Era kontenera: Czym kontenerowe konstrukcje przyciągają nabywców?

Era kontenera: Czym kontenerowe konstrukcje przyciągają nabywców?

W budownictwie nie brakuje nowych trendów i rozwiązań mających szansę na stałe odmienić oblicze tej branży. Znajdują się wśród nich zarówno zupełnie nowe technologie, takie jak druk 3D, jak i nowatorskie zastosowanie znanych dobrze elementów, np. kontenerów.

Kontenery obecnie coraz częściej są wykorzystywane z powodzeniem jako obiekty biurowe lub mieszkalne. Kontener niespodziewanie wyrasta na sensowną opcję dla kogoś, kto musi w krótkim czasie postawić budynek określonego przeznaczenia i nie boi się przy tym nietuzinkowych rozwiązań. Trend coraz częstszego wykorzystywania kontenerów do celów konstrukcyjnych jest widoczny szczególnie na zachodzie. Co jest w nich takiego atrakcyjnego?

Uniwersalna przestrzeń

Zacznijmy od uniwersalności. Kontener w swej najbardziej podstawowej formie to pusta, gotowa do obróbki przestrzeń, która pod czujnym okiem fachowca może przemienić się w niemal dowolny obiekt. Firmy takie jak Anga oferują swoje usługi na przykład w projektowaniu i dostarczaniu konstrukcji, które mogą służyć zarówno jako mieszkanie, jak i biuro. Obecnie nie bez znaczenia są też kwestie ekologiczne tego rozwiązania: Na świecie istnieje dziś około 17 milionów kontenerów, jednak w danym momencie aktywnie wykorzystywanych jest zazwyczaj tylko 6 milionów. Decydując się na kontener, przyczyniamy się zatem do zachowania surowców naturalnych.

Szybko i tanio

Niewątpliwą zaletą kontenerów jest też szybkość, z jaką mogą powstawać składające się z nich konstrukcje. Według badań, przeciętny czas potrzebny firmie budowlanej do postawienia domku jednorodzinnego wynosi co najmniej 7 miesięcy od momentu, kiedy otrzyma plan budowy. Natomiast w analogicznej sytuacji, gdy jednak podstawą projektu są kontenery, czas ten zamyka się w najwyżej kilku tygodniach. Nie bez znaczenia są też niskie koszty takich przedsięwzięć. Z tego względu kontenery są coraz popularniejsze w Stanach Zjednoczonych, gdzie po ostatnim kryzysie bankowym ceny nieruchomości znajdują się w dalszym ciągu na absurdalnie wysokim poziomie.

Zalety kontenerów to ekonomiczność, mobilność i uniwersalność. W związku z tym, iż coraz więcej osób odkrywa te nieoczywiste cechy kontenerów, można się spodziewać, że projektów takich jak kontenery mieszkalne (http://www.anga.pl/oferta-sprzedazy/kontenery-handlowe/) będzie powstawać coraz więcej.

Previous Zainwestuj w transport
Next Polska ma szansę być drugim Izraelem pod względem innowacyjności

Może to Ci się spodoba

Nieruchomości 0 Comments

Jak ocenić wartość mieszkania?

Wycena mieszkania jest niezbędna, gdy chcemy ubiegać się o pożyczkę z zabezpieczeniem w formie posiadanej nieruchomości lub usiłujemy ją sprzedać. Jak można określić wartość mieszkania? Rzetelne oszacowanie wartości mieszkania jest

Nieruchomości 0 Comments

Prawie 90 proc. Polaków zdecydowałoby się na budowę energooszczędnego domu

Polacy są świadomi korzyści płynących z zastosowania rozwiązań energooszczędnych przy budowie domu – wynika z raportu „Budownictwo energooszczędne oczami Polaków”. Dziewięciu na dziesięciu z nich chciałoby mieszkać w domu energooszczędnym. Zdecydowaliby się na takie

Nieruchomości 0 Comments

Jak działa wspólnota mieszkaniowa?

Wspólnota mieszkaniowa formowana jest na potrzeby lokatorów, którzy posiadają wyodrębnioną własność w obrębie jednej nieruchomości. Ma ona działać w imieniu wszystkich mieszkańców, przedstawiać ich wnioski, decyzje oraz sugestie. Jak od

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!