Jagodno. Osiedle z potencjałem

Jagodno. Osiedle z potencjałem

    Osiedle Jagodno położone jest w południowej części Wrocławia. Graniczy od wschodu z Brochowem i wsią Iwiny oraz od południowego zachodu z Lamowicami i Żernikami. Jest jedną z dynamiczniej rozwijających się ostatnio części Wrocławia, która stała się też areną przede wszystkim intensywnych działań deweloperów.

Jeszcze kilka lat temu o Jagodnie mówiło się praktycznie wyłącznie przez pryzmat większego skupiska domów wielorodzinnych przy ulicy Vivaldiego oraz zakorkowanej wiecznie ulicy Buforowej. Brakowało wszystkiego – sklepów, infrastruktury, nowych inwestycji, niedostateczna była tu też komunikacja miejska. Dojazd do centrum Wrocławia zajmował często i 90 minut, o ciągnących się w nieskończoność sznurach samochodów powstawały legendy.

To już jednak historia, która na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy zmieniła się diametralnie. Momentem przełomowym i punktem zwrotnym było tak naprawdę ogłoszenie przetargu na przebudowę ulicy Buforowej.

Uwolnienie potencjału

Biorąc pod uwagę odległość, jaka dzieli Jagodno od ścisłego centrum Wrocławia, powinno być to osiedle, do którego chętnie przenoszą nowi mieszkańcy – z innych części miasta czy z innych miast w ogóle. Jednak komunikacyjne zatory były do tej pory psychologiczną barierą, która dla większości z nich, całkiem słusznie zresztą, była niemożliwa do pokonania.

To właśnie dopiero jasny sygnał ze strony miasta, że uwolnienie potencjału Jagodna jest dla ratusza istotne, pozwoliło na rozpoczęcie dynamicznych zmian, którymi jesteśmy teraz świadkami.

Gruntowna modernizacja całej Buforowej, nowy wiadukt, elementy miejskiej infrastruktury, nowe połączenia autobusowe lub wydłużenie linii kursowania już istniejących – w ciągu dwóch lat Jagodno zmieniło się nie do poznania, a to przecież jeszcze nie koniec.

Nowe inwestycje deweloperskie

Zanim na drogę ruszyły koparki i rozpoczęto modernizację wiaduktu, na Jagodnie zaczęli budować deweloperzy. Nabywali też kolejne działki, dzięki czemu dziś nowych inwestycji bądź będących w fazie realizacji jest już kilkanaście. Powstają one przede wszystkim w bezpośrednim sąsiedztwie ulicy Buforowej przy granicy z Wojszycami, ale także po drugiej stronie osiedla bliżej Brochowa i znajdującego się tam parku.

Jedną z nich jest  Osiedle Scandi, które powstaje przy ulicy Sygnałowej. Inwestorem projektu jest wrocławski deweloper Scandi Home – firma specjalizująca się w projektach domów w różnej zabudowie, dla której inspiracją są rozwiązania z powodzeniem wdrażane na północy Europy.

Osiedle, którego budowa rozpoczęła się w maju 2019 roku, podzielone jest na kilka etapów, a na całość złożą się w sumie 124 domy w bliźniaczej zabudowie. Każdy dom położony będzie na rozległej działce i posiadać będzie rzecz absolutnie kluczową – duży, zielony i przestronny ogród. Warto dodać, że przy niektórych domach jego powierzchnia przekraczać będzie nawet 300 m2.

Lokalizacja osiedla sprzyja też aktywnemu wypoczynkowi, i to nie tylko dzięki Parkowi Brochowskiemu, będącym doskonałym miejscem na codzienne spacery. Tuż obok parku, w którym dostępny dla najmłodszych jest oczywiście plac zabaw, znajduje się kompleks sportowy z trzema boiskami, a na samym Brochowie niebawem rozpocznie się budowa nowoczesnego kompleksu basenowego.

Aktywna działalność miasta

Warto dodać, że na Jagodnie, zresztą  na tej samej co Osiedle Scandi ulicy – Sygnałowej – już pod koniec tego roku oddany do użytku zostanie nowy żłobek dla 220 podopiecznych wraz z towarzyszącym mu centrum bibliotecznym, a niedawno rozstrzygnięty został konkurs architektoniczny na budowę nowego zespołu szkolno-przedszkolnego dla 1000 uczniów i 200 przedszkolaków przy ulicy Asfaltowej.

Biorąc pod uwagę powyższe przykłady działalności miasta i deweloperów, doskonale widać, że w ciągu najbliższych lat całe osiedle będzie zyskiwało na znaczeniu, a jego popularność wśród osób poszukujących nowego mieszkania czy domu będzie zapewne rosła.

Previous Rekrutacja za pomocą agencji HR – jak się odbywa i kiedy warto się na nią zdecydować
Next Wymiana 3,5 mln przestarzałych pieców priorytetem w walce ze smogiem dla Polski

Może to Ci się spodoba

Nieruchomości 0 Comments

Na czym polega najem okazjonalny?

Od pięciu lat w kraju istnieje tak zwany najem okazjonalny. Jest trochę inny od klasycznego i daje pewniejszą ochronę dla właścicieli mieszkań. Czym jest najem okazjonalny? Czy warto z niego

ABC inwestowania 0 Comments

Grupowe inwestycje w nieruchomości coraz popularniejsze. Na start wystarczy 10 tys. złotych

Duży może więcej – to główna zasada grupowych inwestycji w nieruchomości. Kupowanie mieszkań, całych budynków czy działek przez dużą grupę inwestorów umożliwia im negocjowanie najlepszej ceny nieruchomości, co oznacza również większe przyszłe

Nieruchomości 0 Comments

Jaką strategię stosuje deweloper?

W dzisiejszych czasach handlowanie nieruchomościami jest bardzo kłopotliwe. Ciągłe kłopoty ekonomiczne Polaków zmniejszyły zainteresowanie branżą deweloperską. Wskazuje się jednak ciekawsze okresy sprzedaży, które przynoszą szansę na poprawę ogólnej sytuacji. Aby

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź