Jak inwestować poza Polską?

Jak inwestować poza Polską?

Dobre inwestowanie to wyższe zarobki, lepsze życie, satysfakcja zawodowa, nowe kontakty, rozwój własnej firmy. Wielu inwestorów straciło jednak zaufanie do rodzimego podwórka i szukają zysków za granicą. Jak podejść do tematu, żeby nie żałować?

Mądre inwestycje na rynkach zagranicznych mogły powiększyć przychody prawie o połowę. To naprawdę bardzo dużo, biorąc pod uwagę fakt, że gospodarka światowa nie jest w najlepszej kondycji.

Tak naprawdę żaden z nowych funduszy zagranicznych nie przyniósł powodów do niepokoju lub niezadowolenia inwestorów. Wszystko działa jak w szwajcarskim zegarku. Najlepiej w ostatnim roku radził sobie rynek tajlandzki. Jest to zapewne ogromne zaskoczenie. Świadczy jednak całym wachlarzu miejsc do zarabiania pieniędzy.

Inna sytuacja jest w przypadku funduszy o ugruntowane pozycji, ponieważ notują one same straty. Wiele osób wycofuje się z japońskich i amerykańskich rynków w obawie przed trwającą tendencją spadkową. Taka sama sytuacja dotyczy Chin, które już dawno temu przeżyły lata świetności finansowej.

Od samego zainteresowanego zależy jaki fundusz wybierze. Jest ich bardzo wiele, większość żeruje na niewiedzy i słabo doświadczonych.

 

Justyna Błahut
www.gazetafinansowa.net

Previous Jak powalczyć o wyższą emeryturę?
Next Czym jest fundusz mieszany?

Może to Ci się spodoba

Rodzaje funduszy 0 Comments

Czy inwestowanie w fundusze sekurytyzacyjne jest ryzykowne?

Fundusze sekurytyzacyjne polegają na inwestowaniu w zobowiązania finansowe przedsiębiorstwa. Jednocześnie jest to jeden z najdynamiczniej rozwijających się segmentów na rynku finansowym na całym świecie. Sekurytyzacja wykorzystywana jest przez przedsiębiorstwa z

Rodzaje funduszy 0 Comments

Wzrost aktywów funduszy zarządzanych przez BZ WBK TFI

W marcu br. aktywa funduszy zarządzanych przez BZ WBK TFI SA osiągnęły wartość 10 210 mln zł, odnotowując wzrost o 181 mln zł. Zwiększenie aktywów jest w całości spowodowane nowymi

Rodzaje funduszy 0 Comments

Fundusze: kolejna odsłona obligacyjnej hossy

Podobnie jak miesiąc wcześniej, w kwietniu najgorszą inwestycją okazały się fundusze akcji polskich. Słabsze dane makro i oczekiwania co do dalszych obniżek stóp procentowych sprawiły jednak, że straty poniesione na

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź