Dlaczego warto sprzedawać na Amazonie? Szkolenia dla przedsiębiorców

Dlaczego warto sprzedawać na Amazonie? Szkolenia dla przedsiębiorców

Jesteś producentem towarów, z którymi chciałbyś docierać do szerokiego grona odbiorców? A może resellerem produktów i szukasz nowego kanału dystrybucji? Bez względu na odpowiedź – warto zastanowić się nad rozpoczęciem sprzedaży na Amazonie. Teraz masz ku temu niesłychaną okazję!

Poznaj Amazon – największy marketplace na świecie

Na początku warto w ogóle dowiedzieć się, jak działa Amazon. Otóż Amazon to platforma sprzedażowa, funkcjonująca na całym świecie, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Europie, Australii, Indiach. Mamy tutaj 3 ogniwa – sprzedawcę produktów, nabywcę oraz platformę Amazon. Sprzedawca wystawia swoje produkty w postaci tzw. listingów, klienci z kolei mogą je przeglądać na platformie, a następnie zamawiać. W zależności od wybranego modelu logistyki i dystrybucji, dostawę do klienta realizuje Amazon (FBA), sprzedawca (FBM) lub firma zewnętrzna (porównanie na https://www.nethansa.com/pl/blog/fba-kontra-fbm-ktory-model-sprzedazy-i-logistyki-wybrac-sprzedajac-na-amazonie/)

Aby zostać sprzedawcą na Amazonie, musisz założyć konto. Do wyboru są dwie możliwości – Basic oraz Professional. Pierwsze jest bezpłatne, jednak pozwala na sprzedaż do 40 produktów miesięcznie, a ponadto poza prowizją, za każdy sprzedany towar płacimy Amazonowi 0.99 EUR albo 0,75 GBP. Konto Pro działa na zasadzie miesięcznego abonamentu w wysokości 39 euro netto bądź na Amazon UK 25 funtów netto. Dlaczego warto? Taka opcja pozwala dodawać produkty w zbiorczym pliku, reklamować swoje towary czy korzystać z zaawansowanych narzędzi do sprzedaży. Możesz rozpocząć sprzedaż z Polski gdy masz zarejestrowaną działalność gospodarczą lub jesteś spółką.

Dlaczego warto prowadzić sprzedaż na Amazonie?

  • Docierasz do milionów nowych klientów na całym świecie

Sprzedaż na Amazonie umożliwi Ci dotarcie z Twoimi towarami do ponad 180 krajów na świecie. To ogromna baza potencjalnych klientów – około 100 milionów klientów w Europie i 300 milionów klientów na całym świecie!

  • Dodatkowe źródła ruchu

Decydując się na sprzedaż na Amazon, stworzysz dodatkowy kanał dystrybucji, ale i sposób na promowanie produktów – np. za pomocą reklamy PPC, mediów społecznościowych, wpisów na blogu czy płatnej reklamy. Klienci będą odsyłani wprost na Amazon, gdzie mogą pozyskać więcej informacji o ofercie, a następnie dokonać zamówienia.

  • Mobilność

Jeśli nie lubisz ograniczeń, często się przemieszczasz, a mimo to chcesz prowadzić skuteczną sprzedaż na Amazon – mamy dla Ciebie dobrą wiadomość! Prowadzenie biznesu na Amazonie nie wymaga przywiązania do jednej lokalizacji. Wystarczy komputer z połączeniem do sieci, by zarządzać sprzedażą. A co więcej, część obowiązków możesz oddelegować specjalistom z firmy Nethansa.

  • Zaufanie klientów

Amazon ma restrykcyjne wymagania wobec sprzedawców, dzięki czemu klienci wiedzą, że otrzymają jakościowy towar, w terminie i odpowiednio zapakowany. Dzięki temu chętniej decydują się na zakup aniżeli w innych źródłach.

Cykl szkoleń o Amazon #WspierajmyPolskiHandel

Szkolenia są świetnym sposobem na rozwój, również jeżeli chodzi o rozwój marki na Amazon. Dlatego od 20 maja wszystkie nasze kwietniowe szkolenia dostępne będą na naszej stronie online! Dostęp do nagrań nie będzie wymagał logowania, żeby jak najbardziej ułatwić możliwość skorzystania ze szkoleń. Zapraszamy!

Previous Ulotka firmowa
Next Metale lokacyjne – poradnik początkującego inwestora

Może to Ci się spodoba

Inwestowanie 0 Comments

Nowe technologie zmieniają branżę zakupową. Firmy mogą dzięki temu znacząco obniżyć koszty

Usprawnienie procesów zakupowych pozwala firmie zaoszczędzić kilkanaście procent kosztów. Dlatego menadżerowie przykładają do tego obszaru coraz większą wagę i równolegle z Przemysłem 4.0 rozwija się idea Zakupów 4.0. Ostatni trend to wykorzystanie

Inwestowanie 0 Comments

Ubezpieczenia inwestycyjne powoli wracają do łask

Polisy na życie z ubezpieczeniowymi funduszami kapitałowymi od kilku lat mają złą prasę. Po zmianach prawnych, które nastąpiły przed dwoma laty, i wobec prowadzonych prac nad jeszcze większą ochroną inwestorów, konsumenci wracają

Inwestowanie 0 Comments

Inwestycja w panele słoneczne pozwala obniżyć miesięczne opłaty za energię elektryczną nawet do zera

W 2016 roku całkowita moc mikroinstalacji fotowoltaicznych zwiększyła się o ponad 250 proc. i sięgnęła 93,72 MW – wynika z danych Polskiego Towarzystwa Fotowoltaiki. Tak dynamiczny wzrost to efekt m.in. ubiegłorocznych zmian w ustawie

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź