Era kontenera: Czym kontenerowe konstrukcje przyciągają nabywców?

Era kontenera: Czym kontenerowe konstrukcje przyciągają nabywców?

W budownictwie nie brakuje nowych trendów i rozwiązań mających szansę na stałe odmienić oblicze tej branży. Znajdują się wśród nich zarówno zupełnie nowe technologie, takie jak druk 3D, jak i nowatorskie zastosowanie znanych dobrze elementów, np. kontenerów.

Kontenery obecnie coraz częściej są wykorzystywane z powodzeniem jako obiekty biurowe lub mieszkalne. Kontener niespodziewanie wyrasta na sensowną opcję dla kogoś, kto musi w krótkim czasie postawić budynek określonego przeznaczenia i nie boi się przy tym nietuzinkowych rozwiązań. Trend coraz częstszego wykorzystywania kontenerów do celów konstrukcyjnych jest widoczny szczególnie na zachodzie. Co jest w nich takiego atrakcyjnego?

Uniwersalna przestrzeń

Zacznijmy od uniwersalności. Kontener w swej najbardziej podstawowej formie to pusta, gotowa do obróbki przestrzeń, która pod czujnym okiem fachowca może przemienić się w niemal dowolny obiekt. Firmy takie jak Anga oferują swoje usługi na przykład w projektowaniu i dostarczaniu konstrukcji, które mogą służyć zarówno jako mieszkanie, jak i biuro. Obecnie nie bez znaczenia są też kwestie ekologiczne tego rozwiązania: Na świecie istnieje dziś około 17 milionów kontenerów, jednak w danym momencie aktywnie wykorzystywanych jest zazwyczaj tylko 6 milionów. Decydując się na kontener, przyczyniamy się zatem do zachowania surowców naturalnych.

Szybko i tanio

Niewątpliwą zaletą kontenerów jest też szybkość, z jaką mogą powstawać składające się z nich konstrukcje. Według badań, przeciętny czas potrzebny firmie budowlanej do postawienia domku jednorodzinnego wynosi co najmniej 7 miesięcy od momentu, kiedy otrzyma plan budowy. Natomiast w analogicznej sytuacji, gdy jednak podstawą projektu są kontenery, czas ten zamyka się w najwyżej kilku tygodniach. Nie bez znaczenia są też niskie koszty takich przedsięwzięć. Z tego względu kontenery są coraz popularniejsze w Stanach Zjednoczonych, gdzie po ostatnim kryzysie bankowym ceny nieruchomości znajdują się w dalszym ciągu na absurdalnie wysokim poziomie.

Zalety kontenerów to ekonomiczność, mobilność i uniwersalność. W związku z tym, iż coraz więcej osób odkrywa te nieoczywiste cechy kontenerów, można się spodziewać, że projektów takich jak kontenery mieszkalne (http://www.anga.pl/oferta-sprzedazy/kontenery-handlowe/) będzie powstawać coraz więcej.

Previous Zainwestuj w transport
Next Polska ma szansę być drugim Izraelem pod względem innowacyjności

Może to Ci się spodoba

Nieruchomości 0 Comments

Do kiedy można się domagać od dewelopera odszkodowania za wady mieszkania?

Jeżeli mieszkanie lub dom ma wady, można dochodzić od firmy budowlanej ich usunięcia w ramach rękojmi. Inną kwestią jest możliwość dochodzenia odszkodowania od dewelopera za wady kupionego mieszkania lub domu.

Nieruchomości 0 Comments

Rynek biur w Warszawie czekają dwa lata dynamicznego wzrostu

Około 1,4 mld euro wyniosła wartość transakcji na rynku nieruchomości biurowych w ciągu trzech kwartałów 2016 roku. Największym rynkiem pozostaje Warszawa, w której w całym roku przybyło ponad 400 tys. mkw. powierzchni, najwięcej

Nieruchomości 0 Comments

Wybieramy ukończone mieszkania

Ponad połowa kupujących wybiera mieszkania w ukończonych inwestycjach, ponieważ ich dostępność ostatnio wzrosła Od połowy minionego roku regularnie maleje liczba mieszkań wprowadzanych na rynek przez deweloperów. Z drugiej strony rośnie

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!