Gdzie kupować złoto?

Gdzie kupować złoto?

Okazuje się, że coraz więcej naszych rodaków zdaje sobie sprawę z tego, że warto inwestować swoje pieniądze i budować kapitał w taki sposób, by skutecznie zabezpieczyć się na wypadek nagłych problemów finansowych. Coraz więcej ludzi obecnie szuka najlepszych rozwiązań w zakresie inwestycji i zastanawia się, która z inwestycji będzie najbezpieczniejsza na wypadek nagłego kryzysu. Wydaje się, że taką najlepszą drogą inwestycji będzie wydanie pieniędzy na zakup złota. Niezależnie od tego co wydarzy się na rynku nie trzeba obawiać się o złoto, ponieważ w trudnych czasach jego wartość zazwyczaj rośnie. Złoto ze względu na to, że jego ilość w naturze jest ograniczona ma swoją wartość, o której spadek nie musimy sie obawiać. Jeśli już ktoś zdecyduje się na inwestycje w złoto trzeba się zastanowić gdzie złoto warto kupić.

Gdzie kupować złoto?

Złoto kupić można rzeczywiście w wielu rożnych miejscach, organizowane są specjalne punkty sprzedaży. Trzeba jednak pamiętać, że kupno złota to duży wydatek i jeśli ktoś chce w ten kruszec zainwestować, by zabezpieczyć posiadany majątek to bez wątpienia warto pamiętać o ostrożności. Jeśli złoto będzie podejrzanie tanie powinniśmy być szczególnie uważni. Jeśli ktoś chce uniknąć sytuacji, w której kupuje wyłącznie imitację złota najlepszą decyzją będzie kupowanie złota w banku albo w Mennicy Polskiej. W takiej sytuacji mamy pewność, że kupujemy złoto, otrzymujemy również należyty dokument, który staje się potwierdzeniem, że to co mamy to złoto, określona będzie jego waga i próba, choć w przypadku złota inwestycyjnego najczęściej będzie to czyste złoto a więc próba 999. Kupno zlota w mennicy bądź banku jest dobrym rozwiązaniem z kilku podstawowych powodów.

„W myśl obowiązujących przespisów, złoto inwestycyjne to: sztabki o próbie co najmniej 995, monety próby minimum 900, wybite po 1800 roku, które są lub były środkiem płatniczym w kraju, z którego pochadzą. Cena sprzedaży monet inwestycyjnych nie może przekraczać o więcej niż 80% wartości rynkowej kruszcu zawartego w bilonie. Złoto inwestycyjne nie jest surowcem, a walutą ponieważ nie jest na nie nałożony podatek VAT” (źródło: mennica-krakowska.pl).

Dostępność

W przypadku zakupu w bankach czy w mennicy mamy gwarancję, że sztabki złota są dostępne, zazwyczaj nie trzeba się tutaj obawiać, że będzie nam podany odroczony termin odbioru złota jak to się często dzieje w przypadku różnych nieautoryzowanych punktów sprzedaży. Zakup złota z dostawą odroczoną w czasie o miesiąc czy dwa to po prostu ryzyko i nie ma sensu go podejmować.

Bezpieczeństwo

Punkty sprzedaży, które są autoryzowane i mają duże uznanie wśród klientów to gwarancja, że kupuje się złoto najwyższej próby. Klient ma również gwarancję, że otrzymuje produkt, który pochodzi z legalnego źródła.

Płynność obrotu

Złoto najwyższej próby to zawsze środek wymiany handlowej, który ma uniwersalny charakter. Jeśli ktoś decyduje sie na jego zakup może mieć pewność, że stawia na wysoką płynność inwestycji. W praktyce oznacza to, że z inwestycji można wyjść bez problemu, gdy będzie się tego chciało. Kupując złoto w Mennicy Polskiej otrzymuje się również gwarancję, że podmiot ten dokona odkupu.

Na co trzeba uważać

Jeśli ktoś chce kupować złoto powinien unikać inwestycji, które nie będą przemyślane. taka sytuacja niekiedy ma miejsce, gdy kupuje się zloto nieco taniej, niższej próby. Jednak takie działanie nie ma żadnego sensu. Jedynie złoto najwyższej próby cieszy się należytą płynnością. Oczywiście warto jeszcze raz podkreślić, że jedynie kupowanie od sprawdzonych dostawców będzie miało sens.

Artykuł partnera zewnętrznego, http://zloteinwestycje.com.pl/

Previous Autem elektrycznym można już przejechać wzdłuż całego wybrzeża
Next Dobra koniunktura napędza rynek stali. Problemem mogą być rosnące ceny energii

Może to Ci się spodoba

Inwestowanie 0 Comments

Polska branża transportowa niedoinwestowana. Na innowacje technologiczne firmy wydają znacznie mniej niż w Europie Zachodniej

Podstawowym nośnikiem informacji w polskich firmach nadal są klasyczne papierowe segregatory i arkusze Excel – wynika z badania TomTom Telematics. Klasyczne analogowe narzędzia stosowane są w 40 proc. Jedynie co ósma firma używa systemów

Inwestowanie 0 Comments

45 mln zł dla firm z Mazowsza na wsparcie innowacji, badań i rozwoju

Jesienią Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych planuje uruchomić kolejne konkursy dla firm z Mazowsza dotyczące wsparcia innowacji, badań i rozwoju. Do rozdysponowania będzie łącznie około 45 mln zł. Jednostka kończy właśnie opracowywanie dokumentacji

Inwestowanie 0 Comments

Banki przestrzegają klientów przed inwestycjami w kryptowaluty

Związek Banków Polskich przyłącza się do grona krytyków kryptowalut i chce się włączyć w proces uregulowania tego rynku wspólnie z NBP i Komisją Nadzoru Finansowego. – Wiemy z doświadczenia, że kiedy coś bardzo gwałtownie rośnie,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź