Inwestowanie w metale szlachetne

Inwestowanie w metale szlachetne

Okazuje się, że inwestowanie w metale szlachetne to doskonały pomysł praktycznie dla każdego. Należy jednak pamiętać, że nie jest to wcale takie proste. Trudno o gotowe i uniwersalne podpowiedzi w zakresie tego, w jakie metale inwestować najlepiej w danej chwili. Dobrym rozwiązaniem jest poznanie charakterystyki konkretnych metali. Wiedza ta pozwoli podjąć decyzję co do tego, w który z metali najlepiej zainwestować.

Metale szlachetne: wartości

Inwestycja w metale szlachetne gwarantuje zysk wynikający ze stopniowego wzrostu wartości danego metalu, który wcześniej kupiono, płacąc za niego mniej. Trzeba pamiętać, że inwestycje takie nie wiążą się z regularnym zyskiem. Liczne zawirowania i nieprzewidywalność rynków sprawiają, że ten sposób inwestowania wiąże się z ryzykiem. Ma to związek między innymi ze spekulacjami.

Srebro i złoto

Najlepszym pomysłem dla osób, które chcą ulokować swoje oszczędności w bezpieczny sposób, jest inwestycja w złoto bądź srebro. Są to kruszce, których wartość w czasie systematycznie rośnie. Oczywiście trzeba liczyć się nie tylko ze wzlotami, ale również z upadkami. Plusem jest jednak to, że ich wartość jest stosunkowo niezależna od decyzji podejmowanych przez polityków. Jeśli chodzi o złoto, to jego ilość jest ograniczona. Nie ma możliwości, aby sztucznie je dodrukować tak, jak to jest w przypadku pieniędzy.

Jak inwestować w metale szlachetne?

Jeśli chodzi o inwestowanie w metale szlachetne, to możliwości są naprawdę szerokie. Kruszec można kupować fizycznie. Plusem takiego rozwiązania jest to, że samodzielnie wybieramy, gdzie złoto zamierzamy przechowywać. Świetnym rozwiązaniem jest także inwestowanie w fundusze, które specjalizują się w rynku wydobywczym.

Metale szlachetne

Niezwykle popularne jest fizyczne kupowanie metali szlachetnych. Nie bez powodu uznaje się, że jest to rozwiązanie najbardziej bezpieczne. Inwestor otrzymuje w takim przypadku kruszec do ręki. Trzeba przyznać, że dostarcza to również ogromnej radości. Kolekcjonowanie wykonanych ze słota monet bądź sztabek nierzadko staje się naprawdę prawdziwą pasją. Jednocześnie jest to rozwiązanie, które pozwala uniknąć ryzyka związanego z działaniem w funduszach inwestycyjnych czy korzystaniem z wirtualnych narzędzi przeznaczonych do inwestowania. Kupiony kruszec można przechowywać w wybrany przez siebie sposób. Może to być skrytka znajdująca się pod łóżkiem bądź sejf, który znajduje się w specjalnym skarbcu. Podkreślić trzeba, że takie kruszce nie są ujmowane przez żaden system bankowy. Co to oznacza? To aktywa, które należą tylko i wyłącznie do inwestora. Poza nim nikt nie ma do nich żadnych praw.

Metale szlachetne VAT

Mówiąc o kupowaniu i sprzedawaniu metali szlachetnych, należy podkreślić, że są to transakcje, których nie obejmuje podatek Belki. Polskie prawo wskazuje, że są to zwykłe towary. Jeśli sprzeda się je po upływie przynajmniej sześciu miesięcy od zakupu, nie trzeba opłacać podatku dochodowego. Tyczy się to jednak tych osób, które zainteresowane są dłuższym inwestowaniem. W przypadku działalności spekulacyjnej, która polega na szybkim kupowaniu i sprzedawaniu, trzeba liczyć się z odpowiednim podatkiem.

Szukasz więcej informacji? Sprawdź je na http://zloteinwestycje.com.pl/ >>

Previous Metale lokacyjne – poradnik początkującego inwestora
Next Program operacyjny inteligentny rozwój

Może to Ci się spodoba

Analizy surowców 0 Comments

USA, Brazylia i Chiny w centrum uwagi na rynkach zbóż – raport surowcowy

Podczas wtorkowej sesji na rynkach towarowych dominował kolor zielony. Notowania indeksu CRB odbiły w górę o 0,69%, docierając do poziomu 273 pkt. Wzrost wartości indeksu CRB wynikał ze zwyżek cen

Analizy surowców 0 Comments

Pogoda w USA i zapasy kształtują cenę gazu ziemnego – raport surowcowy

Po poniedziałkowym, wzrostowym przerywniku, wczorajsza sesja przyniosła na rynkach towarowych powrót do sytuacji z poprzedniego tygodnia – a więc do przewagi strony podażowej. Wartość indeksu CRB we wtorek spadła o

Analizy surowców 0 Comments

Miedź idzie w górę mimo zwiększenia produkcji i wzrostu zapasów

W tym roku, jak dotąd, sektor metali przemysłowych jest jednym z sektorów odnotowujących najgorsze wyniki. Wzrost w ujęciu historycznym, który w ostatnich miesiącach przyczynił się do wzrostu cen akcji światowych,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź