Fundusze Unijne dla województwa Śląskiego

Fundusze Unijne dla województwa Śląskiego

Odkąd Polska stała się członkiem Unii Europejskiej, rozpoczęła także aktywne korzystanie z funduszy unijnych. Dostępna jest szeroka gama funduszy unijnych, z których korzystać mogą osoby fizyczne, podmioty gospodarcze czy jednostki samorządowe. Dofinansowania płynące wprost do Unii Europejskiej pozwalają na rozwój osobisty, zakładanie biznesów, tworzenie nowych miejsc pracy, ochronę zabytków, jak i wsparcie rozwoju całych województw.

Wpływ funduszy unijnych na województwo Śląskie

Regionalny Program województwa Śląskiego na lata 2014-2020 oferuje szeroki zakres wsparcia na terenie województwa Śląskiego, przeznaczony dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, osób fizycznych, samorządów, przedsiębiorstw oraz dużych podmiotów. Fundusze z tej puli przeznaczone są dla absolutnie każdej grupy wiekowej.  Dla osób fizycznych, mieszczących się w przedziale wiekowym poniżej trzydziestu lat, w ramiach Regionalnego Programu, istnieje 1873 możliwości wsparcia. Biorąc pod uwagę grupę osób mieszczących się w przedziale wiekowym powyżej trzydziestego roku życia, mogą oni skorzystać z 2314 możliwości wsparcia. W wypadku wsparcia dla rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw, została przeznaczona na ten cel pula składająca się z 23 możliwości dofinansowania.

Warto pamiętać, że możliwość skorzystania z funduszy unijnych obwarowana jest szeregiem wymagań, które należy spełnić. Należy także odpowiednio prowadzić dokumentację danego projektu bądź programu. 

Na jakie cele przyznawane są fundusze?

Na terenie województwa Śląskiego z funduszy unijnych mogą skorzystać osoby, które między innymi chcą założyć prywatne przedszkole bądź żłobek, są rolnikami bądź planują założenie własnej działalności gospodarczej. Z funduszy unijnych w ramach Regionalnego Programu województwa Śląskiego mogą skorzystać także osoby, które planują założenie własnej, przydomowej oczyszczalni ścieków, działają w sektorze kultury (fundusze unijne można pozyskać na organizację festiwali czy ochronę zabytków), a także na badania realizowane przez małe i średnie przedsiębiorstwa.

Dofinansowanie dot. działalności gospodarczej

Fundusze unijne można pozyskać zarówno w związku z założeniem własnej działalności, jak również na jej rozwój. Dotacje mogą być przeznaczone między innymi na zakup nowych, niezbędnych maszyn czy na tworzenie nowych miejsc pracy. Pozyskane środki mogą zostać także spożytkowane na wprowadzenie nowych usług, świadczonych przez firmę. 

Punkty informacyjne

O programach regionalnych, dedykowanych dla województwa Śląskiego można zaczerpnąć informacji w wielu źródłach. Podstawowym takim źródłem w XXI wieku jest bez wątpienia Internet i przede wszystkim oficjalne, tak zwane rządowe strony (z gov w adresie strony). Informacji można zaczerpnąć także stacjonarnie, w wielu przeznaczonych do tego punktach, zlokalizowanych w całym województwie Śląskim. Istnieje także możliwość kontaktu z konsultantami drogą mailową lub telefoniczną, co jednocześnie stanowi niezwykle bezpieczną i komfortową alternatywę wizyt osobistych. 

Informacje na temat pozyskiwania dotacji unijnych w Małopolsce znajdziesz pod adresem http://rposlaskie.pl/

Previous KONKURS NA PROJEKTY INWESTYCYJNE. SPOTKANIE INFORMACYJNE W FORMULE ONLINE.
Next Praca w opiece nad seniorami w Niemczech

Może to Ci się spodoba

Rodzaje funduszy 0 Comments

Czy inwestowanie w fundusze sekurytyzacyjne jest ryzykowne?

Fundusze sekurytyzacyjne polegają na inwestowaniu w zobowiązania finansowe przedsiębiorstwa. Jednocześnie jest to jeden z najdynamiczniej rozwijających się segmentów na rynku finansowym na całym świecie. Sekurytyzacja wykorzystywana jest przez przedsiębiorstwa z

Rodzaje funduszy 0 Comments

Fundusze inwestycyjne w CDM Pekao dostępne przez internet

Centralny Dom Maklerski Pekao S.A udostępnił klientom możliwość zakupu i obsługi funduszy inwestycyjnych online. Uruchomienie nowej funkcjonalności przez CDMInternet to kolejny etap w optymalizacji kanałów dystrybucji usług. Ma on na

Rodzaje funduszy 0 Comments

Firmy coraz częściej oferują swoim pracownikom programy emerytalne

Pracownicze programy emerytalne organizowane przez – zwłaszcza dużych – pracodawców do niedawna nie cieszyły się specjalnym zainteresowaniem wśród pracowników jako pozapłacowy benefit. Jednak dyskusja wokół wieku emerytalnego, likwidacji otwartych funduszy emerytalnych i planowanych

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź