Jak wybrać dobry laminator?

Jak wybrać dobry laminator?

Laminatory są urządzeniami, które jak sama nazwa wskazuje mają laminować, czyli pokrywać powierzchnie laminatem. Można powiedzieć zatem, iż pozwalają one na zakonserwowanie papieru, gdyż sprawiają, iż codzienne używanie dokumentów nie wpływa negatywnie na ich stan. Podlegają także ochronie przed ewentualnym zabrudzeniem. Sprawdzają się przede wszystkim w biurach, gdzie na co dzień pracownicy muszą obchodzić się z istotną dokumentacją.

Szukasz dobrych laminatorów? Sprawdź laminatory w sklepie Lobos

Im dłużej będziemy korzystać z papieru, tym większe jest prawdopodobieństwo, iż podda się on oddziaływaniu czasu i zaniknie lub też wyblaknie. Papier w zalaminowanej formie będzie bardziej zadbany i nie ulegnie zabrudzeniu. Jego żywotność zostanie także przedłużona z użyciem biurowego laminatora. 

Metody laminowania

Najważniejszą cechą, według której powinno się wybierać laminator, będzie sposób pokrywania przez niego dokumentów specjalnym tworzywem. W opisanym kontekście, można wyróżnić dwa rodzaje laminatorów:

  • urządzenia pozwalające na wykonywanie procesu laminowania na zimno – laminowanie odbywa się poprzez aktywację warstwy klejącej techniką dociskową. Plusem tejże metody będzie łatwiejsza technologia, idealna nie tylko dla większych przedsiębiorstw, ale również do małych firm. Minus to mniejszą moc klejenia i tym samym mniejsza trwałość,
  • urządzenia umożliwiające laminowanie na gorąco – wymagają nieco bardziej skomplikowanej techniki, niemniej są wysoce wydajne i stanowią gwarancję dobrej wytrzymałości nałożonego laminatu. Są to jedyne w naszym kraju urządzenia, które pozwalają na laminowanie w trybie przemysłowym.

Grubość folii użytej do laminowania

Grubość folii jest parametrem, który zadecyduje o rezultacie w przypadku laminowania, gdyż im większa będzie jego wartość, tym bardziej sztywny i dużo lepiej zabezpieczony dokument. Tego typu laminowanie wyeliminuje chociażby opcję składania, ale i zaginania papieru, co ma wpływ na pęknięcia tworzywa. Grubość folii, która obsługiwana jest przez urządzenia, między się za pomocą mikronów.

Wydajność urządzenia – tempo jego pracy

Tempo pracy urządzenia do laminowania to kolejny parametr, na który powinno się zwracać uwagę przed zakupem takiego urządzenia. Osoby poszukujące laminatorów celem laminacji pojedynczych dokumentów, nie muszą zwracać szczególnej uwagi na zbytnią wydajność (im jest ona większa, tym wyższa cena urządzenia). W warunkach punktów, które świadczą usługę laminowania, szybkość pracy urządzeń przekłada się bezpośrednio na efektywność i koszty pracy, a nierzadko także i zadowolenie potencjalnych klientów. Wydajność laminatorów wyraża się w liczbie centymetrów/minutę.

Format, w jakim laminowane są dokumenty

Dla wielu klientów, istotnym parametrem w przypadku laminatorów, będzie format obsługiwanych przez nie dokumentów. Najbardziej popularne i typowe rodzaje laminatorów ograniczają się wyłącznie do formatu A4, czyli tak naprawdę do dokumentów o tradycyjnej wielkości. Jeżeli w wybranym przedsiębiorstwie albo też w punkcie usługowym laminowane są także dokumenty czy też dyplomy mające większy wymiar, warto będzie zakupić model z funkcją obsługi formatu A3.

Previous Polskie małe i średnie firmy toczą w sieci nierówną walkę z globalnymi gigantami
Next KONKURS NA PROJEKTY INWESTYCYJNE. SPOTKANIE INFORMACYJNE W FORMULE ONLINE.

Może to Ci się spodoba

Inwestowanie 0 Comments

6 rzeczy, które trzeba wiedzieć decydując się na fundusze inwestycyjne

W wielu krajach, w tym również w Polsce, fundusze inwestycyjne stały się popularnym sposobem budowania majątku osobistego. Nie powinno to dziwić, gdyż dzięki nim można w efektywny sposób pomnażać oszczędności.

Inwestowanie 0 Comments

Małe i średnie firmy coraz chętniej inwestują w leasing maszyn i urządzeń

W ciągu trzech kwartałów tego roku branża leasingowa zanotowała dynamiczny wzrost, który wyniósł 18,7 proc. rok do roku – wynika z danych Związku Polskiego Leasingu. Niezmiennie najpopularniejszym aktywem finansowanym przez branżę leasingową

Inwestowanie 0 Comments

W Polsce tworzy się rynek carsharingu

W największych polskich miastach zaczęły się pojawiać usługi wynajmu aut w systemie współdzielenia, umożliwiające wypożyczenie na krótki, nawet określany w minutach czas. System ma ograniczyć emisję spalin dzięki zmniejszeniu udziału prywatnych aut

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź