Czy da się namierzyć telefon komórkowy?

Czy da się namierzyć telefon komórkowy?

Możliwość namierzenia lokalizacji konkretnego telefonu komórkowego wydaje się być bardzo kusząca. Wystarczy tylko pomyśleć o tym, na jak wiele różnych sposobów można to wykorzystać! Któż z nas nie chciałby przecież wiedzieć, co w danym momencie robią osoby z jego otoczenia i w którym miejscu się znajdują. Telefon komórkowy posiada dziś w końcu niemalże każdy, zatem śledząc konkretne urządzenie możemy również na bieżąco obserwować większość aktywności danej osoby. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że nie ma z tym obecnie żadnego problemu. W końcu w sieci działa całe mnóstwo stron, które mają pozwalać nam na szybkie sprawdzenie miejsca, w którym znajduje się akurat dany telefon. W rzeczywistości wszystkie te strony bez żadnego wyjątku są zwykłymi oszustwami, których należy się wystrzegać. Warto dobitnie uświadomić sobie fakt, że namierzanie telefonu komórkowego w taki sposób jest zwyczajnie niemożliwe, i nie istnieje żadne dostępne w Internecie oprogramowanie, które by na to pozwalało. Nie oznacza to co prawda, że namierzanie telefonu komórkowego w ogóle jest niewykonalne. Da się to zrobić, ale na nieco innych zasadach, niż wielu ludzi by sobie tego życzyło.

Strony internetowe do namierzania telefonów

Faktem jest, że w sieci działa obecnie wiele serwisów które oferują rzekome namierzanie telefonu komórkowego. Wystarczy w nich jedynie wpisać numer telefonu który chcemy zlokalizować, wysłać SMS na podany numer, i w zamian mamy otrzymać miejsce, w którym znajduje się interesujące nas urządzenie. Zawsze jest to jednak oszustwo. Przede wszystkim namierzenie telefonu po jego numerze jest niemożliwe, bowiem numer nigdy nie jest przypisany do konkretnego urządzenia. Nie istnieje zatem żadna technologia, która pozwala śledzić lokalizację samego numeru – a przynajmniej nie jest ona dostępna dla osób postronnych. Takie strony wykorzystują łatwowierność użytkowników, aby zarobić na nich na różne sposoby. Uzyskane w takich portalach numery telefonów mogą być potem wykorzystywane w celach marketingowych. Do tego samo wysłanie SMS kosztuje kilka złotych, a często pojawiają się tu również dodatkowe, ukryte opłaty. Należy zatem unikać takich stron.

Aplikacje do namierzania telefonów

We współczesnych smartfonach możemy zainstalować aplikacje, które rzeczywiście pozwalają na namierzanie lokalizacji danego urządzenia. Nie służą one jednak raczej do śledzenia kogokolwiek w tajemnicy. Przede wszystkim, użytkownik telefonu wie, że aplikacja taka znajduje się w jego urządzeniu, więc trudno utrzymać to w tajemnicy. Posiadacze smartfonów instalują je zwykle w innych, bardziej prozaicznych celach. Kiedy telefon zostanie zgubiony lub skradziony, można na innym urządzeniu zalogować się do aplikacji, podać swoje dane i otrzymać lokalizację. Aplikacje te mogą być instalowane nie tylko w smartfonach, ale również tabletach. Dużym plusem – szczególnie w przypadku kradzieży – jest to, że śledzą one konkretne urządzenie w pamięci którego zostały zainstalowane, bez względu na to, jaką kartę SIM do niego włożyły. Bardziej doświadczeni złodzieje po kradzieży wyjmują i wyrzucają kartę SIM w nadziei, że uchroni to ich przed namierzeniem. W przypadku takich aplikacji nie będzie to miało żadnego znaczenia.

Śledzenie lokalizacji telefonu bez wiedzy jego użytkownika jest zatem niemożliwe. Wielu ludzi z pewnością będzie rozczarowanych tym faktem, bowiem chętnie na bieżąco sprawdzalibyśmy, gdzie przebywa na przykład nasz współmałżonek. Lepiej jednak od razu odrzucić te możliwości, tym bardziej, że szukając takich technologii można jedynie paść ofiarą oszustwa i stracić nieco pieniędzy.

Previous Era kontenera: Czym kontenerowe konstrukcje przyciągają nabywców?
Next Pożyczka w jednoosobowej działalności gospodarczej.

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Niewłaściwa reakcja na kryzys w mediach społecznościowych może go pogłębić

Nieumiejętna komunikacja z niezadowolonym klientem w mediach społecznościowych może pogłębić kryzys wizerunkowy spowodowany negatywnymi komentarzami pod adresem firmy. Eksperci ds. komunikacji kryzysowej zapytani przez PRoto.pl o najlepszą reakcję rekomendują bezpośredni, prywatny kontakt z klientem i odsunięcie

Wiadomości 0 Comments

Krakowska spółka technologiczna otrzyma 20 mln zł wsparcia od inwestorów

Spółka Elmodis z Krakowa, start-up, który opracował innowacyjny system zbierania danych o pracy maszyn przemysłowych oraz analizowania ich w chmurze, pozyskał 20 milionową inwestycję od trzech funduszy: amerykańskiego Intel Capital, holenderskiego SET Ventures i polskiego

Wiadomości 0 Comments

Liczba ofert pracy dla PR-owców spada. Tak źle nie było od 2013 roku

Tylko 1,4 tys. ofert pracy w public relations – 2017 rok był dla branży pod tym względem jednym z najgorszych od lat. Najłatwiej o prace było w agencjach PR – stamtąd pochodziło ponad 60 proc.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!