Dostępne w Polsce nasiona marihuany

Dostępne w Polsce nasiona marihuany

W Polsce posiadanie marihuany oraz siłą rzeczy także jej uprawa są zakazane przez prawo, więc miłośnicy tej rośliny zmuszeni są do kolekcjonowania jej nasion. Jest to znakomite hobby, ponieważ ta kiedyś szalenie różnorodna roślina zaczęła być zwalczana, przez co spora część jej gatunków została kompletnie wytrzebiona. Okazało się, że uratowanie części z nich było możliwe właśnie dzięki kolekcjonerom, którzy w swoich kolekcjach mieli gatunki uznane za wymarłe. Jak zostać kolekcjonerem, który być może kiedyś uratuje jakiś gatunek przed wyginięciem? Co należy zrobić, aby takie nasiona nabyć?

Nasiona feminizowane i normalne

    W sklepach dostępne są najczęściej nasiona feminizowane, czyli nasiona przetworzone w taki sposób, aby co najmniej 99% z nich mogło się potencjalnie rozwinąć w rośliny żeńskie, czyli takie, na których będzie bardzo dużo pożądanych kwiatów. Nasiona normalne to w połowie nasiona męskie, a w połowie nasiona żeńskie. W polskich warunkach dość trudno jest kupić wyżej wspomniane nasiona normalne, ponieważ produkty tego typu ze względu na zakaz uprawy w kraju są sprowadzane zazwyczaj zza granicy, gdzie dominują żeńskie nasiona. Kolekcjoner powinien zwrócić uwagę przy zakupie odmian rzadkich, czy ma nasiona normalne, ponieważ zakup samych żeńskich może nie pozwolić mu na ewentualne odtworzenie gatunku.

Uprawa w polskich warunkach

    Wielu kolekcjonerów zbierających nasiona marihuany chciałoby powiększać swoje zbiory poprzez najbardziej oczywisty i najprostszy sposób, czyli poprzez wysiew nasion. Jest to niestety niemożliwe ze względu na ograniczenia prawne i warto to podkreślać wielokrotnie.

Przechowywanie nasion

    Niestety nasiona marihuany, które możemy kolekcjonować, nie należą do najtrwalszych produktów na świecie. Jeśli zależy nam po prostu, aby mieć w swojej kolekcji martwe nasiona, nie będzie z tym najmniejszego problemu. Wystarczy tylko położyć je na silnym słońcu lub pod mocną lampą na kilka do kilkunastu godzin, co usunie z nich wilgoć i jeśli tylko będą przechowywane w suchych warunkach, przetrwają niemal w nieskończoność. Będą to jednak zupełnie martwe nasiona. Większość kolekcjonerów stara się, by ich nasiona marihuany były mimo wszystko żywe.

    Dla czasu przechowywania nasion kluczowe są trzy cechy: światło, wilgotność oraz temperatura. Światło jest dla nich absolutnie zabójcze i zaleca się, by przechowywanie miało miejsce w absolutnych ciemnościach. Podobnie szkodliwa jest wilgoć, która może doprowadzić do rozkładu nasion. Zalecane jest tutaj przechowywanie próżniowe nasion.

    O dokładnym czasie żywotności nasion konopi decyduje temperatura. Zaleca się, by kupione świeże nasiona umieszczać w lodówce. Temperatura 4 stopni Celsjusza pozwala im przetrwać do 3 lat, chociaż od 25. miesiąca zwykle zaczyna się ich powolna degeneracja. Nawet 20 lat przetrwać mogą głęboko zamrożone w temperaturze -20 stopni nasiona, które zapakowano próżniowo i ochroniono od światła. Dokładny czas zależy od tego, w jakim stanie nasiona zamrożono.

Więcej na konopnaencyklopedia.pl.

Previous Co powinna mieć dobra niszczarka?
Next Wybieramy najlepszy fotel fryzjerski

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Spółki wychodzą z warszawskiej giełdy

W ubiegłym roku po raz pierwszy od 14 lat liczba spółek notowanych na warszawskim parkiecie zmniejszyła się. Oznacza to, że liczba firm, które zdecydowały się na wyjście z giełdy, była wyższa

Wiadomości 0 Comments

Polska może być zagłębiem technologicznym. Wiele pomysłów młodych firm ma światowy potencjał

Polskie start-upy odchodzą od skupiania się wyłącznie na lokalnym rynku. Są coraz odważniejsze w globalnej ekspansji i coraz śmielej wychodzą na rynki zagraniczne. – Wątpię, czy w krótkim czasie powstaną u nas takie

Wiadomości 0 Comments

Rozwój gigabitowego internetu zmieni sposób konsumpcji cyfrowej rozrywki

Immersive experiences, czyli zanurzenie w świecie cyfrowej rozrywki, to jeden z trendów, który w najbliższych latach będzie zyskiwać na znaczeniu dzięki rozwojowi ultraszybkiego internetu, sztucznej inteligencji oraz wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. Technologie na nowo zdefiniują

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź