Jak wybrać odpowiedni fotel do biura?

Jak wybrać odpowiedni fotel do biura?

Organizacja biura to kluczowy aspekt wydajności pracownika. Biurko powinno być uporządkowane, a wszystkie drobiazgi muszą leżeć na swoim miejscu. W biurze powinno znaleźć się miejsca na papier ksero, długopisy, a nawet nasze osobiste przedmioty. Bardzo ważne jest też to aby zadbać o wygodne siedzenie i zainwestować w nowoczesny fotel biurowy.  

Wygoda siedzenia

W nowoczesnych biurach typu open pracownik powinien być w stanie od czasu do czasu zmieniać postawę, aby być mniej zmęczonym w pracy. W czasie pracy często nie zwracamy uwagi na uczucie napięcia spowodowane długotrwałym siedzeniem w pozycji wymuszonej, dopóki nie zaczną się bóle pleców i szyi. Lekarze medycyny pracy zalecają zmianę postawy co pół godziny podczas pracy przy komputerze, aby uniknąć napięcia mięśni. To nie siedzenie bowiem obciąża mięśnie, ale brak ruchu. Ortopedyczne siedzenie pomoże utrzymać prawidłową postawę i sprawi, że praca będzie dla nas przyjemniejsza. Ergonomiczne meble są tak wykonane, abyśmy mogli zmienić naszą pozycję w zależności od potrzeb i charakteru pracy. Na przykład, jeśli podczas wprowadzania danych siedzimy z prostym oparciem, możemy odczytać rozkładany dokument. Ważne jest, aby ciało było ułożone wygodnie i nie musiało znajdować się w pozycji wymuszonej przez dłuższy czas.

Rodzaje foteli

Fotele biurowe dzielą się na kilka rodzajów: dla właściciela firmy, dla pracowników i gości. Krzesło dla właściciela powinno być nie tylko funkcjonalne, ale także reprezentacyjne, ponieważ podkreśla status. Ponadto krzesło powinno być wysokiej jakości, dlatego lepiej wybrać modele wykonane z drogich materiałów. Kolor tapicerki powinien być klasyczny czarny lub brązowy. Jednocześnie tapicerka krzesła powinna być przyjazna dla środowiska, oddychająca. Krzesło powinien mieć pięcioramienne podparcie z kołami i podłokietnikami. Ponadto powinno być wyposażone w mechanizmy do regulacji wysokości i kąta oparcia oraz mieć zagłówek.

Fotele dla personelu mają bardziej skromne cechy. Krzesła dla pracowników powinny być wysokiej jakości, praktyczne i wygodne. Fotel dla pracowników musi mieć regulowaną wysokość, aby można go było dostosować do dowolnej wysokości osoby i wysokości biurka. Ostatnim rodzajem mebli biurowych jest fotel dla odwiedzających. Powinny być wygodne i wysokiej jakości. Jest pożądane, aby takie krzesła miały atrakcyjny wygląd. Krzesło powinno mieć wygodne plastikowe podłokietniki.

Detale

Krzesło biurowe powinno mieć wygodnie rozmieszczone mechanizmy regulacyjne, aby jedną ręką można było zmieniać oparcie, wysokość siedziska lub położenie podłokietników bez wstawania z krzesła. Dobrze jest, jeśli regulator wysokości siedzenia jest wyposażony w amortyzator, aby złagodzić obciążenie. Regulator podłokietnika pozwala zmniejszyć napięcie mięśni pleców, szyi i ramion, zapewniając w ten sposób wygodną pozycję dłoni. Podłokietniki można regulować pod względem wysokości i kąta. Mechanizmy regulacyjne powinny być płynne. Regulacja wysokości siedziska jest bardzo ważna dla osób, które są niskie. Projekt wysokiej jakości krzesła biurowego powinien mieć formę ramy z rolką pod ugięciem lędźwiowym. Ta konstrukcja nadaje anatomiczny kształt oparciu krzesła. Dolna krawędź siedziska powinna być zaokrąglona. Gruba warstwa pianki wokół krawędzi siedziska służy do optymalnego zamocowania ciała.

Więcej na ergobiuro.eu

Previous Pracodawcy muszą walczyć o młodych pracowników
Next Jak dobrać odpowiedni fotel?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Na pomoc żywnościową liczyć może 1,3 mln Polaków

W Polsce w skrajnym ubóstwie żyje niemal 2 mln osób, a co piąte gospodarstwo domowe jest zagrożone ubóstwem lub wykluczeniem społecznym. To m.in. do tych osób trafia pomoc w ramach programu operacyjnego

Wiadomości 0 Comments

Międzynarodowy koncern farmaceutyczny zatrudnia w Poznaniu 700 specjalistów IT

Poznań atrakcyjnym miejscem do rozwoju innowacyjności. Potwierdzają to kolejne inwestycje GSK, szczególnie w obszarze nowych technologii. Poznańskie Centrum Usług Biznesowych GSK IT, które w sumie zatrudnia 700 osób, tylko w ciągu ostatniego roku

Wiadomości 0 Comments

Zmiany w prawie farmaceutycznym uderzą w rodzime, małe i średnie firmy

Przedstawiciele sieci aptek krytycznie oceniają propozycje ograniczenia liczby aptek w rękach jednego właściciela. Ma to chronić rynek przed ekspansją kapitału zagranicznego, którego w Polsce prawie nie ma. Zmiany proponowane przez posłów uderzą za to w polskich

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź