Era kontenera: Czym kontenerowe konstrukcje przyciągają nabywców?

Era kontenera: Czym kontenerowe konstrukcje przyciągają nabywców?

W budownictwie nie brakuje nowych trendów i rozwiązań mających szansę na stałe odmienić oblicze tej branży. Znajdują się wśród nich zarówno zupełnie nowe technologie, takie jak druk 3D, jak i nowatorskie zastosowanie znanych dobrze elementów, np. kontenerów.

Kontenery obecnie coraz częściej są wykorzystywane z powodzeniem jako obiekty biurowe lub mieszkalne. Kontener niespodziewanie wyrasta na sensowną opcję dla kogoś, kto musi w krótkim czasie postawić budynek określonego przeznaczenia i nie boi się przy tym nietuzinkowych rozwiązań. Trend coraz częstszego wykorzystywania kontenerów do celów konstrukcyjnych jest widoczny szczególnie na zachodzie. Co jest w nich takiego atrakcyjnego?

Uniwersalna przestrzeń

Zacznijmy od uniwersalności. Kontener w swej najbardziej podstawowej formie to pusta, gotowa do obróbki przestrzeń, która pod czujnym okiem fachowca może przemienić się w niemal dowolny obiekt. Firmy takie jak Anga oferują swoje usługi na przykład w projektowaniu i dostarczaniu konstrukcji, które mogą służyć zarówno jako mieszkanie, jak i biuro. Obecnie nie bez znaczenia są też kwestie ekologiczne tego rozwiązania: Na świecie istnieje dziś około 17 milionów kontenerów, jednak w danym momencie aktywnie wykorzystywanych jest zazwyczaj tylko 6 milionów. Decydując się na kontener, przyczyniamy się zatem do zachowania surowców naturalnych.

Szybko i tanio

Niewątpliwą zaletą kontenerów jest też szybkość, z jaką mogą powstawać składające się z nich konstrukcje. Według badań, przeciętny czas potrzebny firmie budowlanej do postawienia domku jednorodzinnego wynosi co najmniej 7 miesięcy od momentu, kiedy otrzyma plan budowy. Natomiast w analogicznej sytuacji, gdy jednak podstawą projektu są kontenery, czas ten zamyka się w najwyżej kilku tygodniach. Nie bez znaczenia są też niskie koszty takich przedsięwzięć. Z tego względu kontenery są coraz popularniejsze w Stanach Zjednoczonych, gdzie po ostatnim kryzysie bankowym ceny nieruchomości znajdują się w dalszym ciągu na absurdalnie wysokim poziomie.

Zalety kontenerów to ekonomiczność, mobilność i uniwersalność. W związku z tym, iż coraz więcej osób odkrywa te nieoczywiste cechy kontenerów, można się spodziewać, że projektów takich jak kontenery mieszkalne (http://www.anga.pl/oferta-sprzedazy/kontenery-handlowe/) będzie powstawać coraz więcej.

Previous Zainwestuj w transport
Next Polska ma szansę być drugim Izraelem pod względem innowacyjności

Może to Ci się spodoba

Nieruchomości 0 Comments

Kto płaci podatek od nieruchomości?

Podatek od posesji płaci właściciel. Gdy gmina zarządza budynkami nieprzekazanymi innym organizacją do użytku to musi uiścić od nich należną sumę podatku. Samorządy terytorialne zapłacą podatek od nieruchomości, gdy są

Nieruchomości 0 Comments

Tańsze mieszkania w Polsce?

W lipcu tego roku odnotowano następny spadek cen mieszkań w największych miastach w kraju. Niestety banki zwiększają koszty kredytowe i coraz ciężej otrzymać pożyczkę hipoteczną. Zgodnie z analizami największy spadek

Nieruchomości 0 Comments

Ile trwa sprzedawanie mieszkania?

Branża deweloperska przeżywa ciągłe wzloty i upadki. Ceny ulegają zmianie prawie codziennie, dlatego warto szukać atrakcyjnej oferty. Wedle najnowszych statystyk proces sprzedaży mieszkania może trwać od kilku dni do kilku

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!