudzenia pieniędzy. Zarabianie w internecie to proces, który często jest mozolny i wymaga dużo poświęcenia, a niekiedy też wkładu własnego. Pomyśl sobie o popularnych youtuberach; teoretycznie zarabiają dużo, ale ile włożyli w to pracy? Jak długo montowali film? Ile zatrudnili do tego osób, jak długo budowali swój fanbase? Owszem, jest możliwe zarobienie dużych pieniędzy w internecie w niedługim czasie, jednak nie jest to proces, który trwa z dnia na dzień.

  1. W sieci nie można zarobić pieniędzy

To druga strona medalu, którą często wykorzystują ludzie nie wierzący w potęgę internetu. Jest to oczywiście mit, ponieważ internet jest znakomitym źródłem zarobku, jednak trzeba wiedzieć jak go wykorzystać. Niektórzy będą próbowali Ci wmówić, że wszystkie metody zarabiania to tylko wyłudzenie pieniędzy i zmarnowanie czasu. To oczywiście nieprawda. Mimo że jest wiele takich oszustw, to jednak są też uczciwi ludzie, gotowi rzetelnie płacić za świadczone usługi.

jak zarabiać na blogu

  1. Zarabianie w internecie musi wiązać się tylko z mozolnym klikaniem w reklamy i wypełnianiem ankiet

Często jest tak, że szukanie pracy w internecie zaczynamy od wpisywania haseł w stylu „jak zarobić w internecie”. Zostajemy wówczas zasypywani magicznymi sposobami na zarobek, np. poprzez klikanie w reklamy czy wypełnianie ankiet. Po pierwsze są to sposoby bardzo ryzykowne; bywa tak, że to tzw. „click baity”, za które nie dostaniemy nawet grosza. Po drugie jest to praca mozolna i nie rozwijająca w żadnym stopniu, a wręcz cofająca w rozwoju. Nie daj się zwieść wrażeniu, że tylko tak można zarobić! Istnieje wiele ofert, które pozwolą Ci na uczciwy zarobek i to jeszcze w ciekawy sposób. Zarabianie w sieci nie musi wiązać się z bezmyślnym klikaniem!

  1. Duże zarobki w internecie to przywilej wybranych

Kolejny mit, który należy obalić. Często widzimy youtuberów, blogerów i celebrytów i myślimy sobie, że to dla nas niemożliwe. Nic bardziej mylnego! Każdy z nich zaczynał dokładnie w taki sposób jak my – być może nawet czytając taki poradnik jak ten. Zarabianie w internecie zawsze zaczyna się od zera, tak samo jak od zera buduje się swój pozytywny wizerunek. Jeśli masz jakąś ciekawą zajawkę i pomysł na siebie, to nie zwlekaj, tylko zacznij już dziś. Być może za parę lat to właśnie Ty będziesz na stronie głównej youtube?

  1. Na programach partnerskich i AdSense nie da się zarobić

Te dwa mity mają swoje źródła w ludziach, którym nie pasuje to, że obie te inicjatywy cieszą się dużą popularnością i pozwalają przeciętnym internautom zarobić realne pieniądze. Masz stronę lub bloga? Otwórz się na AdSense lub programy partnerskie! Jeśli zabierzesz się do tego w odpowiedni sposób, to będziesz mógł zarobić naprawdę niezłe pieniądze. Owszem, na początku nie są to wielkie kwoty, ale od czegoś trzeba zacząć, prawda? Nie pozwól, by takie opinie o zarobkach na bannerach odwiodły Cię od tej idei.

Podsumowanie

Zarabianie w internecie jest możliwe, jednak nie jest tak łatwe, jak mówią niektórzy. Na szczęście nie jest też tak trudne jak mówią inni, więc na co czekasz? Nie sugeruj się powszechnymi mitami, które potrafią odwieść od działania nawet bardzo kreatywnych i pracowitych ludzi z dużym potencjałem. Zacznij zarabiać już dziś i rób to z głową!

Previous Po medycynie czas na przemysł zbrojeniowy. Drukiem 3D interesują się kolejne branże
Next Hiszpańskie inwestycje w Polsce warte blisko 11 mld euro

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Kompetencje cyfrowe Polaków odbiegają od unijnej średniej

Z danych Komisji Europejskiej wynika, że 27 proc. Polaków nigdy nie korzystało z internetu, a 40 proc. ma zaledwie podstawowe umiejętności cyfrowe. Polska jest pod tym względem w europejskim ogonie. Nadrobieniu różnic względem

Wiadomości 0 Comments

Polska ma ograniczone zasoby wodne

Na tle innych państw Europy polskie gospodarstwa domowe zużywają stosunkowo niewiele wody. Aż 70 proc. krajowego poboru wykorzystuje jednak przemysł, w szczególności energetyka. Ponieważ Polska ma ograniczone zasoby wodne, konieczne jest

Wiadomości 0 Comments

Liczba wypadków z udziałem osób po spożyciu alkoholu niższa o ponad 11 proc

Ze statystyk policyjnych wynika, że w 2015 roku zmniejszyła się liczba wypadków, w których uczestniczyły osoby po spożyciu alkoholu – było ich 11,2 proc. mniej niż rok wcześniej. Świadomość społeczeństwa na temat

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź